Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników


Tulisko

Recommended Posts

Gość Arturo72
Serio

Jestem nowym posiadaczem pomy pw ,zobaczymy dalej ,uczę sie obslugi ,ale dla mnie grzanie w t2 to głupota ,pompa goni (defrost za defrostem) .

Od trzech dni był chyba jeden defrost , teraz tylko mruczy

Ps. Grzeje w C11

No i widzisz jak można się pomylić nie wiedząc jak "sąsiad" budował ;)

Wyobraź sobie,że jestem Twoim sąsiadem...Poczytaj,przemysl ale nie sądzę żebyś zrozumiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i widzisz jak można się pomylić nie wiedząc jak "sąsiad" budował ;)

Wyobraź sobie,że jestem Twoim sąsiadem...Poczytaj,przemysl ale nie sądzę żebyś zrozumiał ;)

 

To jakaś ironia , bo nie rozumiem

Mój sąsiad spala pellet 3 tony (bele jak) 3 tysie .w komin

Arturo prosze wielkimi literami

Edytowane przez art8005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To jakaś ironia , bo nie rozumiem

Mój sąsiad spala pellet 3 tony (bele jak) 3 tysie .w komin

Arturo prosze wielkimi literami

Jego Pan do tej pory wrzucal węgiel do kotła i byl zwolennikiem syfu w domu,nagle stał się "specjalista" od pomp...s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jego Pan jest jak chorągiewka także z dystansem proponuje ;)

Niedawno bronił węgla jak Rejtan Rzeczypospolitej ;)

 

Dalej bronię węgla. Nie każdy może sobie pozwolić na PC i nie w każdym domu. W Polsce ludzie głodują. Wiedziałeś ? A ty masz jedynie jedną ideę. Pisać w każdym wątku, byle o wyższości PC. Znów robisz off.....

Zawsze pisałem, że jestem przeciwnikiem węgla/drewna w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Sam jestem ciekawy ...

 

Pamiętam jak "walczył" ze wszystkimi co grzeją tylko w II taryfie , że to nie komfortowe i nie ekonomiczne a teraz stało się komfortowe i ekonomiczne :D

 

PS. Ja od pewnego czasu mam pompę włączoną bez kagańca i ... chyba nie wrócę do grzania czasowego ...

 

Chyba jako jedyny, przyznam się do błędu na forum.

Pod koniec ubiegłego sezonu, okazało się, że mam jednak zbyt dużą PC. Pod koniec, bo to był pierwszy sezon w nowym domu. Spokojnie wystarczyłaby 6kW. Nawet przy krzywej -20/33deg nie było szans na utrzymanie 23deg w salonie i pracę non stop. zawsze było zbyt ciepło. Ten rok jest masakryczny. Przez cały październik, przy tak dużych przeszkleniach i słonecznej aurze, nie mogę zejść w sypialni poniżej 22,5deg, dziękowałem Bogu za temostaty, bo nie można było spać. Przez cały październik zużyłem 100kWh na CO, CWU i reku.... Właściwie na samo CWU i reku, bo ogrzewanie włączyło się może kilka razy pod koniec października.Bywało, że musiałem opuszczać żaluzje fasadowe w sypialniach. Tragedia. No ale w kieszeni zostało parę groszy ;)

Listopad, do tej pory zużyłem 150kWh, CO,CWU i reku.

Moja pomyłka z doborem mocy PC, wynika albo z niedocenianego bufora w postaci konstrukcji podłogi bez styro (35cm betonu) albo coś nie tak z OZC.

Inna sprawa, że moje obawy były takie jak w 90% innych, że lepsza większa PC niż mniejsza. Trzeba było słuchać kolegów zachodniej granicy i kupić PC na styk.

Póki co nie mam wyjścia i muszę grzać w 2T, choć mało to komfortowe. Ale nadchodzą mrozy i wszystko wróci do normy...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I po 12 godzinach mam wynik ,było -7 w nocy ,pompa zjadła 8 kwh ,musze zejść jeszcze z krzywa bo w domu zrobiło sie 23,5 :jawdrop:

 

Przy takim małym domu dla grzania non stop, wystarczyłaby pompa 5kW :)

Jak grzałem non stop miałem krzywą dla -20deg max 33deg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jego Pan do tej pory wrzucal węgiel do kotła i byl zwolennikiem syfu w domu,nagle stał się "specjalista" od pomp...s

 

Dalej wrzucam. Kocham węgiel.

Ale dzięki temu, mogę pisać w co najmniej dwóch wątkach. Ty się "znasz" jedynie na PC, ale chciałbyś smarować w każdym wątku. Masz Samsungusia, że śmiesz tu smarować, hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja mam 6kW, mały agregat na zewnątrz, powinny być niższe koszty eksploatacji.... Zobaczymy, dom jeszcze nie zamieszkały ale grzeje krzywą do tego - 3 stopnie.... Na wyświetlaczu temperatura w kotłowni 22 stopnie, jak się wchodzi z zewnątrz to czuć buchające ciepło ale jak się przebywa dłużej to jest dość zimno.... Przywiozłem z domu termometr i postawiłem koło jednostki wewnętrznej i jest.... 18,5 stopnia. Czy nie lepiej żeby czujnik temperatury był gdzieś indziej niż przy pompie?.

