Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

grzałka się załącza gdy pompa tego potrzebuje, nie wyrabia się , od zadanej temperatury , ja mam ustawione -10C bo do tej temp pompa powinna miec wystarczajaca moc zeby dogrzac dom, pozniej maja sie wlaczyc grzalki dodatkowo , mozna ustawic czy jedna czy dwie , kazda ciagnie 2KW.

 

To 60 KW to dla mnie tez kosmos. to Tylko CO bez CWU. gdyby w domu byla tylko podlogówka to wiem ze ppotrzba by bylo pewnie duzo mniej KWh / d.

28-30 st przy podłogówce u mnie tez jest za swiat, ale grzejnioki na poddaszu potzrebuja teraz 36-36 st. zeby dogrzac pomieszczenia

 

Nic na to chyba nie poradze ze takie zuzycie, latem pozostaje lepiej docieplic tam gdzie sie da chociaz nie jest zle ocieplony dom raczej

 

Ja grzeje teraz na krzywej +15/25,-15/36 na ustawieniach - 2/0 na wyjściu 28/30 i inwektor na 80%, Delta 5. Dom 118 parter poddasze 60. Dachpelne deskowanie ocieplony wełna 30 ściany biały 20 strop teriwa 9komor i 5cm styropian, parter 15 styropian. Okna to chyba standard 3szyby 82 profil plys rolety zewnętrzne.Pompa samsung 9kw i zużycie grudzień 840 teraz w styczniu to około 30kw dziennie.

A co do oprogramowania to jakie macie bo się zastanawiałem nad aktualizacja ale nie wiem gdzie ja pobrać.

A czy te grzałki macie włączone czy nie? Bo ja jeszcze jej nie włączyłem i się zastanawiam czy włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja grzeje teraz na krzywej +15/25,-15/36 na ustawieniach - 2/0 na wyjściu 28/30 i inwektor na 80%, Delta 5. Dom 118 parter poddasze 60. Dachpelne deskowanie ocieplony wełna 30 ściany biały 20 strop teriwa 9komor i 5cm styropian, parter 15 styropian. Okna to chyba standard 3szyby 82 profil plys rolety zewnętrzne.Pompa samsung 9kw i zużycie grudzień 840 teraz w styczniu to około 30kw dziennie.

A co do oprogramowania to jakie macie bo się zastanawiałem nad aktualizacja ale nie wiem gdzie ja pobrać.

A czy te grzałki macie włączone czy nie? Bo ja jeszcze jej nie włączyłem i się zastanawiam czy włączać.

 

Hej u mnie grzałki ustawione na -15 dzisiaj w nocy ma być taka temp.,kolejne dwie noce według prognoz -22-24:)

Zobaczymy jak zuzycie i jak sobie radzi w takich temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj sprawdzałem ustawienia odnośnie grzałki i wyszło że nie mam jej włączonej.

Nie wiem włączyć czy nie?

Ale jak bym miał ja uruchomić to co trzeba by było zaznaczyć W#4021 mam do wyboru BUH1 lub BUH1+2 (w instrukcji nie ma takich oznaczeń i nie wiem co to jest i którą wybrać?

#4022 ustawione (obie)

#4023 (użycie)

#4024 (-16)

#4025(25)

Czy jeszcze gdzieś są jeszcze jakieś ważne ustawienia dotyczące grzałki?

 

Kwestia 2

#404...zawor mieszający ja ma w ustawieniach odchaczone jako wyłączony. Czy tak powinno być?

Może ktoś pomoże i podeślę oraz wyjaśni kwestię zaworu.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Zawor mieszający prawdopodobnie jest do bufora ,a grzałki to masz 2 kw+2kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spada, pompa sobie pracuje na sztywno na 29 stopni zasilania. Wczoraj w nocy, pote od 20 do 6 rano dzisiaj. Teraz od południa. Wczorajsze zużycie to 19kwh, dziś ok 14 kwh. Obecnie jest -10 stopni. Spokojnie sobie pracuje. Przez 2 godziny na zewnątrz lodu nie zauważyłem na niej. W domu ponad 23 stopnie , na parterze jeszcze wiecej... Wreszcie wracając z zewnątrz czuję ten zamierzony komfort cieplny.

