Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna tańsze czy droższe, dwu czy trzyszybowe?


Recommended Posts

Witam. Niedługo czeka mnie wielki remont i chciałbym zebrać informacje na temat okien. Na podstawie mojej wiedzy z internetu mam kilka pytań. Jaka jest różnica w cenie między oknem (jakiś standardowy wymiar) dobrej firmy ( wyczytałem, że np. oknoplast i na razie mam w głowie tylko tą markę, bo kolega się budował i to polecił bo spędził trochę czasu na badaniu rynku. Ewentualnie jakie są równoważne firmy?) a oknem tańszej firmy np. Drutex? Jakie są różnice w cenie między dwu i trzyszybowymi oknami. Wiem, że pytania zbyt ogólne, ale zastanawia mnie to czy opłaca się brać droższe okna i trzyszybowe. Wiem, że w tym wszystkim chodzi o trwałość i energooszczędność. Budynek z 1900 r. Nieocieplony, ściany 55 cm cegły, 120m2, okien jest 13 o wymiarach większych niż standardowe jak to w starych domach. Chciałbym mniej więcej oszacować koszt tych okien i sensowność inwestycji w droższe okna. W przyszłości zamierzam ocieplić budynek ale to raczej za kilka lat bo kasy nie starczy na to teraz. Jeżeli się mylę co do zebranych informacji to proszę wyprostujcie mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najlepiej udac sie do dwoch -trzech najblizszych punktów i spokojnie wycenią okna w pakiecie z trzema szybami i dwoma( to nic nie kosztuje).Ja u siebie zrobilem mixa i gdzieniegdzie mam trzy szyby lub dwie.Mam okna Drutex i nie narzekam.Z tego co pamietam to nie było duzej roznicy miedzy dwoma a trzema szybami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie punkty mają różne marki okien w swojej ofercie? Czy oferują też montaż okien? Jeżeli chodzi o tańsze i droższe okna to z czegoś różnica musi wynikać. Wiadomo pewnie inny współczynnik przenikania, inna budowa ci za tym idzie teoretycznie mniejsze rachunki. Pytanie tylko czy dopłata do droższych okien zwróci się w rachunkach za gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różne punkty handlują zwykle różnymi oknami. Przeważnie profile te same, ale producenci inni.

Okna mogą różnić się wszystkim - nie tylko czy dwie, czy trzy szyby, ale jakie szyby, jakie powłoki i jakie gazy pomiędzy szybami. W profilach z kolei, mogą być inne okucia, zawiasy, rodzaj i ilość uszczelek, ilość i rodzaj wypełnienia komór w ramie okiennej itd.

 

A jeszcze są różne rodzaje montażu, zaczynając od "zwykłej" pianki montażowej, przez taśmy rozprężne i różnego rodzaju systemy typu MOWO, albo z użyciem taśm paroprzepuszczalnych (czasami nazywany ciepłym albo warstwowym montażem). Do montażu można dołożyć użycie ciepłych parapetów, czy profili z klinarytu.

 

Tak jak radzą osoby powyżej - napisz do 4, 5 firm z prośbą o wycenę (oferty są zwykle bezpłatne). Wybierz 2, 3 sensowne oferty i pojedź porozmawiać na miejscu.

 

 

PS.

Już pomijam, że są okna PCV, drewniane, ale też aluminiowe i każdy typ ma swoje plusy i minusy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym okna trzyszybowe, o ciepłym profilu, z ciepłym montażem i ciepłym parapetem. Pytanie czy w ogóle jest szansa się zmieścić w cenie. Mam około 20 tysięcy na 13 okien większych niż standardowe. Oczywiście okna pcv. Myślę że chyba się nie zmieszczę i pytanie czy lepiej zaoszczędzić na montażu i zrobić zimny, czy spróbować samemu ciepły chociaż nie wiem czy się opłaca. Kiedyś było tak że jak z montażem to 8% vatu a bez montażu 23%. Nadal tak jest? Przynajmniej jeżeli chodzi o panele tak jest. A jakie profile są lepsze niż gorsze? Jakie warto brać pod uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym okna trzyszybowe, o ciepłym profilu, z ciepłym montażem i ciepłym parapetem. Pytanie czy w ogóle jest szansa się zmieścić w cenie. Mam około 20 tysięcy na 13 okien większych niż standardowe. Oczywiście okna pcv. Myślę że chyba się nie zmieszczę i pytanie czy lepiej zaoszczędzić na montażu i zrobić zimny, czy spróbować samemu ciepły chociaż nie wiem czy się opłaca. Kiedyś było tak że jak z montażem to 8% vatu a bez montażu 23%. Nadal tak jest? Przynajmniej jeżeli chodzi o panele tak jest. A jakie profile są lepsze niż gorsze? Jakie warto brać pod uwagę?

