Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

Cwu ustawiasz w harmonogramie dziennym, co natomiast w tygodniowym.

Szczerze mówiąc dołóż sobie jakis bezprzewodowy sterownik i nie będziesz się męczył.:rolleyes:

Ja ostatnio zainstalowałem salusa flrfv2 i bez problemu ustawiłem sobie grzanie na cały tydzień wg taryfy nocnej. Do tego salus pilnuje zadanej temp. i wyłącza pompę aby nie przegrzewała domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Też mam problem z grzaniem wody w wybranych godzinach. Ustawiłem harmonogram na 13 ale to nie działa, cwu ma być wyłączone?Bo inaczej grzeje dowolnie. Chciałbym drugi na 22 ale raczej się nie da.

 

Jak ustawić wygrzewanie na chorobę legionistów. Ustawiłem sobie sobotę i 70 stopni. Pompa nagrzała do bodaj 55 i wywaliła błąd chyba 919, że nie mogła podgrzać do tej temp lub jej utrzymać przez zadany czas. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z grzaniem wody w wybranych godzinach. Ustawiłem harmonogram na 13 ale to nie działa, cwu ma być wyłączone?Bo inaczej grzeje dowolnie. Chciałbym drugi na 22 ale raczej się nie da.

 

Jak ustawić wygrzewanie na chorobę legionistów. Ustawiłem sobie sobotę i 70 stopni. Pompa nagrzała do bodaj 55 i wywaliła błąd chyba 919, że nie mogła podgrzać do tej temp lub jej utrzymać przez zadany czas. Masakra.

 

Nie znam się na tej Pc , ale jeśli chodzi o podgrzewanie wody przeciw bakterii - jeśli normalnie użytkujesz wodę na bieżąco ona nie ma kiedy się rozwijać i podgrzewanie takie moim zdaniem jest zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 months później...
Też mam problem z grzaniem wody w wybranych godzinach. Ustawiłem harmonogram na 13 ale to nie działa, cwu ma być wyłączone?Bo inaczej grzeje dowolnie. Chciałbym drugi na 22 ale raczej się nie da.

 

Jak ustawić wygrzewanie na chorobę legionistów. Ustawiłem sobie sobotę i 70 stopni. Pompa nagrzała do bodaj 55 i wywaliła błąd chyba 919, że nie mogła podgrzać do tej temp lub jej utrzymać przez zadany czas. Masakra.

 

W harmonogramie dziennym ustawiasz pod 1 godzinę i on,pod 2 godzinę i off ,analogicznie np.2 grzanie cwu - pod 3 godzinę i on ,pod 4 godzinę i off.Ja mam ustawione pod 1włącz o 13 i pod 2wyłącz o15 .

Działa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z grzaniem wody w wybranych godzinach. Ustawiłem harmonogram na 13 ale to nie działa, cwu ma być wyłączone?Bo inaczej grzeje dowolnie. Chciałbym drugi na 22 ale raczej się nie da.

 

Jak ustawić wygrzewanie na chorobę legionistów. Ustawiłem sobie sobotę i 70 stopni. Pompa nagrzała do bodaj 55 i wywaliła błąd chyba 919, że nie mogła podgrzać do tej temp lub jej utrzymać przez zadany czas. Masakra.

 

W harmonogramie dziennym ustawiasz pod 1 godzinę i on,pod 2 godzinę i off .Ja mam ustawione pod 1włącz o 13 i pod 2wyłącz o15 .

Działa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował ustawić temperaturę zasilania podłogówki? Próbuję ustawić, a coś nie mogę.

 

Teoretycznie powinno się dać ustawić przechodząc na tę opcję i naciskając set, niestety przechodzi wtedy na temperaturę grzania wody, a po kolejnym naciśnięciu na regulację temperatury wewnątrz domu, potem znowu na grzanie wody itp.

 

Czy coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz opisane w instrukcji obsługi: http://samsungehs.pl/wp-content/uploads/2016/11/Instrukcja_Obs%C5%82ugi_Samsung_EHS_Split_5_generacja.pdf

 

Strona 36-39.

