Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

Pompa pochodziła 3 dni i jeb.. kabel zasilający między mono a szafa hydro izzi mam 2.5. podczas odmrażania wczoraj czuć było w kotłowni plastikiem. Dziś rano błąd e101 i e109 nie działa.. patrzę a tutaj przewód nie fazowy tylko N stopiony.. jaki ma pobór pompa przy defroscie że tak mogło kabel stopić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompa pochodziła 3 dni i jeb.. kabel zasilający między mono a szafa hydro izzi mam 2.5. podczas odmrażania wczoraj czuć było w kotłowni plastikiem. Dziś rano błąd e101 i e109 nie działa.. patrzę a tutaj przewód nie fazowy tylko N stopiony.. jaki ma pobór pompa przy defroscie że tak mogło kabel stopić?

 

raczej niemożliwe. Prędzej upaliło bo było niedokręcone. Mi raz zostawili tak przykręcony kabel w nadprądowym że palcem wyjąłem. Po tej akcji po każdym grzebaniu w prądzie sam sprawdzam czy wszystko siedzi na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwolni. Przynajmniej w MONO. Niestety sterownik nie obsługuje modulacji pompy. Można ja na sztywno zdusić do 50 czy 70% ale to bez sensu. W zeszłym roku wyszedł ponoć nowy sterownik(..)

 

Akurat Split powinien modulować przepływem (zwalniać), więc moje ciągłe 100% jest błędem.

Który sterownik nowy? Ja mam ten (na poradnikach Izzifasta/Neoklimy na YT jest chyba ten sam):

 

https://res.cloudinary.com/govimg/image/upload/q_60,f_auto,w_2000,h_2000,c_limit,fl_lossy/v1563906502/5b294f9467c0d0489028b276/AWR-WG00N_001_Front-Off_White.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej pompy.. po naprawie tego styku włączyłem, ustawiłem wylot na 25 i go załapało.. rano przychodzę do pompy, 23 na wylocie i kręci się najwolniej jak potrafi.. przerzucam na 29 i spokojnie łapie te 25.. o co chodzi? Czy to przez defrost? Czy tryb eko w Samsungu tak działa że ona sobie utrzymuje nie 25 tylko około 25 żeby lecieć na najniższych obrotach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś może dlaczego co kilkanaście minut włącza się pompa wody na minut kilka pomimo tego, że w domu ponad 23 stopnie więc pompa nie pracuje (grzanie od 22 do 23). Zauważyłem jedynie, że dzieje się to powyżej wystąpienia na zewnątrz temperatury przekraczającej parametr przy którym pompa ma nie pracować (#4013 - jak było 15'C to przy 16 i wyżej pompa obiegowa załączała się co chwilę, przestawiłem na 20'C.). Edytowane przez I am Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ten, ale chodziło mi o wersje oprogramowania oczywiście.

 

Co do włączenia pompy to w MONo sie włącza przy zerze gdy tempe wody na zewnątrz spada poniżej kilku stopni, niestety zamiast z podłogi zabiera ciepło ze zbiornika.

 

Siadła mi pompa cyrkulacyjna z szafy peflexa.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 2tyg chodzi mono 5kw. W pierwszym tyg. dźwigałem powoli temperaturę aż doszedłem do 45st. Tak utrzymałem przez dwa dni no i leciałem temp. w dół. Takie wygrzewanie posadzki trochę niepełne. Posadzki mają rok, więc uznałem że nie ma potrzeby robić jak by pełnej procedury wygrzewania zważywszy że chętnie oddawała ciepło. Teraz wylot wody miałem ustawiony na 25st , w domu przyjemne 18st do prac wykończeniowych. Co zaobserwowałem to pompa chodzi non stop, sterownik podaje 23.9h, zjada 10-13kwh dziennie. Wygląda że moduluje się na minimum i tak sobie pyka. Co prawda nie mam jeszcze wełny na stropie więc ciepło z pomieszczeń ucieka. Instalator (ghs) mówi że tak ma być....więc chyba działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 2tyg chodzi mono 5kw. W pierwszym tyg. dźwigałem powoli temperaturę aż doszedłem do 45st. Tak utrzymałem przez dwa dni no i leciałem temp. w dół. Takie wygrzewanie posadzki trochę niepełne. Posadzki mają rok, więc uznałem że nie ma potrzeby robić jak by pełnej procedury wygrzewania zważywszy że chętnie oddawała ciepło. Teraz wylot wody miałem ustawiony na 25st , w domu przyjemne 18st do prac wykończeniowych. Co zaobserwowałem to pompa chodzi non stop, sterownik podaje 23.9h, zjada 10-13kwh dziennie. Wygląda że moduluje się na minimum i tak sobie pyka. Co prawda nie mam jeszcze wełny na stropie więc ciepło z pomieszczeń ucieka. Instalator (ghs) mówi że tak ma być....więc chyba działa jak należy.

