Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Woda w wentylacji w nowym bloku


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem laikiem w tej sprawie więc bardzo proszę o rady fachowe.

Mieszkam w bloku 5 letnim, właścicielem obietku jest TBS 2 w Gliwicach.

 

Mam problem z wentylacją, jak już wspomniałem mija już 5 rok życia w tym mieszkaniu.

We wrześniu 2017 (parę dni intensywnie lało) zauważyłem , że mam brudny zaciek pod kratką wentylacyjną w łazience. Po

otwarciu kratki, było pełno wody. Woda była brudna i śmierdziała i wtedy dowiedziałem się że na moim poziomie

mieszkania kończy się wentylacja.

 

Tam jest jakiś odstojnik (skraplacz?) nie wiem jak to się fachowo nazywa. Po wyczyszczeniu dna z piasku, mułu i

pozostałości po budowie, teraz przy każdym większym deszczu słyszę krople spadające uderzające w dno stalowego

odstojnika - po prostu kapie.

W kuchni mam tak samo po wyczyszczeniu także kapie. Sprawa została zgłoszona. Panowie od tej wentylacji założyli jakieś

kapturki na komin i podobno problem miał się skończyć. Niestety dalej kapie. Trochę to już trwa w czasie bo jak widać jest

2018 rok kapie nadal przy zwykłym deszczu. Krople, które spadają zaraz odparowywują, natomiast jak leje przez np tydzień

robi się problem. tak było we wrześniu 2017 kiedy mnie zalało. Proszę o radę co ja mam z tym zrobić ? czy w takiej

wentylacji ma prawo kapać gdzieś w internecie przeczytałem że w stalowej tak.

 

Zdjęcia kiedy mnie zalało

1.jpg

2.jpg

 

Po 1 dniowym intensywnym opadzie:

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak że jak stalowa to ma kapać a jak inna to nie. Ma być sucho. Prawdopodobnie przyczyną jest nieszczelność płyty dachowej komina i nawet założenie daszka nie pomaga bo dalej cieknie. Na rys. masz prawdopodobną przyczyne. Zakładam że masz u siebie założoną płytę dachową w postaci kawałka rury z nasuniętą płytą. Trudno jest połączyć szczelnie takie elementy choć są też takie gdzie są zgrzewane i są szczelne. Wiele jest też nieszczelnych i woda z płyty dachowej spływa do rury czy to kanały wentylacyjnego czy dymowego i nie pomaga daszek. Zakładam że przy takich płytach powinno się je montować ze spadkiem od rury w kierunku krawędzi komina czyli że rura powinna być wyższa niż komin murowany i nasunięcie płyty dachowej da spadek ale kto na to zwraca uwagę przy montażu :).rys1.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź , a jak sprawa ma się z pleśnią i grzybami w takim moim kominie ?

Teoretycznie wszystko leci obiegiem do góry ? Woda kapie brudna, ale szybko wyparowuje.

 

Chcesz żeby kapało i martwisz się o pleśń i grzyba co z nimi? Jak będzie sucho nie będzie pleśni i grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...