Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie moce mają te pompy przy - 18 C,

Czy mają grzałki?

 

Przy -18 9kw ok. 6.5kw ,a pompa 12kw ok. 8kw . Mają grzałki 4 kw . Myślę że nawet 9kw poradzi sobie bez grzałek do ok -7stopni ,a później grzałki lub wspomaganie przez piec gazowy ,ale za to lepiej dobrana moc pompy dla temperatury >-2stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -18C; pompa 9 kW ma ok. 6.5 kW, a pompa 12 kW ma moc ok.8 kW .

Mają grzałki 4 kW . Myślę że nawet 9 kW poradzi sobie bez grzałek do ok -7stopni ,

a później grzałki lub wspomaganie przez piec gazowy, ale za to lepiej dobrana moc

pompy dla temperatury >- 2stopni

Rozumowanie, przy tych założeniach ; JEST POPRAWNE ,

Istotne jest również z jaką minimalną mocą mogą pracować te pompy?

Pompy Panasonic maja moce minimalne;

9 kW/1f ; około 2,20 kW,

9 kW/3f ; 9 kW/T-Cap ; ok 3,50 - 4,0 kW

12 kW/1f/3f ; ok 4,5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie, przy tych założeniach ; JEST POPRAWNE ,

Istotne jest również z jaką minimalną mocą mogą pracować te pompy?

Pompy Panasonic maja moce minimalne;

9 kW/1f ; około 2,20 kW,

9 kW/3f ; 9 kW/T-Cap ; ok 3,50 - 4,0 kW

12 kW/1f/3f ; ok 4,5 kW

 

Dopisz jeszcze w jakich temperaturach te moce minimalne sa osiągane bo wiecznie je podajesz a tak samo jak na wykresie który zamieszczasz te dane sa błędne bo pompa nie bedzie generowac takiej samej mocy minimalnej w calym zakresie temperatur od np.-20 do 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Napisałem około a więc nie stała moc,

- To lepiej, żeby wybierać pompę z nadmiarem mocy niż zaznajomić się z mocami minimalnymi

 

Nie lepiej tego nie podawać bo jeszcze ktos pomysli ze pompa 9kw jest w stanie chodzic przy plus 10st z minimalna mocą 2,2kw i wezmie wlasnie za dużą.

A pompa 9kw na najnizszej modulacji bedzie w stanie zjechac przy plus 10 pewnie nie nizej niz 3kw a na tych wykresach co zawsze dajesz ta moc minimalna jest naniesiona jaka stala wartosc dla kazdej temperatury.

 

Panasonic nie podaje nigdzie mocy minimalnych w zaleznosci od temperatury ani wogole zadnych mocy minimalnych wiec gdzie ktos ma sie zaznajomic na tych blednych wykresach?

 

U mnie pompa 7kw nie jest w stanie zejsc nizej z poborem pradu niz ok.450w i teraz nalezy to mnozyc przez mozliwy do osiagniecia cop w danej temperaturze

Z tego co kojarze to pompa 5kw chyba potrafi zejsc z poborem w okolice 300w

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie, przy tych założeniach ; JEST POPRAWNE ,

Istotne jest również z jaką minimalną mocą mogą pracować te pompy?

Pompy Panasonic maja moce minimalne;

9 kW/1f ; około 2,20 kW,

9 kW/3f ; 9 kW/T-Cap ; ok 3,50 - 4,0 kW

12 kW/1f/3f ; ok 4,5 kW

 

Znalazłem dane , że Samsung EHS 9kw 1f może pracować z min. mocą grzewczą 2,39 a 12KW 1f - 3,75KW . Z zapotrzebowania średniego (wg. cieplowlasciwe.pl) przy 2 st

wynoszącym ok. 4,8KW wyliczylem , że przy + 12st mój dom będzie potrzebować ok 2,4KW czyli rozumiem , że pompa EHS 9 KW przy takim zaporzrebowaniu budynku będzie jeszcze w stanie zejść tak nisko z min. mocą.

