Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja LG Therma 9KW ma 1,55kg czynnika i nie podchodzi pod F-Gazy i nic nie trzeba rejestrować ani zgłoszać.

Przegląd u mnie 300zł na rok. Dodatkowo jak ktoś nie chce to może zrezygnować z gwarancji a i tak będzie miał 2 lata rekojmi ...

Do czasu, aż uchwalą konieczność rejestracji wszystkich sprzętów.

Przegląd pieca gazowego jest bardziej skomplikowany a dużo tańszy.... Instalatorzy idą na fali.

Ale potencjalna awaria, nie daj Boże powiązana z rozszczelnieniem to już zupełnie inne kwoty.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ok tylko, że przegląd nie jest w stanie zapobiec rozszczelnieniu się układu chłodniczego.....

Jak piec gazowy się rozszczelni może być boom, jak pompa się rozszczelni to raczej nic się nie stanie no chyba że nowe pompy super ekologiczne na R32, który jest palny.

 

Sprawy ewentualnych ( bo nie każdy je ponosi, ja na ten przykład nie ) przeglądów i ich kosztów, ustala się przed zakupem i zainstalowaniem PC, a nie kiedy już działa i zapłaciło się rachunek. Są instalatorzy, którzy jak napisał kolega powyżej -walą pieczątki za niewielkie pieniądze i jest ok-bo nie mają czasu na niepotrzebne wizyty kiedy wszystko działa jak trzeba. Ale spore grono, także forumowych instalatorów-doradców głównie z tego żyje. Sezon w pełni, a oni piszą setki postów na FM. Z takim "instalatorem" nie chciałbym nawet rozmawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu, aż uchwalą konieczność rejestracji wszystkich sprzętów..

 

Od kiedy prawo działa wstecz ???

 

I w jaki sposób będą "weryfikować" to czy ktoś zarejestrował ? Myślisz że typowy "kowalski" będzie o tym wiedział i się tym przejmował ?

 

Będzie to następny martwy przepis którym nikt się nie będzie przejmował ani go nie egzekwował ...

 

Jak dla mnie szkoda sobie głowę zawracać tymi bzdurami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy ewentualnych ( bo nie każdy je ponosi, ja na ten przykład nie ) przeglądów i ich kosztów, ustala się przed zakupem i zainstalowaniem PC, a nie kiedy już działa i zapłaciło się rachunek. Są instalatorzy, którzy jak napisał kolega powyżej -walą pieczątki za niewielkie pieniądze i jest ok-bo nie mają czasu na niepotrzebne wizyty kiedy wszystko działa jak trzeba. Ale spore grono, także forumowych instalatorów-doradców głównie z tego żyje. Sezon w pełni, a oni piszą setki postów na FM. Z takim "instalatorem" nie chciałbym nawet rozmawiać....

 

Tyle że co to da ?

 

Powie że 300zł a za rok powie że 600zł bo ceny się "zmieniły" i teraz więcej bierze i co mu zrobisz ?

 

Jak dla mnie wtedy lepiej zrezygnować z gwarancji i tyle a zamiast tego wykorzystać rękojmie ...

 

Myślę że wielu ludzi nie wie że poza gwarancja jest też rękojmia i że gwarancja nie jest obowiązkowa a rekojmia 2 letnia tak ..

 

Pamiętam jakiś czas temu kupiłem rekuperator. Zamontowałem i miałem z nim problemu (nieszczelny). Napisałem do sprzedawcy i powiedziałem że nie działa jak powinien. Jak się dowiedział że sam zamontowałem a on że nie mam już gwarancji i że mogę im podskoczyć.

Napisałem oficjalne pismo i zglosiłem sprzet w ramach rekojmi i okazało się że pojawił się producent bezpośrednio a później w wyniku sporu oddano mi kasę i kupiłem innej firmy centralę ...

 

Myślę że wiele firm co sprzedaje i instaluje pompy zrobiła sobie z tego szybki i dobry interes. Przy montażu pompy sporo się instalator namęczył i weźmie 1000-2000zł a tak przyjedzie na kilkanaście minut i skasuje 500zł. Później bardziej się opłaca robić "przeglądy" niż instalować ...

 

Sami producenci aby "zaoszczedzić" przerzucają serwis na instalatora i aby go "zachęcić" dają mu możliwość zarobku późniejszego "na wyłączność" ..

Przegląd czemu nie , ale powinna być lista autoryzowanych instalatorów (a przecież takie Samsung i LG ma) i tam klient powinien sobie wybrać takiego kto ma autoryzaję i da najlepszą cenę , wtedy ceny przeglądów by spadły , bo cena była by adekwatna co tego co serwisant musi wykonać i czasochłonności tego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy prawo działa wstecz ???

 

I w jaki sposób będą "weryfikować" to czy ktoś zarejestrował ? Myślisz że typowy "kowalski" będzie o tym wiedział i się tym przejmował ?

 

Będzie to następny martwy przepis którym nikt się nie będzie przejmował ani go nie egzekwował ...

 

Jak dla mnie szkoda sobie głowę zawracać tymi bzdurami ..

