Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna tańsze czy droższe, dwu czy trzyszybowe?


Recommended Posts

Poza tym nie muszą to być nawiewniki w oknach

Możesz zastosować nawiewniki ścienne. Są naprawdę estetyczne (moim zdaniem ładniejsze od okiennych), dostępne w różnych formach oraz także z mini rekuperacją

Zastanów się czy takie rozwiązanie nie będzie lepsze

 

Wydaje mi się że to będzie lepsze rozwiązanie bo nie patrząc już na estetykę to szkoda mi dziurawić okien trochę chyba że kupując okna to można zrobić jakoś fabrycznie, ale to jeszcze muszę poczytać co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też uważam że lepsze będą wloty powietrza w ścianach, bo łatwiej zlikwidować przy przejściu na WM.

Natomiast dla ujarzmienia nadmiernego ciągu w wentylacji grawitacyjnej, to ciekawe rozwiązanie: http://www.stabiler.pl/jak-to-dziala-2/opis/

 

Może moderator nie weźmie tego za reklamę, tylko za ciekawostkę.

Pozdrawiam

Cezary

 

A orientujesz się ile to kosztuje i czy można to zamontowac w każdej chwili bez rycia w ścianie na zasadzie włożenia do kominu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zawęziłem trochę poszukiwania, wysłałem zapytania do kilku firm i otrzymałem odpowiedzi. Generalnie wszystkie ceny na podobnym poziomie (poza jedną która była 3 razy droższa od najtańszej) bez względu czy okna mniej lub bardziej znane co mnie zaskoczyło, ale w sumie różnica w cenie z czegoś wynika. Generalnie stanęło na oknach 3 szybowych bez ciepłego montażu bo Pan z jednej firmy powiedział, że ciepły montaż w starej kamienicy jest trudny, nieopłacalny dla klienta bo trzeba przygotować idealne otwory okienne, a po demontażu starych okien będzie trzeba dużo odbudować i dom by był bez okien przez parę dni. Zastanawiam się na oknami Vertex oraz oknoplast.. Czy ktoś ma doświadczenie z jednym lub drugim producentem? Okna te są chyba z tej samej półki cenowej, konstrukcja jest bardzo podobna z tego co słyszałem, cenowo też także chyba trzeba by było się na jakości okien? Jeżeli ktoś ma doświadczenia to proszę się wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że nie jest możliwy szczelny montaż przy wymianie ?

Obcina się pianę, pokrywa ją Illbruck SP925 i już masz szczelne od środka - czyli podstawowy warunek prawidłowego montażu spełniony

Wykonalne w trakcie normalnej wymiany okien i nie widzę w tym żadnego problemu a tym bardziej pozostawiania klienta na kilka (!?) dni bez okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że nie jest możliwy szczelny montaż przy wymianie ?

Obcina się pianę, pokrywa ją Illbruck SP925 i już masz szczelne od środka - czyli podstawowy warunek prawidłowego montażu spełniony

Wykonalne w trakcie normalnej wymiany okien i nie widzę w tym żadnego problemu a tym bardziej pozostawiania klienta na kilka (!?) dni bez okien

 

Kurcze super sprawa. Nie słyszałem o tym i jakoś nikt o tym nie wspomniał. Czy firmy montujące robią też takie rzeczy czy kupić sobie to samemu i jak skończą montować to samemu uszczelnić te okna? Rozumiem, że stosować od środka a od zewnątrz nie dawać nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz pianę pokryć akrylem w dowolnym kolorze ;) Później obróbki i po sprawie

 

Hm... powiada kolega, że po sprawie? Pozwolę sobie być nieco odmiennego zdania. Inwestor będzie przed sprawą.... być może sądową:-). A prawidłowy montaż można i trzeba wykonać w dowolnej sytuacji na placu budowy niezależnie, czy to obiekt wznoszony, czy też wymiana. To że wymieniający okna chcą mieć prace wykonane szybko i nie chcą płacić za fachowo wykonaną usługę to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolego rozwinąć tą myśl ?

