Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vaillant RecovAir 360/4, 260/4 - opinie, doświadczenia


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam opinii na temat rekuperatorów Vaillant RecovAir 360/4, 260/4. Do instalacji skłania mnie na fakt, iż w moim domu będzie pracować pompa ciepła Vaillanta aroTHERM VWL 85/3A, która wraz z rekuperacją może korzystać ze wspólnego, zintegrowanego sterowania tj. multiMATIC 700 + VR 900 (moduł komunikacji internetowej) + aplikacja multiMATIC. To bardzo wygodne...

 

Przeglądając dane tech. reku., wszystko cacy, jednak jedna wartość bardzo mnie zaniepokoiła:

 

VAR 260/4 (50-260 m3/h)

Pobór mocy (min./max.) = 15-170W

Pobór mocy maks. wraz z grzałką = 1170W

 

VAR 360/4 (70-360 m3/h)

Pobór mocy (min./max.) = 23-342W

Pobór mocy maks. wraz z grzałką = 1842W

 

Ogólnie byłem przekonany do VAR 360/4 (domek pow. użyt. 135m2, 4-osoby) jednakże studiując dane dla poboru prądu widać, że 23-342W Vaillanta dla wyd. 360m3/h to jakiś koszmar! ;(. Nie znalazłem rekuperacji ani jednego, wiodącego producenta, która byłaby aż tak bardzo prądożerna... Przeciętnie, rekuperacje 350-400m3/h oscylują max. pobór prądu w granicach 140-180W.

 

Tym bardziej, nie rozumiem jak to się ma do opisu producenta: „W rekuperatorach Vaillant zastosowano najnowsze wentylatory o niskim zużyciu energii elektrycznej. Jest ono mniejsze o 15% aniżeli wymagania niemieckiego Passive Hause Institut.”

 

Hm... ??? Może źle interpretuje te dane?

 

Czy jest tutaj na forum, dobra dusza, która mogłaby podzielić się spostrzeżeniami na temat tych stacji? Boje się, że przy takich parametrach pracy, decydując się na RecovAir rachunki za prąd będę miał znacząco wyższe niż użytkownicy innych rekuperacji o podobnej wydajności... Tego wolałbym uniknąć...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 months później...

Podlaczam sie pod pytanie. Mam miec piec Vaillanta i ekipa od reku sugeruje tez reku Vaillanta VAR 360/4 (integracja sterowania obu urzadzen).k

Niespójne i różne dane. Co innego w katalogu, a co innego na stronie. Nie wiadomo co jest w środku.

Filtry G4 zamiast M5 jak u konkurencji. Chyba że strona kłamie, a prawda jest w katalogu?

Małe przekroje rur.

Malutkie filtry, które się szybko zapchają.

Niski spręż 130Pa dla 150m3

Słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...