 

 

Przecież obecne przepisy w taki właśnie sposób zadziałały, tzn. zmuszają do rejestracji PC zainstalowanych wcześniej, przed zmianą regulacji prawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież obecne przepisy w taki właśnie sposób zadziałały, tzn. zmuszają do rejestracji PC zainstalowanych wcześniej, przed zmianą regulacji prawych.

 

A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

 

Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

 

Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...

 

Mam nadzieję, że znasz zasady nieznajmości prawa i "życzliwych" sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd pieca gazowego jest bardziej skomplikowany a dużo tańszy.... Instalatorzy idą na fali.

 

po prostu instalatorzy poczuli na tym dodatkową kasę bo coś muszą robić ;) jak rozmawiałem to mówili że to proste urządzenie i działa jak lodówka hm lodówki chodzą po 30 lat bez przeglądu a tutaj nagle 500zł rocznie hm ? za co po prostu urządzenie jest drogie tzn. że instalatora stać na serwis...

tylko że ja w aucie płacę mniej za 50 tys. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega ten "przymus" i jakie są kary dla kogoś "kto zapomni" lub "nie widział" i kto to sprawdza i weryfikuje ?

 

Zapewne następny martwy przepis którym nikt się nie przejmuje i go nie respektuje , wprowadzony bo UE chciała ...

Nie trzeba nic kontrolować.

Wystarczy wprowadzić kontyngent na czynnik

Czyli uchwały o których nie masz pojęcia, a sprawią że twojego urządzenia nie opłaci się naprawiać.

Cena czynnika r410, w ciągu ostatniego roku wzrosła dziesięciokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic kontrolować.

Wystarczy wprowadzić kontyngent na czynnik

Czyli uchwały o których nie masz pojęcia, a sprawią że twojego urządzenia nie opłaci się naprawiać.

Cena czynnika r410, w ciągu ostatniego roku wzrosła dziesięciokrotnie.

 

Tyle że pompa ciepła to nie klimatyzacja samochodowa i nie wymaga ona napełniania , no chyba że zostanie uszkodzona ona mechanicznie ...

Klimatyzatory typu Split jak i pompy typu Split są w pełni szczelne , oczywiście jak są prawidłowo zamontowane.

Lodówek też się nie napełnia ...

 

Nie tak dawno nabijałem klimę w samochodzie . Było drożej niż kilka lat wcześniej , ale na pewno nie 10x drożej :)

 

Jak to mówią poczekamy , zobaczymy ...

Rewolucji się nie spodziewam , bo nawet urzędnicy wiedzą że nie mogą "przesadzić" , bo moze ich to duuuużo kosztować (politycznie i finansowo).

 

Myślę że zmiany najbardziej jak już dotkną posiadaczy samochodów , bo tam klimatyzacje nie są w pełni szczelne i wymagają uzupełniania.

 

Posiadacze pomp ciepła , kllimatyzatorów , lodówek tym się raczej nie przeją , bo tam nie ma potrzebny uzupełniania czynnika .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Czy któryś z kolegów forumowiczów wysyłał zapytanie o ofertę cenową do Neoklima i nie otrzymał odpowiedzi?

Zarzuciłem właścicielowi że nie odpowiada na zapytania forumowiczów i już znam 2 przypadki i czy jest więcej?

 

Może maja tyle roboty ,że nie sa zainteresowani . Teraz to prawie norma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi montują 10 września, kontakt świetny, najpierw z handlowcem a teraz bezpośrednio z instalatorem ustalam szczegóły. Kontakt świetny czasami musiałem czekać na odpowiedź jeden dzień bo roboty mają mnóstwo, choć doszły mnie słuchy że poczta im zawodzi, a właściciel chce wyjaśnić w którym miejscu jest problem.

Nie omieszkam zdać relacji z przebiegu montażu,oraz pracy Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kilkoma dniami zamontowałem Samsunga 12 kW w wersji mono. Zacząłem wygrzewać wylewki i co zauwazyłem, to pompa po osiagnięciu zadanej temp. wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji. W zaledwie w ciagu kilku minut temp. spada o kilka stopni. Na zewnątrz jest dość ciepło i chyba nie powinien nastepować tak szybki odbiór ciepła z podłogi. Czy jednak to prawidłowe zachowanie pompy? Coś ktoś podpowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kilkoma dniami zamontowałem Samsunga 12 kW w wersji mono. Zacząłem wygrzewać wylewki i co zauwazyłem, to pompa po osiagnięciu zadanej temp. wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji. W zaledwie w ciagu kilku minut temp. spada o kilka stopni. Na zewnątrz jest dość ciepło i chyba nie powinien nastepować tak szybki odbiór ciepła z podłogi. Czy jednak to prawidłowe zachowanie pompy? Coś ktoś podpowie?

 

Sam sobie odpowiedziałeś "wyłącza sie i dość szybko następuje wychłodzenie czynnika w instalacji" . Co ma pompa do odbioru ciepła z podłogi? Pompa dostarcza zadany parametr jeśli go osiągnie to się wyłączy i tyle. Poza tym przy tej temperaturze na zewnątrz pompa ma pewnie z 20 kW mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...