Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie. Przypuśćmy po kilkugodzinnej przerwie pompa zaczyna pracować. Zadana temperatura zasilania to 33 stopnie. Jak szybko wasze pompy są wstanie dojść do tej temperatury? W nocy na zewnątrz było -16 i mojej trochę to zajęło

Zależy to od wielu czynników:

1.mocy grzewczej pompy w stosunku do potrzeb domu

2.stopnia izolacji domu czyli stopnia jego wychłodzenia

3.jakosci i grubości wylewki

4.harmonogramu pracy pompy

5.ustawien KG

 

 

W moim przypadku,po 7h przerwy, w trakcie grzania w okienku południowym, dojście do 35st.C na zasilaniu to kwestia godziny, no powiedzmy 1,5h.

Ale ja mam niezbyt standardowy dom, że tak to ujmę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa 15- 27, -20- 40

Deltę mam ustawioną na 5. Może tu coś zmienić?

Mam też dosyć częste defrosty. Myślę że co 60-90minut

Przy takiej temp.na zewnątrz ciężko jest nagrzać na samej taniej taryfie ,defrostu co 60 min.bo pompa goni cały czas na max .puść ja luzem w drogiej taryfie i zobaczysz -defrost będzie co kilka godz.i pompa będzie spokojnie pracować.Ja mam ustawione zasilanie przy -20 32 stopnie i w zupełności wystarcza ,w domu 22 stopnie ale pompa chodzi bez kagańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od wielu czynników:

1.mocy grzewczej pompy w stosunku do potrzeb domu

2.stopnia izolacji domu czyli stopnia jego wychłodzenia

3.jakosci i grubości wylewki

4.harmonogramu pracy pompy

5.ustawien KG

 

 

W moim przypadku,po 7h przerwy, w trakcie grzania w okienku południowym, dojście do 35st.C na zasilaniu to kwestia godziny, no powiedzmy 1,5h.

Ale ja mam niezbyt standardowy dom, że tak to ujmę :D

 

1,5h i tylko do 35*?

przez 1,5h to dobiję do 45* no ale mój dom też nie jest pewnie standardowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h i tylko do 35*?

przez 1,5h to dobiję do 45* no ale mój dom też nie jest pewnie standardowy

Ty grzejesz powietrze, ja grzeje ponad 50m3 betonu.

Nagrzać kilka mm blaszki w grzejnikach do 45st.C czy nawe do 60st.C to żaden problem. Zrób to samo z taką ilością

betonu :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty grzejesz powietrze, ja grzeje ponad 50m3 betonu.

Nagrzać kilka mm blaszki w grzejnikach do 45st.C czy nawe do 60st.C to żaden problem. Zrób to samo z taką ilością

betonu :D

 

I znów niewiedza. Skoro to blaszka to dlaczego nie taktuje PC? Przecież tobie też nie taktuje A żeby ten beton nagrzać i później on oddawał ciepło to ile czasu upłynie?

PS skoro PC nie taktuje to co to powoduje?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów niewiedza. Skoro to blaszka to dlaczego nie taktuje PC? Przecież tobie też nie taktuje

Masakra z Tobą jest :D

Co jest przyczyną taktowania czyli częstego włączania i wyłączania pompy ? ;)

Co i dlaczego decyduje o takim zachowaniu pompy ?

Dlaczego na grzejnikach jest wyższa delta ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z Tobą jest :D

Co jest przyczyną taktowania czyli częstego włączania i wyłączania pompy ? ;)

Co i dlaczego decyduje o takim zachowaniu pompy ?

Dlaczego na grzejnikach jest wyższa delta ?

 

Jaka to wyższa delta? Jak bys czytał uważnie moje posty odnośnie PC to bys wiedział

Sorry ale jesteś tę.y Specjalnie napisałem 45* ha ha

Jaką masz ty deltę?

No napisz proszę. A przyczyn może być wiele. No chyba wiesz?

Takie pytanie zadałem---A żeby ten beton nagrzać i później on oddawał ciepło to ile czasu upłynie?

I jeszcze jedno nie grzeję powietrza tylko dom. Bo kazdy dom potrzebuje X kWh a jak je dostarczamy to ważne nie jest > Możesz nawet najeść się grochu i kapusty i jak wydech masz odpowiedniej mocy w jednostce czasu to też dasz rade.Pod warunkiem że reszta domowników będzie w maskach. To tak abys wiedział. Hm. powietrze grzeję? no dobra ale tego powietrza mam 530m3

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktoś kto ma monoblok nie zechciałby udostępnić zdjęcia z okablowania jednostki sterującej.

Zastanawiam się jak to wygląda u innych, bo oglądałem na YouTubie podobne rzeczy i trochę mnie pewne rzeczy zastanawiają, a instrukcja instalacji jest wręcz lakoniczna i nie daje odpowiedzi na szereg pytań.

Po dwóch sezonach grzewczych jestem zadowolony z pompy, ale mam jedno ALE. Chodzi o sprawę, kiedy pompa nie pracuje i przy temp. minusowych i w okolicy 0 st. uruchamiane jest mieszanie wody w instalacji, majace nie dopuścić do zamrożenia wody w wymienniku. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że zawór 3D przełącza mieszanie wody na obieg Cwu, co generuje potężne straty.

Poniżej - 10 st woda jest mieszana w obiegu co i nie powoduje to potężnych strat na dogrzewaniu cwu.

Jakby ktoś byłby chętny do wymiany doświadczeń w tym zakresie to byłoby super, bo jak dla mnie to jest potężny mankament w logice sterowania tą pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Poszukuję tabeli dla modelu EHS 8kw mono na R32 i EHS 9kw split na R32. I również jakie moce grzałki 9kw posiada w sobie? pytam gdyż nie wiem czy warto robić jakąś grzałkę przepływowa na instalacji za pompa zeby pomoc w mega duże mrozy?

 

Przy -21 pracowała lepiej niż przy -5. Grzałki niby ustawiłem przy -15 ale nie pracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...