Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

Czy wygrzewaliście wylewki przy użyciu tej pompy?

 

Miałem uruchomiony 23-dniowy program, a z tego co pamiętam instalator mówił, że potem pompa przełączy się automatycznie w tryb grzania.

 

Podjechałem dziś na budowę, a na pompie "00 CC". Wygląda na to, że wygrzewanie zakończone, a pompa się nie przełączyła, nie mam też możliwości nic zmienić z poziomu sterownika (zablokowany). Pompa nie pracuje, rurki od podłogówki zimne, temperatura też spadła.

 

Z instrukcji:

 

"When the product does not work during or after the concrete curing function and it displays “CC” on the wired remote controller, contact the installer to cancel the concrete curing function."

 

Instalator dziś niedostępny (i nie wiem jeszcze czy będzie jutro, a potem przerwa świąteczna) i zastanawiam się jak to wyłączyć/przełączyć samemu. Niestety nie miałem żadnych narzędzi, żeby ściągnąć ten przedni panel, bo z tego co pamiętam trzeba tam coś przełączyć.

 

Jeśli ktoś przez to przechodził, proszę o wskazówki. Czy do ściągnięcia wystarczy odkręcić 2 x 2 śruby po bokach, coś trzeba podważyć, czy schodzi bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś u mnie na budowie był forumowy kolega i pierwsze gdzie poszedł to oglądnąć agregat pompy ciepła, zadając pytanie, czemu nie mam grzałki tacy ociekowej. Fakt, teraz jest mróz cała taca zamarznięta, odpływ zamarznięta więc wody nie odprowadza, do wentylatora ponad 1 cm lodu, zadał mi pytanie co będzie jak lodu będzie tyle że łopatki zaczną uderzać w lód?

Zglupiałem, nikt o tym nie wspominał, w cenniku Samsunga jest grzałka tacy ociekowej ale nikt jej nie proponował.

W poniedziałek montuje grzalkę wolę dmuchać na zimne.

Czy grzałka to w każdej pompie element akcesoryjny czy któraś ma to w standardzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dziś u mnie na budowie był forumowy kolega i pierwsze gdzie poszedł to oglądnąć agregat pompy ciepła, zadając pytanie, czemu nie mam grzałki tacy ociekowej. Fakt, teraz jest mróz cała taca zamarznięta, odpływ zamarznięta więc wody nie odprowadza, do wentylatora ponad 1 cm lodu, zadał mi pytanie co będzie jak lodu będzie tyle że łopatki zaczną uderzać w lód?

Zglupiałem, nikt o tym nie wspominał, w cenniku Samsunga jest grzałka tacy ociekowej ale nikt jej nie proponował.

W poniedziałek montuje grzalkę wolę dmuchać na zimne.

Czy grzałka to w każdej pompie element akcesoryjny czy któraś ma to w standardzie....

Tak właśnie działa marketing szeptany i wpływanie na ludzi bez żadnej wiedzy czy pomyslunku.

Od 6 lat nie posiadam żadnej grzałki w jednostce zewn.ani żadnej tacy i nic nie wybuchło.

Może Samsung wybuchnie wtedy bez tych dodatkowych inwestycji ale tego nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dziś u mnie na budowie był forumowy kolega i pierwsze gdzie poszedł to oglądnąć agregat pompy ciepła, zadając pytanie, czemu nie mam grzałki tacy ociekowej. Fakt, teraz jest mróz cała taca zamarznięta, odpływ zamarznięta więc wody nie odprowadza, do wentylatora ponad 1 cm lodu, zadał mi pytanie co będzie jak lodu będzie tyle że łopatki zaczną uderzać w lód?

Zglupiałem, nikt o tym nie wspominał, w cenniku Samsunga jest grzałka tacy ociekowej ale nikt jej nie proponował.

W poniedziałek montuje grzalkę wolę dmuchać na zimne.

Czy grzałka to w każdej pompie element akcesoryjny czy któraś ma to w standardzie....

To jakiś żart jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie wysłucham co w defroscie jest do d...py?

To moja pierwsza pompa, pierwsza zima więc może panikuje ale fakt faktem na tacy lód jest, z boku na lamelach trochę lodu też jest ale tak z 10 cm.Widziałem na necie czasami zewnętrzne jednostki całe zamarznięte tu, jest tego odrobinę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie wysłucham co w defroscie jest do d...py?

