Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna tańsze czy droższe, dwu czy trzyszybowe?


Recommended Posts

Jesteś w stanie oszacować wymiary tych okien? Potem i tak będzie obmiar na miejscu przez technika, a tak miałbyś już konkretne dane do wyceny. Cena okien się drastycznie nie będzie różniła, jeśli podasz te wymiary z dokładnością do 20cm.

 

Mniej więcej to szer 110cm na wys. 180cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro ktoś kto się tym zajmuje mówi klientowi że się nie opłaca to chyba mu wierzę. 15% to jeszcze do zniesienia. 8200 to niezła cena tylko czy to z montażem czy bez? Parapety to drewniane raczej będę brał, na pewno nie plastik ani marmur.

 

Takie wróżenie z fusów jest zwyczajnym marnowaniem czasu.

Masz wymiar 110x180, to zastanów się jak mają wyglądać te okna (podział na jedno? dwa? czy trzy?), kolor ? Narysuj na kartce obecne, ew. zrób zdjęcie i napisz maila z prośbą o wycenę do kilku firm które znajdziesz a potem - jak radzą koledzy - przejdź się do 2-3 wybranych porozmawiać o szczegółach. Moim zdaniem w pierwszym kontakcie nie ma co pisać o podwyższonych oczekiwaniach montażowych, bo to tylko niepotrzebnie zamydli cenę. Wspomnieć tak, ale nie żeby od razu kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wróżenie z fusów jest zwyczajnym marnowaniem czasu.

Masz wymiar 110x180, to zastanów się jak mają wyglądać te okna (podział na jedno? dwa? czy trzy?), kolor ? Narysuj na kartce obecne, ew. zrób zdjęcie i napisz maila z prośbą o wycenę do kilku firm które znajdziesz a potem - jak radzą koledzy - przejdź się do 2-3 wybranych porozmawiać o szczegółach. Moim zdaniem w pierwszym kontakcie nie ma co pisać o podwyższonych oczekiwaniach montażowych, bo to tylko niepotrzebnie zamydli cenę. Wspomnieć tak, ale nie żeby od razu kalkulować.

 

W takim razie tak zrobię i napiszę jakie dostałem wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim zdaniem nie do końca warto patrzeć czy i po jakim czasie "się zwróci" dopłata za lepszy parametr - np nawet, jeśli dopłata za 3 szyby (z tego, co pamiętam, to jak ja zamawiałem to była niewielka) czy cieplejszy profil może Ci się bardzo długo zwracać (w sensie kosztów ogrzewania), ale przez ten czas nie będziesz miał problemów z roszeniem okien czy pleśnią przy profilach - komfort użytkowania jest też istotny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś kto się tym zajmuje mówi klientowi że się nie opłaca to chyba mu wierzę. 15% to jeszcze do zniesienia. 8200 to niezła cena tylko czy to z montażem czy bez? Parapety to drewniane raczej będę brał, na pewno nie plastik ani marmur.

 

Cena z montażem i obróbka:

wysxszer

2x okno 1330x1810

2x okno 845x560

1x okno 1330x1240

2xokno 1500x1820

2x okno 1150x560

2 xparapet stalowy 1810 gł 35cm

2x parapet stalowy 560x35cm

parapet stalowy 1240x35cm

2 x parapet 1820gł 35cm

2x paraper 560x35cm

+ parapety z kolgomeratu głebokosci 22cm: 4x szer 205cm, 1x145cm.

 

 

 

Okna 3 szybowe koloru białego, parapety stalowe brązowe. Stare okna zdemontowałem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim zdaniem nie do końca warto patrzeć czy i po jakim czasie "się zwróci" dopłata za lepszy parametr - np nawet, jeśli dopłata za 3 szyby (z tego, co pamiętam, to jak ja zamawiałem to była niewielka) czy cieplejszy profil może Ci się bardzo długo zwracać (w sensie kosztów ogrzewania), ale przez ten czas nie będziesz miał problemów z roszeniem okien czy pleśnią przy profilach - komfort użytkowania jest też istotny.

 

Zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"roszeniem okien czy pleśnią przy profilach" - to jest kwestia jedynie poprawnej wentylacji mieszkania, zeby nie bylo za wilgotno i poprawnego montazu okien w stykach z murem - nie zalezy to od okien czy od szyby - ludzie nie robcie potencjalnym nabywcom wody z mozgu. Plesn przy profilach - no pierdy straszne. Plesn jest wtedy jak sa zimne gliwy na ktorych rosi sie wilgoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak lubisz biegać ze szmatą i wycierać wodę z szyb (albo i parapetów) oraz mieć hodowlę grzybków na uszczelkach to bierz 2 szybowe. Koniecznie z ramką aluminiową!" - znowu pierdy, pierdy, pierdy - grzybki na uszczelkach - chyba prawdziwki, 3-szybowe - grzybow nie ma, ramka inna niz aluminiowa - grzybow nie ma. PIERDY - 90% okien w Polsce to dwuszybowe na aluminiowych ramkach. To ze masz tyle postow to nie dowod Twojej glebokiej wiedzy. To forum na psy zeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym okna trzyszybowe, o ciepłym profilu, z ciepłym montażem i ciepłym parapetem. Pytanie czy w ogóle jest szansa się zmieścić w cenie. Mam około 20 tysięcy na 13 okien większych niż standardowe. Oczywiście okna pcv. Myślę że chyba się nie zmieszczę i pytanie czy lepiej zaoszczędzić na montażu i zrobić zimny, czy spróbować samemu ciepły chociaż nie wiem czy się opłaca. Kiedyś było tak że jak z montażem to 8% vatu a bez montażu 23%. Nadal tak jest? Przynajmniej jeżeli chodzi o panele tak jest. A jakie profile są lepsze niż gorsze? Jakie warto brać pod uwagę?