Dokładnie to przytrzymujesz SET (ten obok strzałek) i strzałka w górę, a potem jak chcesz ustawić krzywą grzewczą to zmieniasz pola nr #2011, #2012, #2021, #2022.

Przy tej opcji pod przyciskiem SET (ten obok Power po lewej) możesz ustawić +- 5stopni odchyłkę od tej krzywej.

 

Lecz jeśli interesuje Cię stała temperatura zasilania podłogówki, to na ekranie masz po lewej stronie obok Power przycisk "Mode", ustawiasz ikonkę pierwszą po lewej i to wtedy pod SET możesz ustawić temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz opisane w instrukcji obsługi: http://samsungehs.pl/wp-content/uploads/2016/11/Instrukcja_Obs%C5%82ugi_Samsung_EHS_Split_5_generacja.pdf

 

Strona 36-39.

Dokładnie to przytrzymujesz SET (ten obok strzałek) i strzałka w górę, a potem jak chcesz ustawić krzywą grzewczą to zmieniasz pola nr #2011, #2012, #2021, #2022.

Przy tej opcji pod przyciskiem SET (ten obok Power po lewej) możesz ustawić +- 5stopni odchyłkę od tej krzywej.

 

Lecz jeśli interesuje Cię stała temperatura zasilania podłogówki, to na ekranie masz po lewej stronie obok Power przycisk "Mode", ustawiasz ikonkę pierwszą po lewej i to wtedy pod SET możesz ustawić temperaturę.

 

 

Dzięki, nie chcę ustawiać krzywej, chciałbym tylko ustawić temperaturę wody, którą zasilana jest podłogówka. Przycisk "mode" umożliwia mi obecnie 2 funkcje tak jak pisałem, temperaturę ciepłej wody w kranie lub ustawienie temperatury wewnątrz domu, a nie temperatury wody do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich. Mam ofertę na pompę Samsung EHS split 9 kw i 12 kw. Różnica w cenie sporą 5000zl.

Dom 220m2 z 2010r . Ok 100 M2 podlogowka, reszta grzejniki przewymiarowane pod kocioł kondensacyjny. Ściany porotherm 35 + styro 10cm + klinkier . Okna 2 szybowe plastik z 2010r. Poddasze wełna 20 cm , posadzka styro chyba 10 cm . Wg strony ciepło właściwe zapotrzebowanie max wychodzi 10 kw przy -18 st. Jedno pomieszczenie 40m2 rzadko ogrzewane . Obecnie 11 letni kondensat i kominek z płaszczem

Obawiam się że EHS 12 KW mimo wszystko będzie za duży i przez większość sezonu będzie pracował z mocą poniżej 60 % no i problemy z taktowaniem przy temp + ,a z drugiej strony EHS 9kw poradzi sobie max do -7 stopni ,no ale jest piec i kominek .

Co radzicie ??

Edytowane przez SARUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nagrzać zbiornika. W nocy miał temperaturę okolo 38 stopni. Kolo 5:00 już 150 stopni. Woda chłodna, po kąpieli w tej chwili ma 145 stopni. Z tego powodu nie chce się uruchomić grzanie. Oczywiscie temperatura to fake. Realnie jest koło 30 stopni.

Restart, wyłączanie prądu na 10min nie pomogło.

 

Może sie ktoś spotkał... :)

 

Edit

 

info od instalatora, poszedł czujnik temp na zbiorniku za 15zł. Przełączyliśmy z grzania podłogówki na grzanie wody. :p

Fajne urządzenie. Miana trybu zaworu 3d, wyłączenie sterownika wifi i grzejemy w trybie CO zbiornik CWU :)

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na pompę Samsung EHS split 9 kW i 12 kw. Różnica w cenie sporą 5000zl.

Wg strony ciepło właściwe zapotrzebowanie max wychodzi 10 kW przy -18 st.

Obawiam się że EHS 12 kW mimo wszystko będzie za duży i przez większość sezonu

będzie pracował z mocą poniżej 60 %no i problemy z taktowaniem przy temp + ,

a z drugiej strony EHS 9kw poradzi sobie max do -7 stopni ,no ale jest piec i kominek .

Co radzicie ??

Jakie moce mają te pompy przy - 18 C,

Czy mają grzałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...