Instalator mówił mi , że 12KW EHS może modulować moc do min 1.5KW i namawiał mnie na taką pompę , ale nie chce mi się w to wierzyć.

Czy myślę dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej tego nie podawać bo jeszcze ktos pomysli ze pompa 9kw jest w stanie chodzic przy plus 10st z minimalna mocą 2,2kw i wezmie wlasnie za dużą.

A pompa 9kw na najnizszej modulacji bedzie w stanie zjechac przy plus 10 pewnie nie nizej niz 3kw a na tych wykresach co zawsze dajesz ta moc minimalna jest naniesiona jaka stala wartosc dla kazdej temperatury.

 

Panasonic nie podaje nigdzie mocy minimalnych w zaleznosci od temperatury ani wogole zadnych mocy minimalnych wiec gdzie ktos ma sie zaznajomic na tych blednych wykresach?

 

U mnie pompa 7kw nie jest w stanie zejsc nizej z poborem pradu niz ok.450w i teraz nalezy to mnozyc przez mozliwy do osiagniecia cop w danej temperaturze

Z tego co kojarze to pompa 5kw chyba potrafi zejsc z poborem w okolice 300w

 

SAMSUNG EHS 9KW1 f ma z tego co wiem min. pobór prądu 535W czyli jakby to przemnożyć przez COP powiedzmy 4,5 to wyjdzie 2,4KW czyli mniej więcej tyle ile podają min. mocy grzewczej dla tej pompy. Tak to rozumiem , ale nie jestem z branży tylko szukam pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dane , że Samsung EHS 9kw 1f może pracować z min. mocą grzewczą 2,39 a 12KW 1f - 3,75KW . Z zapotrzebowania średniego (wg. cieplowlasciwe.pl) przy 2 st

wynoszącym ok. 4,8KW wyliczylem , że przy + 12st mój dom będzie potrzebować ok 2,4KW czyli rozumiem , że pompa EHS 9 KW przy takim zaporzrebowaniu budynku będzie jeszcze w stanie zejść tak nisko z min. mocą.

Instalator mówił mi , że 12KW EHS może modulować moc do min 1.5KW i namawiał mnie na taką pompę , ale nie chce mi się w to wierzyć.

Czy myślę dobrze?

 

A czy mógłbyś przedstawić te dane ze owa pompa daje taką moc 2,4kw przy temperaturze +12st.?

Bo wiesz moj panasonic 7kw moze pracowac z minimalna moca 0,7kw ale będzie to mozliwe przy -20st na zewnatrz ale przy +13st wali minimalnie 2,8kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG EHS 9KW1 f ma z tego co wiem min. pobór prądu 535W czyli jakby to przemnożyć przez COP powiedzmy 4,5 to wyjdzie 2,4KW czyli mniej więcej tyle ile podają min. mocy grzewczej dla tej pompy. Tak to rozumiem , ale nie jestem z branży tylko szukam pompy

 

Jeszcze zalezy jaką temperature bedziesz mial na zasilaniu jesli tak jak u mnie 30stopni to przy +13 mozesz liczyc na cop nawt ponad 6 a wtedy 535x6=3,2kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dane , że Samsung EHS 9kw 1f może pracować z min. mocą grzewczą 2,39 a 12KW 1f - 3,75KW . Z zapotrzebowania średniego (wg. cieplowlasciwe.pl) przy 2 st

wynoszącym ok. 4,8KW wyliczylem , że przy + 12st mój dom będzie potrzebować ok 2,4KW czyli rozumiem , że pompa EHS 9 KW przy takim zaporzrebowaniu budynku będzie jeszcze w stanie zejść tak nisko z min. mocą.

Instalator mówił mi , że 12KW EHS może modulować moc do min 1.5KW i namawiał mnie na taką pompę , ale nie chce mi się w to wierzyć.

Czy myślę dobrze?

 

I jeszcze ile Ci wyszlo przy minus 20?

Bo jak przy 0st potrzebujesz 5kw to taka pompa 9kw (nieznam charakterystyk samsunga) ale wydaje mi sie ze bedzie za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ile Ci wyszlo przy minus 20?