W nocy ma być -16 stopni. Zastanawiam sie czy pompę MONO zostawić włączoną czy wyłączyć ją. Grzałki ustawione na poniżej -12 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spada, pompa sobie pracuje na sztywno na 29 stopni zasilania. Wczoraj w nocy, pote od 20 do 6 rano dzisiaj. Teraz od południa. Wczorajsze zużycie to 19kwh, dziś ok 14 kwh. Obecnie jest -10 stopni. Spokojnie sobie pracuje. Przez 2 godziny na zewnątrz lodu nie zauważyłem na niej. W domu ponad 23 stopnie , na parterze jeszcze wiecej... Wreszcie wracając z zewnątrz czuję ten zamierzony komfort cieplny.

W nocy ma być -16 stopni. Zastanawiam sie czy pompę MONO zostawić włączoną czy wyłączyć ją. Grzałki ustawione na poniżej -12 stopni.

Hej ,moja pracuje cały czas ,z piątku na sobotę w nocy było -22, z soboty na niedzielę -23,w dzień cały czas -16-17.Jeszcze dzisiejsza noc ma być -25 i jutro w dzień -18 .Zużycie od piatku godz.13 do dziś do gdz.17 100 kWh co+cwu ,grzałki całkowicie off .Zasilanie podłogi cały czas około 30 stopni,temp.w domu 22-22.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,moja pracuje cały czas ,z piątku na sobotę w nocy było -22, z soboty na niedzielę -23,w dzień cały czas -16-17.Jeszcze dzisiejsza noc ma być -25 i jutro w dzień -18 .Zużycie od piatku godz.13 do dziś do gdz.17 100 kWh co+cwu ,grzałki całkowicie off .Zasilanie podłogi cały czas około 30 stopni,temp.w domu 22-22.5

 

Edit : zuzycie od czwartku od godz.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawię ją na zasilaniu w nocy na 29 na sztywno :) Zobaczymy jak zachowa sie przy -16

 

Do -20-21 utrzymuje zadaną temperature na zasilaniu bez grzałek ,w nocy spadło do -25 i mimo załączenia grzałek pompa i tak nie chciała sie wkręcić na wyższe obroty i zrobic defrostu, tem.zasilania zaczęła spadać.

Kolegi wiessman 8 kw wyzioną ducha przy -20 z grzalkami,poprostu sie wylaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rozwiązał ktoś problem z czasami pracy? Mi pokazuje sterownik, że pracuje pompa po 40h w ciągu dnia i kosmiczne COP jest wtedy.

 

To sie tylko cieszyć ;)

 

Samsung też dołączył zaraz po Panasonicu do tego grona z cudownymi , wręcz kosmicznymi COP , nawet takimi co producentowi się nawet nie śniło ;)

 

A tak serio , zapewne jakaś aktualizacja schrzaniona. Próbowałeś przywrócić ustawienia do fabrycznych i wyłączyć na pewien czas samą pompę (całkowicie) aby się przerestartowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze styczeń wypadł. A jak wam to wyszło?

 

1612523242176.jpg

 

Styczeń był ciężki. Wykres mamy taki sam. W grudniu poszło 50kwh mniej. Wszystko w II taryfie. U mnie pracuje w nocy 6h i w okienku. W weekend w dzień co mi rozwala system bo chodzi dłużej a efekt mam w nocy :

 

 

Szybkie pytanie

Instalacja odpowietrzona, czysta, sprawna 100%. Jednak mam małe przepływy.

Serwis zmienił mi na kodzie 4052 deltę z 5 na 4. Czy to spowoduje, iż przepływ będzie większy ?

 

Nie jesli masz podobne oprogramowanie do mojego Mono. Samsung nie moduluje pracy pompy obiegowej. Miałem dostać nowy sterownik, który to naprawia, ale serwisant z IZZyfast (wymieniał korodujące gniazdo na termometr zbiornika CWU) nie wgrał go, bo ponoć wariuje po nim elektronika. Nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]452690[/ATTACH]

 

Styczeń był ciężki. Wykres mamy taki sam. W grudniu poszło 50kwh mniej. Wszystko w II taryfie. U mnie pracuje w nocy 6h i w okienku. W weekend w dzień co mi rozwala system bo chodzi dłużej a efekt mam w nocy :

 

 

 

 

Nie jesli masz podobne oprogramowanie do mojego Mono. Samsung nie moduluje pracy pompy obiegowej. Miałem dostać nowy sterownik, który to naprawia, ale serwisant z IZZyfast (wymieniał korodujące gniazdo na termometr zbiornika CWU) nie wgrał go, bo ponoć wariuje po nim elektronika. Nie wiem co o tym myśleć.

 

Dlaczego twierdzisz że Samsung nie moduluje pompa obiegowa ? ,split jak najbardziej moduluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...