Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Przeglądy a rejestracja to co innego! Od ilości czynnika zależy częstotliwość przeglądów lub ich brak. Ale układy rozłączne należy rejestrować.

 

Pompa niehermetycznie zamknięta – należą do nich pompy ciepła typu Split, czyli składające się z dwóch części – z jednostki montowanej wewnątrz domu i drugiej montowanej na zewnątrz;

instalator musi wykonać część układu chłodniczego łączącego obie jednostki, w którym będzie krążył czynnik chłodniczy pompy ciepła (F-gaz).

Edytowane przez oberwatorPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli każdy split podlegał by rejestracji, to by się ten system rejestracyjny zawiesił.

Poniżej 3 warunki, jakie musi spełniać urządzenie, aby podlegało rejestracji:

 

Info z cro.ichp.pl na dzień 13.09.2019:

"Jakie urządzenia podlegają rejestracji w bazie CRO?

- musi zawierać czynnik chłodniczy, który jest SZWO lub FGC.

- musi zawierać przynajmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 czynnika chłodniczego, który jest FGC lub 3kg czynnika chłodniczego, który jest SZWO.

- musi to być stacjonarne urządzenie chłodnicze, stacjonarne urządzenie klimatyzacyjne, pompa ciepła, urządzenie będące rozdzielnicą elektryczną, urządzenie zawierające rozpuszczalnik na bazie fluorowanego gazu cieplarnianego, urządzenie będące agregatem chłodniczym w samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach, urządzenie będące organicznym obiegiem Rankine'a lub system ochrony ppoż. Dla systemów ochrony p-poż zakłada się Kartę Systemu Ochrony Przeciwpożarowej, a dla pozostałych urządzeń – Kartę Urządzenia."

 

Konieczność rejestracji każdego splita, to jakaś własna interpretacja zapisów ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba 12kW trzeba rejestrować. NP w Panasonicu AllinOne sprawdzałem.

Mono ma jako szczelny ustrój ekwiwalent 10 ton CO2, stąd nie trzeba go rejestrować pewnie do 20kW mocy urzadzenia.

 

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Polecam na spokojnie kilka razy przeczytać jeden post wcześniej, lub wejść na stronę do której podałem link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem EHS Split 6kW od czerwca, lecz dopiero od kilku tygodni mieszkamy i grzejemy CWU.

Mam pytanie odnośnie poruszanego w tym wątku tematu sterylizacji zbiornika CWU.

 

Dezynfekcja ustawiona na piątek o 20, w sobotę rano błąd E919. Pomaga restart urządzenia.

Próbowałem kombinować z kilkoma ustawieniami, lecz bezskutecznie. Przestawiłem sterylizacje na czwartek 21:00, i uruchomiła się:

dc3e817080dab.jpg

jak widać na zdjęciu, włącza się tylko grzałka dodatkowa, której nie mam w zbiorniku CWU - co dziwne, bo w ustawieniach FSV #3031 mam na 0 - OFF. Kompresor nie podejmuje pracy.

 

I teraz moje pytanie, czy możliwe jest aby sterylizacja odbywała się przy pomocy kompresora + grzałek zapasowych wbudowanych w PC?

FSV #4021 jest 1 ON, FSV #4022 jest na 2 (obie grzałki).

 

W trybie testu pilota przewodowego sprawdzałem i obie grzałki zapasowe uruchamiają się - słychać oba styczniki i podnosi się temperatura czynnika.

Korzystam z tej instrukcji obsługi: http://samsungehs.pl/wp-content/uploads/2016/11/Instrukcja_Obs%C5%82ugi_Samsung_EHS_Split_5_generacja.pdf

 

Pozdrawiam.

wrobelbiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar, czy byłbyś tak miły i przepisał ze sterownika ustawienia FSV #302* "pompa ciepła", FSV #303* "grzałka dodatkowa", a także #402* "grzałka zapasowa"?

Może coś jest po prostu źle ustawione i sterylizacje odpala na samej grzałce dodatkowej, której nie ma.

Edytowane przez wrobelbiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal dużo nie potestowalem, ale z tego wszystkiego wynika, że grzałka zewnetrzna musi być aktywna, wiem w instrukcji jest to nie doprecyzowane. W instrukcji jest booster co również określa z jedną z grzalek wbudowanych (BSH).

 

Nie wiem bo do tego jeszcze nie doszedłem, ale wydaje mi się ( niestety na ten moment tylko wydaje ) że grzałki w pompie pozwalają na extra capacity, ale nadal jest ograniczenie do 55 st C. Dlatego to grzałka jest niezbędna do tego aby dojść do tych 70 st.

 

Potrzebujesz wygrzewac ten zbiornik ?

 

Ja się wprowadzam za miesiąc i wtedy wygrzeje, ale tak z tego co patrzę to większość osób odpuszcza....

 

A jakoś nie słyszałem żeby ktoś napisał że mu się przytrafiło.

 

Wiem, wiem chodzi po glowie że ja będę ten pierwszy, ale.

 

Jak podepniesz zewnętrzna grzałka , spróbuj wyłączyć systemowo grzałki w pompie i wtedy będzie dla potomnosci potwierdzenie że rzeczywiście chodzi o grzalke zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale włączyłem obie grzałki i dziś rano dalej E919. Włączenie dezynfekcji powoduje automatyczne uruchomienie grzałki dodatkowej (której nie ma) bez odpalenia pompy ciepła. Na razie tą opcję wyłączę, a jak kupię zew. grzałkę to będę testował dalej.

 

Może moja zmiana temperatury progowej grzałki zapasowej ma tu jakieś znaczenie? Zmieniłem z 0oC na -10 oC.

Dziękuję na razie za odpowiedzi, poczekam może na ustawienia od wiertar'a.

 

Mam jeszcze takie małe spostrzeżenie nie związane z tematem dezynfekcji, mianowicie od 3 dni uruchomiłem CO wg. krzywej krzewczej.

Zauważyłem, że gdy pompa dobije do zadanego parametru CO i wyłączy się, co jakiś czas uruchamia pompkę obiegową np. na 2-3 minuty.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, ale np. po minucie następuje "impuls" na zawór 3drogowy i przełącza go dosłownie na 5-10 sekund na CWU i znów wraca do CO. Wydaje mi się, że przez to następuje wychłodzenie zbiornika CWU (muszę dogrzewać go od 3 dni codziennie), a miałem fajnie go ustawionego - grzało go co drugi dzień do 47,5 i pompa uruchamiała się jak spadło do 37,5 (mało używamy wody, a zbiornik to Kospel Thermo Magnum 300l z 4,2m2 wężownicą).

Czy to działanie ma związek z ustawieniami priorytetu CO/CWU? Nie przeszkadza mi to, po prostu na okres zimowy zmienię grzanie CWU do 44 i delta 5 zamiast 10.

 

Pozdrawiam.

wrobelbiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...