To moja pierwsza pompa, pierwsza zima więc może panikuje ale fakt faktem na tacy lód jest, z boku na lamelach trochę lodu też jest ale tak z 10 cm.Widziałem na necie czasami zewnętrzne jednostki całe zamarznięte tu, jest tego odrobinę;-)

 

Nie panikuj do wentylatora masz z 15 cm nic ci tam nie polamie, masz lód na tacy I troche na lamelach na dole bo pewnie bylo z 99procent wilgotnosci , mróz,za krotki defrost (moze music byc z grzalka) i tak powoli to narastalo.Wystarczy troche ciepłej wody polać i po problemie.Mialem tez tak raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam ehs 12 kw. Mam pytanie o defrost. Zanim przejdzie do defrostu to wentylatory potrafią się kręcić przez nawet 20 minut z całym zaklejonym od szronu tyłem. W trakcie tego jest mega głośna. To jest normalne? Nie spała się wentylatory? Przecież tam nie ma żadnego przepływu powietrza.

 

Hej,odpowiem Ci co ja zaobserwowalem.

Jednostka zewnętrzna jest mocno oblodzona ,wentylatory kręcą ,ale pompa jest jeszcze wydajna (elektronika bada jakiś czas temp.zasilania ,kiedy nie osiągnie zadanej temp.rozpoczyna defrost).

To jest normalne i nic sie nie spali

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeżyłem chwilę grozy, przyjeżdżam na budowę a tu pompa chodzi ale jest błąd, dioda świeci się na czerwono zamiast zielono i na panelu błąd e919, panika sobota nie ma do kogo zadzwonić, internetu w tej dziurze brak na telefonie, no to panika, ten złom się zepsuł :-).

Wyłączyłem pompę i włączyłem i wszystko ok błąd zniknął, przyjeżdżam do domu czytam instrukcję a tam kod błędu e919, brak możliwości wygrania zbiornika który był ustawiony na piątek 22.00 a ja wyłączyłem grzanie wody bo jej nie używam.

Szlag by trafił ten Samsung czemu zamiast informacji to wyrzuca błąd prawie zawału dostałem. Teraz jestem mądrzejszy i zrobiłem sobie zdjęcia błędów żeby szybko zdjagnozować co się dzieje.

Człowiek musi się jeszcze dużo nauczyć. I teraz wysywam wnioski że czym mniej bajerów tym lepiej bo nie trzeba ustawiać, przestawiać i doktoryzować się z instrukcją kilka wieczorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Samsungowców,

 

kija w mrowisko nie chcę wbijać ale zostałem poproszony o pomoc i spokoju mi to nie daje.

 

Ze sprawą nie potrafi sobie poradzić instalator (niby nie janusz ani Samsung ani Neoklima, czy kto tam za to odpowiada), swoją drogą jak słuchałem od ludzi jakie cuda wyczyniał pan z serwisu fabrycznego to lepiej żeby go tam nie było. Ale do rzeczy.

 

Układ split EHS 11kW, chyba to się ładnie nazywa 4 generacji, zmieniony przez Samsunga (w sumie bez pytania) na 14kW po ok. 2 latach przepychanek z powodu pracy układu na połowie wymaganego gazu - oficjalnie fabrycznie brakowało gazu. W środku poza hydroboksem jedna jednostka kanałowa wpięta na trójniku oraz 3 zwykłe jednostki na EEV. Budynek cały czas niezamieszkały temp. kilkanaście stopni, podłogówka, dobrze ocieplony), powietrzna część systemu nie działa, był jedynie sprawdzana czy działa. Od początku problem z kosztami ogrzewania, pierwsze odczyty licznika ponad 2 lata temu kosmos (hipoteza - grzałki), poprawki, cały czas rachunki kosmos (ale trochę lepiej), wykonawca i samsung nie wierzą ale udało się zamontować jakiś ciepłomierz, można było jakoś określić ile ciepła produkuje pompa. Przez użytkownika prowadzona tabelka codziennie temp. zewnętrzna w dzień, odczyt z ciepłomierza i odczyt z licznika (sprawdzone nie ciągnie lewego prądu, a w budynku praktycznie nic się nie dzieje pewnie 99% prądu bierze EHS).