 

U mnie też ghs montował tydzień temu tyle że 8kw. Tez u mnie pyka cały dzień i ponoć tak ma być gdyż to inwerter i Samsung moduluje tak żeby się niepotrzebnie nie wyłączała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ghs montował tydzień temu tyle że 8kw. Tez u mnie pyka cały dzień i ponoć tak ma być gdyż to inwerter i Samsung moduluje tak żeby się niepotrzebnie nie wyłączała

 

No i prawidłowo ...

 

Przecież to są pompy ciepła inwerterowe z modulacją mocy.

 

Taka pompa po uruchomieniu zaczyna schodzić z mocą i dopasowuje moc do wymaganego w danym czasie zapotrzebowaniu na energię.

 

Gorzej jak zapotrzebowanie jest tak małe że pompa nie potrafi zejść tak nisko z mocą , wtedy zaczyna się albo taktowanie , albo spręzarka się wyłączy albo włączy jak będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do jakiego poziomu wam schodzą z mocą? U mnie poniżej 0,8kW chyba pompa nigdy nie dała rady, ale może to kwestia tego 100% przepływu. Pytanie mi się nasuwa jak najlepiej grzać w przypadku gdybym nie chciał się ograniczać taryfami i zostać w G11? Bez kagańca na krzywej? Wtedy będzie pracować 24/7 (ew. ograniczana ustawieniami maksymalnej długości grzania). A może odwrotnie do pracy w G12/w/13 ustalić harmonogram na dziennie grzanie w 'cieplejszych' godzinach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

To wszystko zależy od domu. Ja mam masywny, pewnie z 200 ton silki i betonu plus grube, bo 10cm wylewki - to grzeje na sztywno w 2 taryfie. Jeśli dom jest lżejszy i mniej "ciepły" to będziesz musiał grzać w ciągu dnia. Sam do tego dojdziesz jak Kaszpir. :)

To że pompa moduluje swoja pracę to się zgadza. Mi chodziło jedynie o pracę pompy obiegowej. Dwie różne sprawy.

 

U(...) Co zaobserwowałem to pompa chodzi non stop, sterownik podaje 23.9h, zjada 10-13kwh dziennie.(...)

 

Fajne spalanie jak na dom bez dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do jakiego poziomu wam schodzą z mocą? U mnie poniżej 0,8kW

 

U mnie schodzi do 0.4kW. przy zasilaniu teraz 25st, wcześniej 30st i też schodziła do takich wartości.

 

^^

Mi chodziło jedynie o pracę pompy obiegowej. Dwie różne sprawy.

 

 

Fajne spalanie jak na dom bez dachu.

 

U mnie nie zauważyłem żeby pompa wody się modulowała. Mam ustawione 100% i chyba cały czas tak chodzi. Za krótko mam pc żeby zaobserwować to.

 

Mały dom parterowy to i może dlatego fajnie wychodzi, nawet bez dachu......:)

 

 

A powiedzcie mi, bo dziś wyłączyłem pc (kafelki się kleją no i szkoda mi prądu grzać to na razie póki nie ma mrozów), czy jest jakiś system anty mrozeniowy, że to tak nazwe? (Nie chodzi o ups) W nocy jednak spada temp. trochę poniżej zera. Coś pisaliscie że pompka obiegowa się włącza co jakiś czas....napięcia nie wyłączalem.

Edytowane przez MMark.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Mono musi zabierać wodę na podmianę do zewnętrznej jednostki, inaczej wymiennik zamarznie i po sprawie będzie.

Powinien brać te wodę z podłogi, bo jej tam jest dużo i jak kilka litrów na godzinę podmieni to nie ma straty, ta zimna woda w rurce ogrzeje się od betonu - Dla użytkownika nie ma strat.

Niestety zamiast z podłogi tłoczy bezsensownie 50 stopni ze zbiornika CWU na mróz - A do zbiornika pewnie wchodzi ta woda o temperaturze kilku stopni rozładowując go. To jest bez sensu, bo w mrożny dzień, po 3 godzinach, zbiornik jest chłodniejszy z 10 stopni. Dla grzejących w 2 taryfie pomiędzy 13-15 to jest kiepskie, bo wieczorem zbiornik jest chłodniejszy. GHS z Neoklimą zeszłej zimy to jeszcze sprawdzał i nic nie wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...