Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spokojnie i 50 stopni idzie, ale mam ustawione na 45 żeby nie zwiększać strat przez ten cholerny system przeciwzamrożeniowy :) U mnie jak włączę grzałki wspomagające to idzie tylko na nich. nie wiem czemu. Zamiast 1kwh latem za podgrzanie CWU, wychodziło 5kwh z grzałkami.

 

Przy -20 stopniach w podłogę szło 32 stopnie bez grzałek i pompa robiła to bez problemu. u znajomego Buderus za 40 tys wyłączył sie przy -15 :)

 

jakby ktoś sie interesował to policzyłem sobie COP za cały zeszły rok, Zużycie całkowite jedynie 1400kwh. wg danych z pompy zużycia (są wiarygodne) i wyprodukowania energii. Wyszło coś pomiedzy 2,8-2,9

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Już miesiąc minął od montażu ehs mono 5kW u mnie. Co zaobserwowałem to to, że pompa chodzi non stop nie wyłańcza się. Jako że jest to dalej budowa i nie mam w dalszym ciągu ocieplonego stropu, na sterowniku mam zadaną temp. Wody 20st w domu utrzymuje się ok 15st., zmodulowala do 0.3kW i tak chodzi. Prez ten miesiąc zjadła 300kWh....

Z dziwnych rzeczy zauważyłem na sterowniku czas działania 40-50h na dobę...... Z początku pokazywało dobrze.

Druga rzecz to w jaki sposób wymiennik się oszrania, przed samym defrostem ma widoczne paski u góry i po środku nie zaszronione. Napisałem w tej sprawie do instalatora to odpisał że to normalne i pompy inwertorowe oszraniają się w paski zależnie z jaką mocą pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam pierwszą awarie równy miesiąc od uruchomienia :bash:

Przyjechałem na budowę, pc nie pracuje i kapie woda z prawej strony, wchodzę do domu a na sterowniku błąd e911 i ciśnienie 0. Dobiłem do 1, wychodzę na zewnątrz a woda kapie jeszcze bardziej, czyli coś się rozszczelniło w jedn. zewnętrznej.....ehhh. szybki telefon do instalatora i mają przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, nie dobrze ze z prawej kapie. U mnie odpływ jest po środku. A tu kapie ze środka obudowy tam gdzie jest cały osprzęt. Odpływ i przyłącza suche. Jak dobiłem cisnienia to zaczęło mocniej leciec.

Jak w miesiąc pracy na minimum dałem jej w kość to jak to będzie chodzić za rok, dwa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mniento zastanawiało że pracuje ciągle ale pytałem ghs i powiedział że ma chodzic, więc uznałem że tak ma być. Kiedy pompa wie że ma się wyłączyć?, steruje na razie wylotem wody który ustawiłem na 20stopni, skoro pompa zmodulowala do 0,3kW to widocznie osiągnęła parametr i go utrzymuje nie wykłańczając się.....

Zobaczcie na zdjęcie, co to za parametr jest gdzie pokazuje jakieś -50 st. Temp. Zbiornika też pokazuje 50st a w zbiorniku zimna woda , nie był jeszcze grzany. O co chodzi to ja nie wiem.

IMG-20211116-130829.jpg

IMG-20211116-130856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może pracować PC? Coś kiedyś słysząłem , ze 2000 godzin rocznie aby PC pracowała bezawaryjnie wiele lat. Twoja w miesiac zrobiła 700godzin. Moja w rok robi ok 1100. :)

 

Teorie są różne ...

 

Taki Pan jak TB uważa że pompa ciepła powinna działać nonstop , choć oczywiście nonstop nie będzie nigdy działać bo kiedyś osiągnie taką temp jaka spowoduje wyłączenie sprężarki , wiec to nie tak że bedzie działała spreżarka 365dni x 24godziny ..

 

Tyle że pompy ciepła to także klimy a jak wiemy ceny klimatyzatorów są troszkę inne i najtańsze klimy 3,5KW można mieć już za 2000zł , więc w porownaniu do ceny pompy PW myślę że nawet jakby klima padła po 10latach to nie było by szkoda , a przy pompie PW za kilka razy więcej juz strata była by wyższa ..

 

Sądzę że szybciej padnie coś innego , niż sprężarka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest news w tej sprawie. 8kw mono dostaną aktualizacje oprogramowania tego zaworu. Może wpłynie to też na wybór źródła wody do podmiany na zewnątrz...

 

Skąd masz takie info? To tylko 8-semek się tyczy?

 

Dziś był ghs u mnie zobaczyć co się stało no i stwierdził że zgłaszamy do Samsunga sprawę i o i zadecydują. Także nic nie wiem jak na razie.

Pytałem tez o możliwa wadę fabryczną,to odpowiedział że w tych jednostkach nie spotkał się ale w poprzednim modelu coś było i wymieniali na nowe. Także nikt nic nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...