Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kominek wybrać - porady w instalacji


LucaO

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem w mniejszym salonie kominka wolnostojącego typu "KOZA"

przez jedną ze ścian idzie murowany nie używany już komin , i pomyślałem by go wykorzystać

 

Zależy mi bardziej na tym by w saloniku było "estetycznie" dlatego nie chcę piecyka za 2000 k zł w zwyż tylko coś do tej ceny

a ,Jeśli chodziło by o ogrzewanie to do ogrzania miałaby zaledwie ok 40 m2

 

Prosiłbym tych którzy mają , mieli doczynienia z tego typu piecykami by doradzili jaką "Kozę" wybrać - by była estetyczna a zarazem funkcjonalna

Oraz prosilbym o schemat montażu i jakie materiały wykorzystać do podłączenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem w mniejszym salonie kominka wolnostojącego typu "KOZA"

przez jedną ze ścian idzie murowany nie używany już komin , i pomyślałem by go wykorzystać

 

Zależy mi bardziej na tym by w saloniku było "estetycznie" dlatego nie chcę piecyka za 2000 k zł w zwyż tylko coś do tej ceny

a ,Jeśli chodziło by o ogrzewanie to do ogrzania miałaby zaledwie ok 40 m2

 

Prosiłbym tych którzy mają , mieli doczynienia z tego typu piecykami by doradzili jaką "Kozę" wybrać - by była estetyczna a zarazem funkcjonalna

Oraz prosilbym o schemat montażu i jakie materiały wykorzystać do podłączenia

 

Pozdrawiam

Gogle maja opcję - wpisujesz cenę graniczna i wskażą Ci produkt. Czy będzie on estetyczny? To bardzo indywidualna ocena i obawiam się, że możemy mieć różne zdania....;) Pokaż co wybrałeś, może skorygujemy jakość...Ja mam do 2000 np takie cudeńka

shopping?q=tbn:ANd9GcRBtTPPR5302Z64krqn-dvAKFaqSq1OZM8Jo8X3WE3kCPsOG6LkrKRbwG4tIay8Y8htr16bTsTz&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcS0BwaPE7-csWfrk45nT0Ts4GVkb0S-ZT1X-uIaIEqWHQ7COVkaEDvMhnt4WGTeAmq1sXujr1g&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcQySCNEnHPmSGNDYfqdhjxZVteY0O-mixjLgCAj3g9FTE_Li8irMfO9n0w5KOpbXQQTtXVSje8&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcTNqa6s7V1lteX8q0tqf0qKQccz2dNRvpGob0E8bouucRndpjQk33ql8vijvQIXa2RRt3OwBvU&usqp=CAc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona , bo to bardziej jej pomysł , zobaczyła coś takiego http://www.komin-expert.pl/images/fantazja.jpg

Stwierdziła że jej się podoba i chciała być a'la coś takiego , ale czy to się na coś godzi ?

zaznacze ze nie chodzi nam o ogrzewanie całego domu czy całodziennego palenia , tylko dwa moze trzy razy w tygodniu do relaksu i "podgrzania" atmosfery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tysiące szału niema ....

 

Za 3400,- jest Evora w ceramice "kość słoniowa matowa" od Romotop

Zalety ;

- spełnia normy dla wszystkich województw z " kominkową specustawą " czyli Ekoprojekt

- nikt nie zabroni tego używać ani teraz ani po 2022 roku [ spełnia normy czystości spalin ostrzejsze od Polskich na 202 rok ]

- można podłączyć 100% powietrz do spalania z zewnątrz domu

- stalowo-szamotowe palenisko

 

Tylko cena wyższa od zaplanowanej

- okładzina boków i góry z kafli ceramicznych

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle maja opcję - wpisujesz cenę graniczna i wskażą Ci produkt. Czy będzie on estetyczny? To bardzo indywidualna ocena i obawiam się, że możemy mieć różne zdania....;) Pokaż co wybrałeś, może skorygujemy jakość...Ja mam do 2000 np takie cudeńka

shopping?q=tbn:ANd9GcRBtTPPR5302Z64krqn-dvAKFaqSq1OZM8Jo8X3WE3kCPsOG6LkrKRbwG4tIay8Y8htr16bTsTz&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcS0BwaPE7-csWfrk45nT0Ts4GVkb0S-ZT1X-uIaIEqWHQ7COVkaEDvMhnt4WGTeAmq1sXujr1g&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcQySCNEnHPmSGNDYfqdhjxZVteY0O-mixjLgCAj3g9FTE_Li8irMfO9n0w5KOpbXQQTtXVSje8&usqp=CAcshopping?q=tbn:ANd9GcTNqa6s7V1lteX8q0tqf0qKQccz2dNRvpGob0E8bouucRndpjQk33ql8vijvQIXa2RRt3OwBvU&usqp=CAc

 

Możesz zapodać jakieś linki do opisów i cen tych kóz. Bo ta pierwsza i trzecia ta sama ale wyglądają dość oki.

Lepiej kominek czy koze zamontować dodatkowo chce sie przekuć przez sufit i zrobić grawitacyjnie 2 wyjścia by dogrzać piętro .1 wyjście nad kominkiem a drugie po drugiej stronie korytarza 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybierzesz, to już nie moja w tym głowa...Piecyk zdecydowanie tańszy. Dobrą jakośc piecyka uzyskasz za 2-3 krotnie niższą cenę dobrego kominka. Pokazałem modele Flamingo (szukaj na stronie)...Kilka mam w dobrej cenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tez szukam kozy do 3 tys i rowniez myslalem o K9 lub K8 z Kratki pl. Myślicie ze to dobra opcja? Warto wziac z ASDP?

 

Witam,

z tego co mi wiadomo te kozy nie spełniają norm jakie w niedługim czasie wejdą w życie, a koszt późniejszego zamontowania elektrofiltra na komin będzie 2 razy droższy od tych kóz. Nie posiadają one również dolotu o którym piszesz w kolejnym poście. Zastanów się dobrze przed zakupem bo przyjdzie Ci ponieść dodatkowe koszta w przyszłości.

Jeżeli zależy CI na żeliwie sprawdź DOVRE - ceny 2-3 razy wyższe ale w większości przypadków będą się nadawały do użytku za parę lat... i dolot powietrza też będą posiadać :) a jak nie żeliwo to stal - tu masz dużo większy wybór w cenach prawie kratkowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...