 

Praktyka pokazuje, że degradacja połączenia okna z ościeżem zdecydowanie szybciej postępuje od strony zewnętrznej niż od strony wewnętrznej. Dzieje się tak ponieważ negatywnych czynników wynikających z oddziaływania deszczu, wiatru, czy różnic temperatur wyłączyć nie można, a zatem zdecydowanie większe znaczenie dla trwałości połączeń ma sposób wykonania i uszczelnienia stosowany po stronie zewnętrznej niż wewnętrznej. Zastosowanie powłok uszczelniających po stronie wewnętrznej jest oczywiście pożądane, ale uważam, że niewystarczające dla prawidłowego wykonania robót, a przede wszystkim trwałości rezultatów. Tym samym, stosując się do Pańskiej rady inwestor wcale nie uwalnia się od ryzyka wystąpienia negatywnych skutków pozornie poprawnego montażu, a kiedy one wystąpią, a wystąpią po okresie rękojmi, Panu nabywcy nie pozostanie nic innego jak sąd i art.471 K.c. Czy to wystarczające rozwinięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczające

Gdzie popełniłem błąd - ponowię pytanie

Czy zaproponowałem by zewnętrzne połączenie uszczelnienia pozostawić ? Nie. Zaproponowałem zakrycie piany akrylem by uniemożliwić degradację piany

Dlaczego akrylem ? Bo o ile mnie pamięć paroprzepuszczalność ma większą od SP925

Ale chętnie się douczę jeśli źle doradziłem Inwestorowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu Was sprzedawców nie lubić? W odwracaniu kota ogonem mistrzostwo świata!

 

Czy zaproponowałem by zewnętrzne połączenie uszczelnienia pozostawić

 

A zaproponował kolega by je wykonać? Rozumiem, że każdy nabywca sam z siebie wie, iż po zalecanym malowaniu pianki farbkami trzeba jeszcze wykonać uszczelnienie. To takie oczywiste, że aż mówić o tym nie wypada. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wypowiedzi

 

Według rozkazu!

 

a kto powiedział że nie jest możliwy szczelny montaż przy wymianie ? Obcina się pianę, pokrywa ją Illbruck SP925 i już masz szczelne od środka - czyli podstawowy warunek prawidłowego montażu spełniony

 

Kurcze super sprawa. Nie słyszałem o tym i jakoś nikt o tym nie wspomniał. Rozumiem, że stosować od środka a od zewnątrz nie dawać nic?

 

Od zewnątrz pianę pokryć akrylem w dowolnym kolorze. Później obróbki i po sprawie

 

Ostatecznie to i tak klient zadecyduje czy cokolwiek wykonać czy nie. Było o uszczelnieniu od wewnątrz i z zewnątrz A czy będzie to nie od nas zalezy

 

Klient nie może zdecydować o zastosowaniu rozwiązań, o których nikt mu nie powiedział, to po pierwsze.

Nie było o uszczelnieniu od zewnątrz mimo pytania klienta. Było o farbie i obróbkach, to po drugie.

O tym co będzie, a czego nie będzie, decyduje nabywca, ale... patrz, po pierwsze, to po trzecie.

 

Nie mniej i tak Was sprzedawcy lubię. Koty też lubię, nawet te z odwróconym ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Możesz zastosować nawiewniki ścienne. " - montaz nawiewnikow w scianie - polecam Wujek Dobra Rada - kucie sciany, brud i klopoty a jak sciana wartwowa to przerabane - od tego sa nawiewniki by je montowac w oknach - pol godziny na jeden

 

Są alternatywne rozwiązania i dobrze o tym wspominać a nie ograniczać się tylko do nawiewnikow w oknie

To nie jest jedyne rozwiązanie a często ludzie o tym po prostu nie wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić to samemu

To żądna filozofia

Od zewnątrz pianę pokryć akrylem w dowolnym kolorze ;)

Później obróbki i po sprawie

 

Hm... powiada kolega, że po sprawie? Pozwolę sobie być nieco odmiennego zdania.

Ja tu zrozumiałem "akryl" w masie, a nie farba akrylowa (co sugeruje dowolność kolorów).

Czy akryl jest "be"? Zakładając oczywiście, że nie ma innych szybkich i skutecznych metod (jak taśma rozprężna przy węgarku która ma szansę być trwalsza od akrylu).

 

Nie ma się co oszukiwać, ale ten prawidłowy montaż w przypadku wymian stanowi pewnie mniej niż 1% wykonywanych wymian. Pomijając brak wiedzy i chęci to jednak proces się istotnie wydłuża lub rodzi kontrowersje:

demontaż

skucie tynku bo nowe okno ma zwykle większą "grubość" profila

wyrównanie otworu

montaż

obróbka.

Nie bardzo widzę szansę na zamknięcie pomieszczenia w jeden dzień.

Wyobrażam sobie odstępstwa, ale ja mam bujną fantazję więc nie będę się rozwijał..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...