Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
testowałem Silent i za chiny nie widze różnicy, róznica jest chyba tylko taka że nie wchodzi na najwyższe obroty spręzarka i wentylator ale u mnie i tak nigdy prawie nie wchodziła....

Tak wygląda moj sterownik, przyppuszczam że taki sam jest w kazdym EHSie.

[ATTACH=CONFIG]408457[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]408459[/ATTACH]

To nie pomogę.W moim TDM,hydrobox ma inny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tabelkę z mocą Samsunga, więc:

6kW przy -15 stopniach ma 5,09

przy -20 stopniach ma 4,66

9kW przy -15 stopniach ma 7,51

przy -20 stopniach ma 6,83

i mam na myśli Spility.

Mono 5kW przy -20 ma 3,40 a 9kW przy -20 6 kW.

 

Jak byś jeszcze uzupełnił COP-y do tych temp dla 35st na out ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ja mam odmienne dane jeśli chodzi o splita 6kW.

 

[ATTACH=CONFIG]408476[/ATTACH]

Mam prośbę.Wrzuć ta tabelę z wszystkimi dostępnymi mocami Samsunga.To są chyba stare jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne dane jeśli chodzi o splita 6kW.

 

[ATTACH=CONFIG]408476[/ATTACH]

 

Ja mam odmienne dane jeśli chodzi o splita 6kW.

 

[ATTACH=CONFIG]408476[/ATTACH]

 

Czyli dla 35 st :

-15 st COP=2.14 (Panas 2.59)

-20 st COP=1.96 (Panas nie widziałem)

- 7 st COP=2.48 (Panas 2.85)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.Wrzuć ta tabelę z wszystkimi dostępnymi mocami Samsunga.To są chyba stare jednostki.

 

Nie mam :( Mam tylko te dane dotyczące 6kW, które otrzymałem od jednej z firm. Dorzucili mi tabelkę do oferty, gdy poprosiłem o 9kW nie było już odzewu z ich strony. Czy dane te tyczą się starej jednostki? Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko , że przyjmując średnio o 0.5 gorszy COP od np Panasa przy średnim zużyciu dla dobrze ocieplonych domów , roczna różnica w zużyciu może być ok 500 kWh x średni koszt w G12W 0.4 pln brutto -różnica wyjdzie ok 200 pln na rok.

Rachunki robią się proste -2 000 pln różnicy w cenach zakupu wyrównuje się po 10 latach.

Po za zaufaniem do rozwiązań danego producenta ,moim zdaniem należy patrzeć na poziom zużycia.

Czyli jeśli w moim domu będzie dużo kWh (ze względu na technologię) -to powinienem rozglądać się za jak najlepszymi parametrami w najniższych możliwych cenach.

Natomiast jeśli mamy małe zapotrzebowanie na ciepło- można poważnie myśleć o znacznie tańszych systemach PC , ale o gorszych parametrach.

Nie tylko chodzi o rezygnację z gruntówek , ale też wtedy ponownie wraca temat tanich PC z Chinlandii ( nawet on/off)

I mamy o czym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam :) Jest ogólnie dostępne na stronie Samsunga :)

 

http://www.samsung.com/pl/business/climate/ac-ehs-aexxxjxedxh/ae090jxedeheu/

Plik: Instrukcje 2017.11.15

EHS IDU and ODU Split for Europe_50Hz_Ver1_6_TDB.pdf

(Technical Data Book)

 

Zauważ, że w tym co podałes są dwie tabelki jedna z rozmrażaniem i jedna bez rozmrażania.Kilka razy pisałem aby zwracać uwagę na to co się czyta np. LG podaje dane dla suchego termometru dla wersji split a dla wersji mono podaje dla mokrego termometru. Sprytny zabieg marketingowy aby pokazać lepsze COP-y. Dziwne że samsung pokazuje takie dane robiąc sobie poniekąd krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę średnią na poziomie 0,35 :)

 

 

 

13-15 latach :)

 

Nie widzę coś tych załączników na stronie Samsunga i nie mogę nic odczytać z Twojego załącznika, trudno.

Nie wiem wg jakiej normy są te dane-OberwatorPC zwrócił uwagę na różne podejście do pomiarów w danych modelach. Szkoda ,że tak jest-zaciemnia się niepotrzebnie obraz.

Celowo zaokrągliłem w dół sprawność ze względu na brak pomiarów wg porównywalnych warunków co Panas. No ,ale na "oko, to facet jeden umarł w szpitalu"...

Jakby się trafił użytkownik z ciepłomierzem , to by się trochę wyjaśniło.A tak sobie tylko szacujemy...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dziwne że samsung pokazuje takie dane robiąc sobie poniekąd krzywdę.

Samsung to moloch.Oni nie "żyją" ze sprzedaży PC.Podają realne a nie zawyżane dane.

Zobacz.Części do tych jednostek są w cenie części do starej lodówki.Samo urządzenie proste jak drut.Każdy "ciepłownik" typu Pan Kaziu, wymieni tu wszystko jak i kiedy zechce.To nie atut?

A 0,35 czy 0,5 różnicy w COP ...Hmm myślę że za 5-7 lat , przy takim technologicznym rozkwicie-70% z nas wymieni swoje jednostki na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do menu jest po prostu gorsze, studiowałem polską instrukcje i angielską i wielu rzeczy nie potrafie pokapować. Żeby ustawić zwykły timer trzeba sie nastukać na klawiaturze przez dobry kwadrans.

 

Myślałeś może o module WiFi Samsung MIM-H03N? Aplikacja Samsunga SmartHome wydaje się być przyjazna w obsłudze (testowałem demo).

Jedyn minus, trzeba z kieszeni wyciągnąć 750zł (za tyle znalazłem najtaniej) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę coś tych załączników na stronie Samsunga i nie mogę nic odczytać z Twojego załącznika, trudno.

Nie wiem wg jakiej normy są te dane-OberwatorPC zwrócił uwagę na różne podejście do pomiarów w danych modelach. Szkoda ,że tak jest-zaciemnia się niepotrzebnie obraz.

Celowo zaokrągliłem w dół sprawność ze względu na brak pomiarów wg porównywalnych warunków co Panas. No ,ale na "oko, to facet jeden umarł w szpitalu"...

Jakby się trafił użytkownik z ciepłomierzem , to by się trochę wyjaśniło.A tak sobie tylko szacujemy...

pzdr

 

Panas akurat dobrze pilnuje swoich danych. Znajdź takie wykresy jak dla samsunga. Niech podają takie informacje z defrostem, bez defrostu z częsciowym obciążeniem, z maksymalnym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Natomiast jeśli mamy małe zapotrzebowanie na ciepło- można poważnie myśleć o znacznie tańszych systemach PC , ale o gorszych parametrach.

Nie tylko chodzi o rezygnację z gruntówek , ale też wtedy ponownie wraca temat tanich PC z Chinlandii ( nawet on/off)

I mamy o czym myśleć...

Pisałem o tym nie raz.I za to zostałem zbanowany, pisząc o nieopłacalności gruntówek.A biorąc pod uwagę częste wątpliwe wykonanie DZ, jest to inwestycja wysoko nierentowna.Bez ,żadnego uzasadnienia ekonomicznego.

Fajnie, że moje wnioski jako laika się potwierdzają.

 

Bobrow, przy małym zapotrzebowaniu na ciepło, ja bym myślał o takim już przy 20-25W/m2 rok, najtańsze będą kable.A na dokładkę porządne PV.Nawet 3kWp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...