Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Użytkownicy Gazu LPG ze Śląska


przemo22627

Recommended Posts

Witam ,

 

jestem na etapie wyboru instalacji grzewczej dla domu o pow użytkowej 180m2, do tej pory brałem pod uwagę kocioł na eko groszek bądź gaz ziemny (proszę nie proponować i dochodzić mi o racjach PC - dziękuje znam temat). Niestety dostałem w tym tyg odp z gazowni że niema szans na przyłącze gazu ziemnego dla mnie. Pozostaje mi wiec eko lub LPG.

 

Przewertowałem już w miarę forum ale chciałbym jeśli ktoś byłby tak miły spotkać się osobiście z kimś kto posiada instalacje LPG w swoim domku na terenie woj. Śląskiego, zobaczyć taka instalacje i porozmawiać o niej, rozwiać parę moich wątpliwości .

 

Byłbym bardzo wdzięczny, proszę o kontakt!

Edytowane przez przemo22627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik lpg na własność i wg mojego rozeznania jest najlepszy wybór, co prawda kosztuje ok 12tys. Radzę przeczytać, mnie to przekonało:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjNiZOPpbzYAhWKKlAKHREDCGEQFggsMAA&url=http%3A%2F%2Fforum.muratordom.pl%2Fshowthread.php%3F199200-PROPAN-%25E2%2580%2593-w%25C5%2582asny-zbiornik-LPG&usg=AOvVaw0by1UN6rEsNFfzH0R1Hatf

Gdybyś miał kociołek węglowy to mógłbyś starać o dotację z Gminy i wydz Ochrony Środowiska przy wymianie. Dotacje bywają całkiem duże. Jak nie masz to nic nie dostaniesz, chyba że.....czego życzę. O spotkanie będzie raczej trudno bo do mnie jest daleko ale nie ma co specjalnie oglądać: zbiornik, skrzynka na ścianie domu, rura do kociołka, instalacja to już indywidualny wybór.

Możesz to zlecić np Bałtyk-gaz mają opcję wykupu zbiornika na własność, chociaż usilnie namawiają na inne rozwiązania, mnie nie namówili, łącznie z instalacją. Jedynie pierwsze tankowanie musiałem mieć od nich, było trochę drożej niż na rynku ale i tak taniej niż zapłacili ci, którzy mają umowę na dzierżawę za za 1 PLN.

Wynająłem firmę do przerobienia instalacji wewnętrznej, musiałem dołożyć grzejników, nie mam podłogówki a szkoda. Tylko jeżeli wybierzesz taką drogę jak ja to musisz się liczyć z załatwianiem formalności: mapa do celów projektowych, projekt instalacji w domu - spełnić wymogi dot kotłowni z LPG, zgłoszenia, pozwolenia, UDT. Nie miałem na to ochoty ale finanse mnie do tego zdopingowały, po prostu zaoszczędziłem parę złotych.

Mądrale z forum twierdzą, że opcja z wykupem zbiornika LPG jest tańszym rozwiązaniem niż tańszym rozwiązaniem niż gaz ziemny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź , dokładnie od Gminy nie dostanę nic bo nowy dom i jeszcze nieoddany. A chciałem podjechać obejrzeć bo mam pare jeszcze zgwózdek typu:

pomieszczenie na kocioł mam w piwnicy i tam mam swobodny dostęp do komina ( schidel rondo plus) - nigdy nie zakładałem mozliwosci przyłącza gazu płynnego to teraz na parterze komin jest w scianie z jednej strony salon a z drugiej korytarz ... nie mam pojecia jak teraz to ugryźć. Można robić instalacje na piętrze ? Tam komin akurat mam w łaźience to bym wydzieli miejsce na instalacje...

I co z kosztami jeżeli uda sie faktycznie zatankować butle w okolicach 1,5 - 1,7 to mozna powiedzieć że wyjedzie drożej o ok 10% niz ogrzewanie węglem ?

Mieszkam jeszcze z rodzicami to koszt ogrzewania domu 190m2 na slasku co prawda niedocieplonego z lat PRL to koszt jakies 6-8 tys - przeraza mnie wydatek że mialbym dodwaca jakies 2-3 tys go ogrzewania gazowego bo wiele osob pisze ze trzeba liczyc 20-30% drożej plynnym niż węglem.

Edytowane przez przemo22627
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdecydowałem na ogrzewanie gazem płynnym, obecnie jestem na etapie zgłoszeń, pozwoleń itd. w kwietniu będę montował butle. Ale ja nie o tym, tylko chce napisać, że kocioł na LPG nie może być w piwnicy, w kotłowni nie może być w pobliżu żadnych kratek kanalizacyjnych, musisz mieć przy posadzce kratke o przekroju 20x10 żeby w razie wycieku mogło swobodnie wypłynąć poza budynek, w jakies okolicy zbiornika i pieca nie może być nawet okien do piwnicy. Musisz poszukać dokładnych warunków do kotłowni zasilanej LPG żeby się nie okazało, że wywalisz kupę kasy na butle, instalacje itd. a jak dojdzie do odbioru budynku to ci nikt tego nie podpisze. A kocioł w łazience byłby ok ale na gaz ziemny, bo przy propanie musisz mieć tą kratkę przy posadzce więc nie wiem jakbyś dogrzał tą łazienkę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...