 

Ja bym na twoim miejscu kupił 2 szybowe, na co Tobie, trzyszybowe, o ciepłym profilu, z ciepłym montażem i ciepłym parapetem skoro masz budynek nieocieplony ??. Lepiej byłoby kupić 2 szybowe i za resztę kasy kupić materiał na ocieplenie, bardziej Ci się zwróci. Teraz wszyscy producenci robią na wymiar, dopłaty są do koloru, ciepłego montażu itp. Dalej tak jest 8% z montażem i 23 bez ale sobie doliczają za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak lubisz biegać ze szmatą i wycierać wodę z szyb (albo i parapetów) oraz mieć hodowlę grzybków na uszczelkach to bierz 2 szybowe. Koniecznie z ramką aluminiową!" - znowu pierdy, pierdy, pierdy - grzybki na uszczelkach - chyba prawdziwki, 3-szybowe - grzybow nie ma, ramka inna niz aluminiowa - grzybow nie ma. PIERDY - 90% okien w Polsce to dwuszybowe na aluminiowych ramkach. To ze masz tyle postow to nie dowod Twojej glebokiej wiedzy. To forum na psy zeszlo

Masz się za taaaakiego fachowca a nie wiesz co dają 3 szyby i ciepła ramka? Zapewne głębsze osadzenie pakietu szybowego to też "pierdy" bo przecież wszystkie okna są takie same. Nie wiesz jak to się przekłada na punkt rosy?

Może czas na zmianę pracy albo po prostu emeryturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"roszeniem okien czy pleśnią przy profilach" - to jest kwestia jedynie poprawnej wentylacji mieszkania, zeby nie bylo za wilgotno i poprawnego montazu okien w stykach z murem - nie zalezy to od okien czy od szyby - ludzie nie robcie potencjalnym nabywcom wody z mozgu. Plesn przy profilach - no pierdy straszne. Plesn jest wtedy jak sa zimne gliwy na ktorych rosi sie wilgoc.

 

Jak dobrze, że trafiłeś do tego wątku. Wytłumaczysz (zapewne w oparciu o fizykę budowli) wszystkim nam niedouczonym dlaczego przemarzanie występuje tylko w węgarkach a punkt rosy na szybie czy profilu w żadnym wypadku nie występuje, bez względu na rodzaj pakietu szybowego, profilu okien oraz wilgotność i temperaturę pomieszczeń i zewnętrzną.

No i dzięki Tobie autor wie, że może spokojnie darować sobie wybór okien, kupić pierwsze - lepsze byle kolor mu pasował i zająć się tylko ew. usprawnieniem wentylacji.

Może nawet jaki producent przeczyta Twoje uzasadnienie i dzięki temu zaoszczędzi krocie rezygnując z różnych profili i szyb-produkcja będzie tak prosta.

Jak to dobrze, że wpadłeś tutaj!

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek się nie przejmuj, masa argumentów za 3 szybami, ale z tego nic.. ktoś wpadnie i powie.. bo ludzie robią i jakoś żyją i "chwalą"

ja nie wiedzą, jak może być inaczej, to różnie powiedzą..

Ja bym na twoim miejscu kupił 2 szybowe, na co Tobie, trzyszybowe, o ciepłym profilu, z ciepłym montażem i ciepłym parapetem skoro masz budynek nieocieplony ??. Lepiej byłoby kupić 2 szybowe i za resztę kasy kupić materiał na ocieplenie, bardziej Ci się zwróci. Teraz wszyscy producenci robią na wymiar, dopłaty są do koloru, ciepłego montażu itp. Dalej tak jest 8% z montażem i 23 bez ale sobie doliczają za montaż.
nie zgadzam się! komfort przy oknie 2 szybowym jest do bani! wystarczy że będzie w domu 40% wilgotności i uszczelka w dobrą zimę będzie czarna.. o ile jest uczciwie koloru przeźroczystego, lub szarego.. na czarnej gadzinie nie widać.. gribków! ale to jest powszechne! nie wiem po co te przekomarzania.. z kamyczkiem w bucie też byś chodził? myśląc czy opłaca się to wyciągać ?

