Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 months później...

Cześć,

mam samsunga EHS 6kW split. Mam ustawione grzanie tak by sprawdzał temperaturę pomieszczenia/otoczenia. Problem w tym, że nie chce mi osiągnąć temperatury zadanej 22*C. Temperatura na sterowniku to około 20*C. Pompa w okolicy 20*C czy nawet niżej zjeżdża z mocą do 0.4KW. Podobnie pompa wody obniża swą wydajność do 10l./min. Nie wiem o co kaman.

Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Nie korzystam z bezprzewodowego czujnika temperatury a tego ze sterownika.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam samsunga EHS 6kW split. Mam ustawione grzanie tak by sprawdzał temperaturę pomieszczenia/otoczenia. Problem w tym, że nie chce mi osiągnąć temperatury zadanej 22*C. Temperatura na sterowniku to około 20*C. Pompa w okolicy 20*C czy nawet niżej zjeżdża z mocą do 0.4KW. Podobnie pompa wody obniża swą wydajność do 10l./min. Nie wiem o co kaman.

Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Nie korzystam z bezprzewodowego czujnika temperatury a tego ze sterownika.

dzieki

 

podbij temperaturę zasilania. Pewnie jest problem z odbiorem ciepła, zaczyna się zrównywać temperatura zasilania z powrotem i pompa się moduluje na minimum żeby się nie wyłączyć. Podobnie robi z przepływem - zmniejsza żeby mieć szansę na oddanie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbij temperaturę zasilania. Pewnie jest problem z odbiorem ciepła, zaczyna się zrównywać temperatura zasilania z powrotem i pompa się moduluje na minimum żeby się nie wyłączyć. Podobnie robi z przepływem - zmniejsza żeby mieć szansę na oddanie ciepła.

 

O tym nie pomyślałem, będę testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak odpalić dezynfekcję? Jakoś tak omijałem ten temat ale chce wreszcie do tego wrócić. |Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.

Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?

 

Jest kilka pozycji w ustawieniach a tak na prawdę nie wiem, co która oznacza. Grzałkę wspomagającą w CWU wylączyłem bo każde grzanie wody nawet latem konczyło się zużyciem 5kwh zamiast 1-1,5 bez tych grzałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak odpalić dezynfekcję? Jakoś tak omijałem ten temat ale chce wreszcie do tego wrócić. |Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.

Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?

.

 

Nie wiem jak w Samsungu , ale większość pomp nie grzeje wody powyżej około 55stopni , więc aby nagrzać wodę do wyższej temperatury wymagana jest dodatkowa grzałka ...

Sądzę że musisz mieć aktywną grzałkę i wtedy pompa będzie grzała wodę do 50-55 stopni a potem zacznie grzac grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.

Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?

 

Akurat CAŁA dezynfekcja w Samsungu jest obsługiwana przez grzałkę, też mi się wydawało, że sprężarka ruszy, coś usłyszę. Po paru godzinach patrzę, a na zbiorniku 70'C. Pewnie ekonomiczniej odpalić grzanie wody z udziałem sprężarki do maksymalnej możliwej temp. a potem włączyć dezynfekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie sprawdzić temp. powrotu do pompy? Chodzi o to że rozpocząłem wygrzewanie podłogi, mam ustawione teraz na sztywno 26*. Woda na wylocie ma te 26 ale ciągle ona pracuje. Na sterowniku widzę temp. Wewn 18* a ona ciągle pracuje. Chce wiedzieć czy to dobrze? Mam nadzieję że nie czyta ona z czujnika temp. wewnętrznej żeby podnieść do 26? Druga sprawa czy w Samsungu jest możliwość odczytania na sterowniku cop? Przez 17h porwała 25kw. Wiem że dom był zimny i wgl ale chcę wiedzieć po prostu czy to jest ok? Pompa to ehs 8kw mono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Samsungu , ale większość pomp nie grzeje wody powyżej około 55stopni , więc aby nagrzać wodę do wyższej temperatury wymagana jest dodatkowa grzałka ...

Sądzę że musisz mieć aktywną grzałkę i wtedy pompa będzie grzała wodę do 50-55 stopni a potem zacznie grzac grzałka.

 

Tylko to bez sensu , bo gdy mam włączoną grzałkę w polu CWU w ustawieniach serwisowych to zwykłe podgrzanie zbiornika 180l rośnie z 1kwh do 5kwh... Chyba , że będę włączał na ten moment dezynfekcji.

Sa jeszcze inne grzałki w innych miejscach sterownika. Istny burdel.

 

Akurat CAŁA dezynfekcja w Samsungu jest obsługiwana przez grzałkę, też mi się wydawało, że sprężarka ruszy, coś usłyszę. Po paru godzinach patrzę, a na zbiorniku 70'C. Pewnie ekonomiczniej odpalić grzanie wody z udziałem sprężarki do maksymalnej możliwej temp. a potem włączyć dezynfekcję.

 

Jak wyżej napisałem. Na stałe nie da rady bo grzeje mi grzałką CWU. Chyba że ważne jest jeszcze inne ustawienie zbiornika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie sprawdzić temp. powrotu do pompy? Chodzi o to że rozpocząłem wygrzewanie podłogi, mam ustawione teraz na sztywno 26*. Woda na wylocie ma te 26 ale ciągle ona pracuje. Na sterowniku widzę temp. Wewn 18* a ona ciągle pracuje.

