Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hałasy z wentylatora łazienkowego


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mieszkam w dość nowym budynku, w mieszkaniu (w łazience, w WC oraz w pokoju z aneksem) mam kratki wywiewne, a w oknach nawiewniki, a na dachu chyba jakiś wentylator bo słychać delikatny szum, na ciąg nie narzekam.

Niestety mam sąsiada, który musi mieć zainstalowany wentylator łazienkowy, gdy uruchomi to ciąg u mnie jest zdecydowanie słabszy a może i zerowy, ale co gorsza hałas jest nie do wytrzymania, wentylator słyszę gdy przebywam w innym pomieszczeniu.

 

Zgłaszałem problem administratorowi, to mi odpowiedział, że powinienem się zgłosić do urzędu miejskiego, w celu zbadania poziomu hałasu.

 

Powiem szczerze, że jakoś nie jestem do końca przekonany czy to nie jest odbicie piłeczki, bo raczej muszą być jakieś przepisy które regulują tą kwestię modyfikacji układu wentylacyjnego poprzez samowolne dostawienie wentylatora w łazience. Deweloper gdy stawiał, nie wyposażył lokali w wentylatory.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas to jedno, ale osłabianie ciągu w Twoim kanale po włączeniu wentylatora u sąsiada sugeruje wpięcie do jednego kanału dwóch pomieszczeń, co nie powinno mieć miejsca - ten temat powinieneś załatwić z kominiarzem podczas cyklicznej kontroli kanałów kominowych - przekaż mu po prostu Twoje obserwacje, sprawdzi i będzie wiedział co z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, te przyłączenie wydaje mi się, że jest jak najbardziej legalne, w budynkach wielo piętrowych kominy wentylacyjne są współdzielone, co prawda nie wiem jakie przepisy o tym mówią i jakie warunki muszą spełniać.

 

co do inspekcji kominiarza, to nie wiem co jakiś czas taka musi być wykonywana, raczej nie mam zamiaru czekać roku czy może dwóch. Chce teraz działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...