 

Przelicz sobie czy Ci sie to oplaci, Jak masz doplacic 10 kola za kotwy i tasmy to ci sie to nigdy nie zwroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale jakie szyby, jakie powłoki i jakie gazy pomiędzy szybami. W profilach z kolei, mogą być inne okucia, zawiasy, rodzaj i ilość uszczelek, ilość i rodzaj wypełnienia komór w ramie okiennej itd." -

 

no takich pierdow to jeszcze nigdy nie czytalem - a zajmuje sie tym 30 lat - gaz jest taki sam - argon, powo=loki jednakowe - U=o,7 dla dwukomorowej, okucia sa albo Roto albo Aubi co jest to samo, uszczelki sa dwie lub trzy czsami, wypelnienia komor - to rzakosc - sa w komorach usztywnienia - dla pytajacego w watku - kupuj okna od formy co jest w poblizu Ciebie. Wejdz do kilku dystrybotowow - dostaniesz rozne oferty i sobie wybiezesz. Drutex mozez uwzgledniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takich pierdow to jeszcze nigdy nie czytalem - a zajmuje sie tym 30 lat - gaz jest taki sam - argon, powo=loki jednakowe - U=o,7 dla dwukomorowej, okucia sa albo Roto albo Aubi co jest to samo

 

Zgadzam się z wytłuszczoną treścią. Ale dotyczy to twojej wypowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wysłał zapytania do firm, ale nie znam jeszcze wymiarów okien, bo mieszkanie odbieram za 4 miesiące i przez ten czas chciałbym wyklarować swój wybór w oparciu o wiedzę i doświadczenie użytkowników forum dlatego właśnie moje pytania czy zwróci się okno trzyszybowe czy nie, czy zwróci się ciepły montaż czy nie. Pytam w oparciu o doświadczenia. Wiem że to zależy głównie od ocieplenia i staranności montażu ale załóżmy że to będzie ok. Jak trzeba to dopłacę ale zwrot chciałbym uzyskać do 12 lat. Więcej to chyba już nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wysłał zapytania do firm, ale nie znam jeszcze wymiarów okien, bo mieszkanie odbieram za 4 miesiące i przez ten czas chciałbym wyklarować swój wybór w oparciu o wiedzę i doświadczenie użytkowników forum dlatego właśnie moje pytania czy zwróci się okno trzyszybowe czy nie, czy zwróci się ciepły montaż czy nie. Pytam w oparciu o doświadczenia. Wiem że to zależy głównie od ocieplenia i staranności montażu ale załóżmy że to będzie ok. Jak trzeba to dopłacę ale zwrot chciałbym uzyskać do 12 lat. Więcej to chyba już nie warto.

 

Jak lubisz biegać ze szmatą i wycierać wodę z szyb (albo i parapetów) oraz mieć hodowlę grzybków na uszczelkach to bierz 2 szybowe. Koniecznie z ramką aluminiową! Do tego absolutnie nie montuj nawiewników i nie wietrz mieszkania. Nie po to zakładasz szczelne okna by potem wpuszczać zimne powietrze, prawda?

Rozumiem, że te 12 lat jest poparte głęboką, naukową analizą i stąd ta magiczna bariera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość okien robią na wymiar. Jak ja wymieniałem okna, to Pan od pomiarów powiedział mi, że dopłacać do ciepłego montażu, ciepłego parapetu się nie opłaca w starym budynku bez porządnego ocieplenia. Dostałem kilka wycen i ogólnie wyszło ta, że za potrójną szybę musiałbym dopłacić ok 15% .

 

P.S.

Ja wybrałem okna 3 szybowe na tańszym profilu Brügmann 73mm, dałem 8200zł za 9 okien( 4 okna małe) i parametru stalowa+ parapety wewnętrzne z konglomeratu- polecam dopłacić do parapetów, bo różnica w porównaniu z plastikiem jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz biegać ze szmatą i wycierać wodę z szyb (albo i parapetów) oraz mieć hodowlę grzybków na uszczelkach to bierz 2 szybowe. Koniecznie z ramką aluminiową! Do tego absolutnie nie montuj nawiewników i nie wietrz mieszkania. Nie po to zakładasz szczelne okna by potem wpuszczać zimne powietrze, prawda?

Rozumiem, że te 12 lat jest poparte głęboką, naukową analizą i stąd ta magiczna bariera?

Tzn. w końcu w jakich warunkach wystąpią efekty o których mówisz bo już nie wiem do którego momentu jest sarkazm. Teraz tak mam w starym mieszkaniu. Woda się zbiera na oknach i grzyb się pojawią na oknach. Jak tego uniknąć bez wentylacji mechanicznej? Wystarczą nawiewniki? Założyłem 12 lat ponieważ zakładam wymianę okien za 15-20 lat więc jezeli to się nie zwróci w 12 lat to bez sensu inwestować w droższe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość okien robią na wymiar. Jak ja wymieniałem okna, to Pan od pomiarów powiedział mi, że dopłacać do ciepłego montażu, ciepłego parapetu się nie opłaca w starym budynku bez porządnego ocieplenia. Dostałem kilka wycen i ogólnie wyszło ta, że za potrójną szybę musiałbym dopłacić ok 15% .

 

P.S.

Ja wybrałem okna 3 szybowe na tańszym profilu Brügmann 73mm, dałem 8200zł za 9 okien( 4 okna małe) i parametru stalowa+ parapety wewnętrzne z konglomeratu- polecam dopłacić do parapetów, bo różnica w porównaniu z plastikiem jest duża.

 

Skoro ktoś kto się tym zajmuje mówi klientowi że się nie opłaca to chyba mu wierzę. 15% to jeszcze do zniesienia. 8200 to niezła cena tylko czy to z montażem czy bez? Parapety to drewniane raczej będę brał, na pewno nie plastik ani marmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...