Bo jak przy 0st potrzebujesz 5kw to taka pompa 9kw (nieznam charakterystyk samsunga) ale wydaje mi sie ze bedzie za słaba

 

Przy -18st zapotrzebowanie 9,6KW no a przy 0 to rzeczywiscie ok 5KW. Liczę, że pompa bez grzałek będzie w stanie się wyrobić do -7 stbo wtedy pompa ma max moc 7,33 ( przy zasilaniu 45st)- dane dla pompy na R410A , moja jest już ( stety/niestety) na R32 , nie wiem czy to coś zmienia w charakterystyce , a dalej grzałki lub piec gazowy

Dane brałem stąd:

https://images.samsung.com/is/content/samsung/p5/common/techinfo/common-techinfo-ehs-idu-and-odu-split-for-europe-50hz-ver1-6-tdb.pdf?_ga=2.93513501.1223605389.1603446962-1485411103.1600193323

 

rozumiem , że trzeba patrzeć na tabelę uwzględniającą defrosty jeśli chodzi o moc pompy przy poszczególnych temp na zewnatrz i zasilania ?

:

 

dnae brałem stąd

Edytowane przez SARUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś przedstawić te dane ze owa pompa daje taką moc 2,4kw przy temperaturze +12st.?

Bo wiesz moj panasonic 7kw moze pracowac z minimalna moca 0,7kw ale będzie to mozliwe przy -20st na zewnatrz ale przy +13st wali minimalnie 2,8kw

 

wiem tylko że min. moc grzewcza to 2.39KW ale nie wiem przy jakiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że przy +13 st. to będzie pewnie 35st zasilanie ( 60% podłogówka +40% przewymiarowane pod kondensat grzejniki

 

Ja mam 50% podlogowki i reszta przewymiarowane grzejniki i przelecialem poprzednia całą zime na zasilaniu 33st ale mialem wtedy mniej podlogowki wiecej grzejników .

W tym roku jade na 30st.

Ale to zależy jaka ciepla chata u Ciebie zapotrzebowanie na moc duże to pewnie dom zimny wiec zasilanie bedzie wieksze chyba ze cieply ale bardzo duzy ze takie zapotrzebowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50% podlogowki i reszta przewymiarowane grzejniki i przelecialem poprzednia całą zime na zasilaniu 33st ale mialem wtedy mniej podlogowki wiecej grzejników .

W tym roku jade na 30st.

Ale to zależy jaka ciepla chata u Ciebie zapotrzebowanie na moc duże to pewnie dom zimny wiec zasilanie bedzie wieksze chyba ze cieply ale bardzo duzy ze takie zapotrzebowanie

 

do grzania ok 190m2 - dom 10 letni ściany porotherm 25cm +10styro+klinkier, okna dwuszybowe plastik myślę że nie najgorsze, poddasze 20cm wełny, wentylacja grawitacyjna. Z cieplowlasciwe i ze swiadectwa energetycznego budynku zapotrzebowanie ok 50-60w/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli , że jednak ta 12KW biorąc pod uwagę i te plusowe temp. (których pewnie więcej będzie ) i ujmene ( poniżej -5-7) byłaby dla mnie lepsza?

 

Pod wzgledem taktowania to lepsza bedzie 9kw ta 12kw bedzie miala wieksze problemy.

Znowu ta 9kw moze okazac sie za slaba jesli faktycznie masz takie zapotrzebowanie domu (bo cieplowlasciwe nie jest jakas super stronka do wyliczania)ale jesli dopuszczasz wrazie czego dogrzewanie gazem lub grzalkami to czemu nie.

To juz Twoja decyzja jak chcesz grzac czy w sposob ciagly czy w taryfach itp.

Tak naprawde to godzin bo to na godziny trzeba liczyc a nie dni z temperaturami ponizej minus 10st to jest kak na lekarstwo.

A grzales gazem to nie masz danych ile gazu Ci szlo na sezon grzewczy?I ile np.szlo w taki naprawde mrozny dzień i jakie yemp.na grzejmikach wtedy miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...