 

Można sprawdzić. Tryb serwisowy>Inf. o połączeniu>Inf. o głównej strefie wewn.

 

Nie wiem jak w mono, ale u mnie w splicie zauważyłem, problem z brakiem modulacji - zrównuje temp powrotu z zasilaniem i pompa wody dalej śmiga na maxa. Parametr "pompa w inwerterem" pokazuje ciągle na 100% i przepływ jest stały - ponad 34l/m. Na forum pomp EHS na facebooku znalazłem info, że to błąd. Zgłosiłem do firmy montującej - czekam na aktualizację modulacji.

Powyższy parametr można sprawdzić: Tryb serwisowy>Opcja strefy wewn.>Inf. o stanie strefy wewn.

 

Mam nadzieję że nie czyta ona z czujnika temp. wewnętrznej żeby podnieść do 26?

 

Zależy jakie masz ustawienia. Możesz grzać na krzywej (auto). Wtedy nie zwraca uwagi na temperaturę wewnętrzną. A w trybie ogrzewania (ogrz) masz domyślnie ustawione na grzanie temperaturą wylotową jaką sobie ustawisz, albo można to zmienić na grzanie do zadanej temperatury wewnętrznej (wtedy jednak wylotowa jest zależna znowu od krzywej). I w tym trybie jak spanie poniżej 1'C od zadanej to grzeje aż osiągnie tą ustawioną temp.

 

Wszystko to jest pokazane na kanale Neoklima na Youtube.

 

Druga sprawa czy w Samsungu jest możliwość odczytania na sterowniku cop?

 

Nie da się. Musisz odczytać ilość energii wytworzonej i podzielić przez ilość pobranej - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wrócę z pracy to zobaczę ale z tego co się orientuje w mono nie widać wszystkich szczegółowych parametrów jak np przepływ wody na minutę czy stan modulacji.. mam mono z szafą izzifasta.. Ale nie gdybajmy, wrócę to zobaczę co mam. Ale też z kolei pompa pracuje dopiero 3 dzien.. wszystko zimne, wilgotne więc ma co robić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, wrócę z pracy to zobaczę ale z tego co się orientuje w mono nie widać wszystkich szczegółowych parametrów jak np przepływ wody na minutę czy stan modulacji.. mam mono z szafą izzifasta.. Ale nie gdybajmy, wrócę to zobaczę co mam. Ale też z kolei pompa pracuje dopiero 3 dzien.. wszystko zimne, wilgotne więc ma co robić..

AA no i mam wrażenie że obiegowa ciągle zapieprza na maxa nawet jeśli osiągnie temp. Zadaną.. można to też tam sprawdzić z jaką mocą leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA no i mam wrażenie że obiegowa ciągle zapieprza na maxa nawet jeśli osiągnie temp. Zadaną.. można to też tam sprawdzić z jaką mocą leci?

 

Samsungowy sterownik pokaże przepływ w litrach na minutę i na ile % śmiga pompa obiegowa.

Z szafą Izzi jest chyba ten sam sterownik więc jak wyżej: Tryb serwisowy>Opcja strefy wewn.>Inf. o stanie strefy wewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwolni. Przynajmniej w MONO. Niestety sterownik nie obsługuje modulacji pompy. Można ja na sztywno zdusić do 50 czy 70% ale to bez sensu. W zeszłym roku wyszedł ponoć nowy sterownik, który miał zainstalować sprzedawca pompy , a potem serwisant z peflexu. Finalnie na miejscu, ten drugi sie wycofał bo ponoć ten nowy sterownik pali układy. Ot taki bezsens.

Mi to akurat nie przeszkadza. Wrzucam swoje kilowaty w podłogę przez 4-6 godzin w zimie i pompa sie gasi.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwolni. Przynajmniej w MONO. Niestety sterownik nie obsługuje modulacji pompy. Można ja na sztywno zdusić do 50 czy 70% ale to bez sensu. W zeszłym roku wyszedł ponoć nowy sterownik, który miał zainstalować sprzedawca pompy , a potem serwisant z peflexu. Finalnie na miejscu, ten drugi sie wycofał bo ponoć ten nowy sterownik pali układy. Ot taki bezsens.

Mi to akurat nie przeszkadza. Wrzucam swoje kilowaty w podłogę przez 4-6 godzin w zimie i pompa sie gasi.

 

A masz też mono?

A kiedy powinna się zgasić? Ja wiem że dopiero zacząłem grzać. Rano przestawiłem z 26 na 29 stopni na podłogę i pompa chodzi non stop od odpalenia. Montażysta powiedział mi że tak ma być że ona sobie moduluje moc czyli się rozpędza i zwalnia by po prostu utrzymać zadaną temp.wody. Czy ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pracuje. Zgasi się jak osiągnie zamierzony cel. ja grzaje z harmonogramu (jeszcze nie potrzebuje w tej chwili) . Zwykle z 6 godzin w nocy i koniec. Jak grzejesz wg wskazań temperatury wnętrza to zgasi sie jak ja osiągniesz.

 

Co do mojego problemu z dezynfekcją. Włączyłem grzałkę pomocniczą w ustawieniach CWU. Widzę, że zeżarło 3kwh a temperatura jak była 48stopni (wstepnie nagrzałem zbiornik jak zwykle) tak jest. Wywaliło błąd 919 (nie osiągnięto zamierzonej temperatury dezynfekcji).

ktoś mi powie gdzie są te 3 kwh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...