Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na wizualizacjach rzuciło nam się w oczy, że pierwsze, co będzie widział gość, to ściana z TV i kominkiem. Znaczy... jak już przestanie patrzeć w ogród :D Już widać, że dokładnie tak to będzie wyglądać:

DzRx-10.jpg

 

Po kilku krokach w tym oczywistym kierunku pojawia się kuchnia:

DzRx-11.jpg

 

Z kuchni widać to tak:

DzRx-12.jpg

 

Widok z salonu:

DzRx-09.jpg

 

...i z kuchni:

DzRx-13.jpg

Efekt ustawienia domu względem stron świata jest dokładnie taki, jak przewidywałem. W poprzednim poście był korytarz, tu mamy salon o 13. Dom się nie przegrzewa mimo tymczasowych, a więc nieszczelnych drzwi. Poprawi się izolacja, wejdzie wentylacja i będzie luksus (planujemy instalację pod klimę, ale zrobimy tylko, jeśli będzie konieczna). Do tego już się cieszę na ten potop światła jesienią i zimą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze odświeżyliście wątek bo przez wasza przerwę musiałem przebrnąć raz jeszcze przez dziennik by sobie przypomnieć o co tutaj come on. Widzę, ze macie płyty Thermono nakrokwiowo, można wiedzieć dlaczego nie użyliście systemu izodom na ocieplenie dachu? Pytam bo nie wykluczone ze tez wkrótce będę w klocki się bawił

 

Thermano to akurat poszło tylko na łącznik z płaskim dachem.

Nakrokwiowo mamy GÓR-Stalu, bo był tańszy ;)

Czemu nie Izodom? Dokładnie już nie pamiętam. Albo konstrukcja była taka, że lepiej było zrobić to osobno, albo Izodom w ogóle nam nie zaproponował tematu albo jeszcze coś... ;)

 

Wczoraj opijaliśmy z mężem zakończenie murowania ścianek działowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Budujecie dom na prąd i mam pytanie

Kabel energetyczny do domu jaki posiada przekrój ?

 

Nie mam bladego pojęcia. To brocha elektryków... ;)

 

Wrzucam kilka zdjęć ściany w salonie, tam będzie stół jadalniany.

 

IMG_20200724_185226 (Large).jpg

 

IMG_20200729_101858 (Large).jpg

 

IMG_20200806_162413.jpg

 

IMG_20200928_152556.jpg

 

Tak wygląda teraz - już otynkowana :) Na ściany Izodomu pójdą płyty GK, więc już po pracach mokrych. W tym momencie jesteśmy w trakcie tynkowania działówek, elektryk już swoje na nich zrobił. Następnie styro na podłogę, ogrzewanie elektryczne i wylewka. Gdzieś w międzyczasie pewnie ostateczne ocieplenie elewacji i siatka+klej, żeby zabezpieczyć na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Puk, puk? :)

Pewno już mieszkacie? Żal, że dziennik umarł... :( Tyle planowania i ciekawych konsultacji na etapie projektu mieliście. Może jakaś aktualizacja? :)

 

Fun fact: jeszcze nie mieszkamy xD

 

Są płytki, pomalowane ściany, reku, opłytkowana wanna itp.

 

Czekamy na montaż zamówionej podłogi i fornirów w łazience, drzwi czekają na zamówienie, brakuje reszty białego montażu w łazienkach.

 

Może w końcu w tym roku się wprowadzimy xD

 

Któregoś pięknego dnia wrzucimy fotki. Na razie jesteśmy na kempingu, trochę odpocząć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun fact: jeszcze nie mieszkamy xD

Są płytki, pomalowane ściany, reku, opłytkowana wanna itp.

Czekamy na montaż zamówionej podłogi i fornirów w łazience, drzwi czekają na zamówienie, brakuje reszty białego montażu w łazienkach.

Może w końcu w tym roku się wprowadzimy xD

Któregoś pięknego dnia wrzucimy fotki. Na razie jesteśmy na kempingu, trochę odpocząć :D

Obsuwa widzę podobna jak u mnie ;) Przy czym u mnie już płytki są, kuchnia prawie gotowa, drzwi zamówione powinny być za tydzień. I też mam założenie się przeprowadzić w tym roku. :p Głównie to córa ciśnie, już nawet meble ma zleżakowane w garażu i lampy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsuwa widzę podobna jak u mnie ;) Przy czym u mnie już płytki są, kuchnia prawie gotowa, drzwi zamówione powinny być za tydzień. I też mam założenie się przeprowadzić w tym roku. :p Głównie to córa ciśnie, już nawet meble ma zleżakowane w garażu i lampy. ;)

 

Mam wrażenie, że nie da się wybudować domu bez obsuwy. My co prawda mieszkamy od 2 lat i 3 miesięcy, ale mamy baaardzo wiele rzeczy niedokończonych, niezrobionych i w sumie przy obecnych cenach i inflacji jakoś nie widzę rychłego zakończenia prac. Mój dziennik na forum za parę lat będzie najdłużej prowadzonym dziennikiem na tym forum :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie da się wybudować domu bez obsuwy. My co prawda mieszkamy od 2 lat i 3 miesięcy, ale mamy baaardzo wiele rzeczy niedokończonych, niezrobionych i w sumie przy obecnych cenach i inflacji jakoś nie widzę rychłego zakończenia prac. Mój dziennik na forum za parę lat będzie najdłużej prowadzonym dziennikiem na tym forum :yes:

W zeszłym roku montowałem PV i znajomego (z internetu) w Ełku. Gość zaczął w czerwcu 2021, i już mieszka -- ale uciekał z najmu. Kwestia więc motywacji. Mnie motywacji zdecydowanie brakuje (zwłaszcza po tym jak w zeszłym roku zamontowałem w starym domu pompę ciepła i już nie musiałem latać babrać się z węglem), bo mam gdzie mieszkać, moja żona nigdy się nie chciała przeprowadzić do nowego domu i nadal nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o koszty, to głównie przez swoją głupotę za drzwi wew. teraz płacę 3000 więcej niż było to w grudniu 2021, a to tylko dlatego że zwyczajnie zapomniałem puścić zamówienie, wykonawca się już nie przypomniał że się nie odezwałem po wycenie końcowej... No, takie życie. ;) Ja ogólnie zakładałem budowę na najdalej 4 lata, więc już rok się przeciągnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...