Pakiet 3 szybowy to jest minimum socjalne - ze względu na komfort! a to że bilans zysków od południa - okno o transmisyjności 72-75% będzie miało lepsze..

niż 3 szybowe i 50% TR. ale komfort do bani! i zagrożenie grzybkami- przez bezmyślne wykonane okna.. szyba osadzona płycienko, ramka alu i inne głupie rzeczy, których nie powinno być. Dziwi mnie, że po tylu wątkach, jeszcze takie akcje się zdarzają.

 

roszeniem okien czy pleśnią przy profilach" - to jest kwestia jedynie poprawnej wentylacji mieszkania,
do pewnego stopnia nasycenia wilgocią- tj jej braku..

bezpieczna granica to jakieś 30% dla takich okien ! wtedy faktycznie 95% sezonu - okna nie będą się rosić.. ale 30% wilgotności to jest już poza skalą! sucho! 40% powinno być minimum!

cb5.jpg

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak lubisz biegać ze szmatą i wycierać wodę z szyb (albo i parapetów) oraz mieć hodowlę grzybków na uszczelkach to bierz 2 szybowe. Koniecznie z ramką aluminiową!" - znowu pierdy, pierdy, pierdy - grzybki na uszczelkach - chyba prawdziwki, 3-szybowe - grzybow nie ma, ramka inna niz aluminiowa - grzybow nie ma. PIERDY - 90% okien w Polsce to dwuszybowe na aluminiowych ramkach. To ze masz tyle postow to nie dowod Twojej glebokiej wiedzy. To forum na psy zeszlo

Wszystkiego najlepszego Pchełku na święta. Odpocznij trochę i zacznij dyskutować a nie krzyczeć bez opamiętania.

A w temacie: nie wszystkie okna są takie same. Nie każde mieszkanie ma te same warunki. Ale faktem jest, że grzyb na uszczelkach i ścianach występuje zwykle tam, gdzie są okna dwuszybowe ze zwykłymi ramkami, gdzie są błędy montażu, gdzie jest zachwiana kwestia wentylacji. Nie każdy musi mieć grzyba. Nie każdy warunek musi zaistnieć wspólnie. Różne są przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym okna 3 szybowe lepiej tłumią hałasy z zewnątrz.

To akurat jest tylko po części prawda. W twoim przypadku prawdopodobnie okna 3-szybowe są po prostu nowszą konstrukcją i jako całość tłumią hałas lepiej niż stare okna 2-szybowe.

Natomiast badania pokazują, że "tłumienie hałasu" dla pakietu 2 i 3 szybowego przy zastosowaniu wszystkich szyb tej samej grubości jest właściwie identyczne! Dopiero zastosowanie niejednakowej grubości szkła w pakiecie szybowym poprawia Rw.

Czyli jeżeli w tym samym profilu zastosujemy pakiet 4x16x4 albo 4x16x4x164 to nie będzie zmiany w "izolacyjności akustycznej" dla okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A zakładając, że wentylacja pozostanie grawitacyjna i wybiorę okna trzyszybowe to w jaki sposób wentylować mieszkanie w sposób automatyczny? Pytam o jakieś nawiewniki. Nie wiem jak to wygląda. Czy można domówić coś takiego do okien? Czy to wygląda jakoś schludnie? Czy są one w formie dziurek pod oknami czy nad oknem? Chciałbym żeby tego nie było

tak widać żeby jakaś maskownica na pół okna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładając, że wentylacja pozostanie grawitacyjna i wybiorę okna trzyszybowe to w jaki sposób wentylować mieszkanie w sposób automatyczny? Pytam o jakieś nawiewniki. Nie wiem jak to wygląda. Czy można domówić coś takiego do okien? Czy to wygląda jakoś schludnie? Czy są one w formie dziurek pod oknami czy nad oknem? Chciałbym żeby tego nie było

tak widać żeby jakaś maskownica na pół okna była.

 

Poza tym nie muszą to być nawiewniki w oknach

Możesz zastosować nawiewniki ścienne. Są naprawdę estetyczne (moim zdaniem ładniejsze od okiennych), dostępne w różnych formach oraz także z mini rekuperacją

Zastanów się czy takie rozwiązanie nie będzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie muszą to być nawiewniki w oknach

Możesz zastosować nawiewniki ścienne. Są naprawdę estetyczne (moim zdaniem ładniejsze od okiennych), dostępne w różnych formach oraz także z mini rekuperacją

Zastanów się czy takie rozwiązanie nie będzie lepsze

 

Wydaje mi się że to będzie lepsze rozwiązanie bo nie patrząc już na estetykę to szkoda mi dziurawić okien trochę chyba że kupując okna to można zrobić jakoś fabrycznie, ale to jeszcze muszę poczytać co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że lepsze będą wloty powietrza w ścianach, bo łatwiej zlikwidować przy przejściu na WM.

Natomiast dla ujarzmienia nadmiernego ciągu w wentylacji grawitacyjnej, to ciekawe rozwiązanie: http://www.stabiler.pl/jak-to-dziala-2/opis/

 

Może moderator nie weźmie tego za reklamę, tylko za ciekawostkę.

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...