COP wychodzi 2,1 - 2,3. Po 2 latach na wiosnę 2018 "komisyjnie" wymiana zestawu (jw pisałem) serwis samsunga pół dnia bada i orzeka, że wszystko jest ok. Na jesień dalej problemy, COP takie jak było. Kolejna "komisja" wykonawcy, hipoteza złego składu czynnika - wymiana całego czynnika - o dziwo w instalację wchodzi 1kg więcej niż na wiosnę (przegrzew bo nikt nie był w stanie dokładnie określić dł. rurarzu). Obecnie założony ciepłomierz z legalizacją, dodatkowy licznik prądu z plombą, COP 2.0 - 2,3 w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym.

 

Mam swój typ, ale żeby to sprawdzić koniecznie trzeba byłoby pociągnąć linię chłodniczą na krótko miedzy agregatem a hydroboxem. Ktoś coś? Bo dochodzę do wniosku, że samsung i wykonawca wprowadził w błąd inwestora co do COP EHS jak współpracuje z jedn. klimy - Samsung nabrał wody w usta i nie wypowie się jak wpływają na COP podawane w tabelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oberwatorPC, rozumiem pytania ale bez doktoryzowania się, sprawa nie idzie o 10% czy 20% tylko braku 50% mocy - powyższe problemy zostały wyeliminowane przez Samsunga i wykonawcę instalacji - 2 lata temu były to pierwsze rzeczy do wyjaśnienia

 

temp. zasilania - poniżej 30 st. C

ciepłomierz - z legalizacją, dostarczony i montowany przez wykonawcę - więc w interesie wykonawcy jest żeby nie przekłamywał

temp. wewnątrz - 16-18 st. C, temp. zew. łagodna zima, uśredniona jak w tym roku czyli raczej 0 niż -10

metraż - 170-180 m2, projektowe zapotrzebowanie ~9,2 kW

ocieplenie - 15 cm, była weryfikacja kamerą czy coś nie jest spieprzone

Inst. podłogówki sprawdzona czy jest ok. Były pkt do których można było się przyczepić, wyeliminowane, względnie

 

Jak wspomniałem sprawa nie idzie o to czy COP jest 3,3 czy 3,5. Tematu pewnie by nie było gdyby nawet COP 3 ta PC osiągała. Prognoza (potwierdzona) na rachunki 5000+ pln rocznie za prąd była pierwotnym powodem podjęcia działania.

 

Siedzę bardziej w P., L., A., doświadczenia też kilkoma innymi. Natomiast z chłodnictwa (ss.) jestem słabszy i tutaj ta kwestia części A2A jest dla mnie niepokojąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez doktoryzowania się:

 

1. Temperatura w pomieszczeniu 16C przy zasilaniu poniżej 30 C czyli ile 20C, 25C, 29C? Juz coś jest nie tak.

2. Dobrze ocieplony dom 170m2 z zapotrzebowaniem 9 kW to może na lata 90 był dobrze ocieplony bo teraz to się żadnych standardów nie trzyma.

3. Jaki ciepłomierz? Legalizacja na grzejniki w blokach mieszkalnych?

4. Aby przejść do chłodnictwa trzeba wyeliminować podstawowe rzeczy, które jak na razie kupy się nie trzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Urządzenie hula na krzywej i maks temp. ustawiona jest 30 st. C.

Grzałki są zablokowane. Dla -7 COP powinno być 2,85-3,01 - wg DTR (zależnie czy 11 czy 14) dla 30 st. Dla 25 odpowiednio 3,15 - 3,37, przy maksymalnej do uzyskania mocy. Myślę, że te parametry można odnieść jako brzegowe.

Ad. 2

Bez polemizowania. Podobno urządzenie było dobierane do tych 9 kW zapotrzebowania. Wiem, że wszyscy prześcigają się co do tego jak ich domy są energooszczędne.

Ad. 3

Ciepłomierz przepływowy na zasilaniu. Żadne podzielniki na grzejniki.

Ad. 4

Póki co szukasz dziury w całym. Proszę przyjmij, że powyższe nie jest powodem problemu. Nie tylko ja ale wykonawca i serwis Samsunga w pierwszej kolejności grzebali żeby łatwo pozbyć się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...