Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

temperatura pod ciemnym pokryciem dachu


JacekF

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś z was interesował się lub znalazł informację jakie są temperatury pod ciemnym pokryciem dachu. Chodzi mi o dachówkę betonową w ciemnym kolorze. Jakie panują pod nią temperatury latem gdy np mamy 30 stopni i świeci słońce? Pod nią czyli w przestrzeni między dachówką a kryciem wstępnym , membrana lub papa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście wiem o tym. Długość połaci i wysokość kontrłat także mają na to wpływ ale czy ktoś ma informacje jakie mogą panować tam temperatury. Pytam gdyż poprosił mnie o to znajomy który zaraz po nowym roku będzie miał montowane pokrycie dachu. Przed nowym rokiem udało się dach zadeskować. Teraz firma będzie montowała papę i dachówkę betonową właśnie w ciemnym kolorze chyba grafitowym. Znajomy kupił papę o temperaturze mięknięcia 80 stopni i martwi się czy to aby nie za mało, Czy papa mu nie spłynie w gorące letnie dni. Może to zły przykład ale przytoczyłem mu test temperatury w zamkniętym samochodzie. Czarny samochód stojący kilka godzin na parkingu przy temp 34 stopnie miał w środku niecałe 60 stopni a przewiewu żadnego nie było. W dachu jest wentylacja no i do tego dachówka betonowa nie nagrzewa się tak jak np blacha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...