Na razie w domu dużo wilgoci, sporo dziur i nie ocieplony strych a pompa bierze ok 10-15 kWh dziennie. W nocy było - 1 stopień i od soboty 18 tej do rana 10 tej pobrała 8kWh.

Pierwszy raz dziś zobaczyłem ikonkę kropli i sniezynki i domyśliłem się że to był defrost.... W środku cisza, na zewnątrz lekki huk wentylatora tylko z rurki pod agregatem lało się pełnym strumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja mam 6kW, mały agregat na zewnątrz, powinny być niższe koszty eksploatacji.... Zobaczymy, dom jeszcze nie zamieszkały ale grzeje krzywą do tego - 3 stopnie.... Na wyświetlaczu temperatura w kotłowni 22 stopnie, jak się wchodzi z zewnątrz to czuć buchające ciepło ale jak się przebywa dłużej to jest dość zimno.... Przywiozłem z domu termometr i postawiłem koło jednostki wewnętrznej i jest.... 18,5 stopnia. Czy nie lepiej żeby czujnik temperatury był gdzieś indziej niż przy pompie?.

Na razie w domu dużo wilgoci, sporo dziur i nie ocieplony strych a pompa bierze ok 10-15 kWh dziennie. W nocy było - 1 stopień i od soboty 18 tej do rana 10 tej pobrała 8kWh.

Pierwszy raz dziś zobaczyłem ikonkę kropli i sniezynki i domyśliłem się że to był defrost.... W środku cisza, na zewnątrz lekki huk wentylatora tylko z rurki pod agregatem lało się pełnym strumieniem.

 

Moim zdanie to ta temperatura która odczytujesz to temp.powrotu dalej to temp.zewnetrzna ,temp.zasilania i na koncu temp.w zbiorniku cwu.

Niewiem dlaczego samsung napisał w instrukcji ze,to temp.w domu

Grzejesz krzywa -3 ? Te -3 to sobie ja tylko obniżyłeś ,a jak ja masz ustawiona to pewnie nie wiesz bo trzeba wejść w ustawienia serwisowe i sprawdzic

Edytowane przez art8005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Panowie posiadam pompę ciepła Samsung 9kw mono. Tak jak opisujecie, sterownik to ciężko orzech do zgryzienia. W tej chwili jadę na systemie włącz po 15 (powrót z pracy) wyłącz koło 21( pierwsze przymrozki). Pomóżcie ustawić krzywą grzewczą zaczynając od początku.

2) Jedną rzecz mnie niepokoi, wrzuciłem 3 stopień grzania wody (3 kropki) i oczywiście grzałka się załączyła. Po jakimś czasie zauważyłem że wywaliło bezpieczniki na główne j skrzynce elektrycznej. Załączyłem ponownie i ustawiłem na 2 kropki jak wcześniej i działa do teraz. Co może być przyczyną wybicia bezpieczników? Piszę zanim zacznę zawracać głowę panu Tomkowi K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Panowie posiadam pompę ciepła Samsung 9kw mono. Tak jak opisujecie, sterownik to ciężko orzech do zgryzienia. W tej chwili jadę na systemie włącz po 15 (powrót z pracy) wyłącz koło 21( pierwsze przymrozki). Pomóżcie ustawić krzywą grzewczą zaczynając od początku.

2) Jedną rzecz mnie niepokoi, wrzuciłem 3 stopień grzania wody (3 kropki) i oczywiście grzałka się załączyła. Po jakimś czasie zauważyłem że wywaliło bezpieczniki na główne j skrzynce elektrycznej. Załączyłem ponownie i ustawiłem na 2 kropki jak wcześniej i działa do teraz. Co może być przyczyną wybicia bezpieczników? Piszę zanim zacznę zawracać głowę panu Tomkowi K.

Co do bezpieczników to strzelam Hmmm... Za słaby bezpiecznik ? Lub masz wpięte wszystko czyli agregat i grzałki na jednym,u mnie jest wszystko podzielone agregat osobne zabezpieczenie ,hydrobox osobne zab.,grzałki mam 4kw ( 2 kw+ 2 kw) osobne zab.

Co do krzywej to kombinuj z ustawieniami i na pewno nie ustawisz za pierwszym razem.Opisz swój dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten sterownik to najgorsza rzecz w tej pompie. Ale można zajrzeć do instrukcji w jezyku angielskim, jest ciut bardziej zrozumiała od polskiej. W samym sterowniku wystarczyło dodać dwa klawisze żeby wszystko dało się ustawiać banalnie prosto nawet przez przedszkolaka. Teraz ustawianie timerow itp to katorga.

Moja pompa stoi na osobnym fundamencie, na amortyzatorach gumowych a słychać ją w domu nawet w ciagu dnia, więc nie zwalajcie winy na fundament. Moj monter instaluje pompy 3 różnych producentow i Samsungi opisuje jako najcichsze.

Kiedyś miałem zamiar zamowic kilka mat wygłuszających i gąbek i wykleić okolice sprężarki w budzie na zewnątrz ale nie wiem czy to nie spowoduje jej przegrzania itp

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...