Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kilka pytań o panele fotowoltaniczne


sherif

Recommended Posts

Nie jestem sprzedawcą ale wystarczy poszukać np. tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25437-10kw-fotowltaiki-dobrej-jako%C5%9Bci-poni%C5%BCej-25tys-z%C5%82otych-sprawd%C5%BAmy-to-mo%C5%BCliwe/

 

A nie wszystko ktoś ma za ciebie zrobić.

 

Szukałem długo ... zdecydowałem się na ofertę sklepu Internetowego, który sprzedaje te graty od lat. Cen lepszych na graty nie znalazłem, wytargowałem jeszcze rabat.

Ja wiem że można taniej kupić używane panele i założyć ze szwagrem, ale nie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha :) Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

 

Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN

Przechwytywanie.JPG

 

Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN

Przechwytywanie2.JPG

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj liczy się PLN/kWp a nie panele takie czy inne. Jeśli Telesun to najtańsze panele to OK, Moje monokryształy 275W 4 busbary też są kiepskie prawda :)

Jeśli będziesz chciał tytanowe mocowanie na dach zapłacisz 200000 PLN co nie zmieni że moc będzie identyczna.

A panel 300W czy 330W w cenie z tyłka ma znaczenie tylko wtedy kiedy mamy bardzo mało miejsca na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj liczy się PLN/kWp a nie panele takie czy inne. Jeśli Telesun to najtańsze panele to OK, Moje monokryształy 275W 4 busbary też są kiepskie prawda :)

Jeśli będziesz chciał tytanowe mocowanie na dach zapłacisz 200000 PLN co nie zmieni że moc będzie identyczna.

A panel 300W czy 330W w cenie z tyłka ma znaczenie tylko wtedy kiedy mamy bardzo mało miejsca na dachu.

 

właśnie o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Można jakieś na miary na firmę która sporządziła ofertę

 

 

 

Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

 

Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Przechwytywanie.JPG Wyświetleń: 204 Rozmiar: 84,7 KB ID: 406593

 

Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Przechwytywanie2.JPG Wyświetleń: 156 Rozmiar: 81,7 KB ID: 406594

 

Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2018 o 11:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny instalacji w przeliczeniu PLN / kWp zależy od bardzo wielu czynników. i nie da się bezpośrednio porównać różne systemy:

- panele mono lub poli

- panele o większej lub mniejszej sprawności

- inwerter - typ, moc i 1-fazowy lub 3- fazowy

- dodatkowe elementy (np. optymalizatory)

- rodzaj pokrycia dachu

- i pewnie kilka innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha :) Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

 

Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN

[ATTACH=CONFIG]406593[/ATTACH]

 

Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN

[ATTACH=CONFIG]406594[/ATTACH]

 

Można jakieś na miary na firmę która sporządziła ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...