Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Aeris 350 - jaki macie odzysk ciepła? u mnie jakoś marnie


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie odzysku ciepła w Waszych rekuperatorach. Ja dziś sprawdzałem i wychdzoi tak:

- czerpnia: -0,5 stopnia

- powietrze nawiewane: 15 stopni

- powietrze wyciągane z pomieszczeń: 22 stopnie

- wyrzucane na zewnątrz 3,5 stopnia

 

wszystkie te parametry wzięte z rekuperatora.

 

słabo wygląda ten odzysk . A jak to u Was wygląda?

 

dziękuje za pomoc i odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no w porównaniu do tego to u mnie bieda jak 102.....

 

ja nie wiem czym to jest spowodowane.

prawdopodobnie cześć rur instalacji nawiewnej jest słabo ocieplona i przechodzi przez nieogrzewane pomieszczenia. odzysk masz spory

powietrze wyciągane z pomieszczeń: 22 stopnie

- wyrzucane na zewnątrz 3,5 stopnia

różnica 18,5 stopnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie cześć rur instalacji nawiewnej jest słabo ocieplona i przechodzi przez nieogrzewane pomieszczenia. odzysk masz spory

różnica 18,5 stopnia

 

 

ale ja podałem tu parametry odczytywane na rekuperatorze - faktycznie przy zmierzeniu temperatury przy anemostatach nawiewnych mam ok +2,5 stopnia więcej (ale to może w kanałąch się troche ogrzewa). natomiast jak wchodzę w patametry rekuperatora to pokazuje takie tempetarury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tak odczytałem z tym, ze nawiew nie wiem dlaczego przyjąłem, ze jest z anemostatu :)

Pytanie czy reku pokazuje prawidłowe temperatury. Choć z drugiej strony na wylocie masz różnice 18,5st a na wlocie 15,5 stopnia. Rożnica 3st. Moze tak ma byc?

 

z ciekawości, jaki masz sterownik, comfosense czy panel dotykowy LUX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tak odczytałem z tym, ze nawiew nie wiem dlaczego przyjąłem, ze jest z anemostatu :)

Pytanie czy reku pokazuje prawidłowe temperatury. Choć z drugiej strony na wylocie masz różnice 18,5st a na wlocie 15,5 stopnia. Rożnica 3st. Moze tak ma byc?

 

z ciekawości, jaki masz sterownik, comfosense czy panel dotykowy LUX?

 

Sterwonik mam STD taki z pięcioma przyciskami na dole. Troche to wszystko dziwne. A poza tym jak podniosę nawiew na 2 i 3 bieg to tempetatura nawiewanego powietrza jeszcze bardziej wzrasta... pytanie czemu tak jest?

 

Ps różnica 3 stopni może wynikać z tego że część kanałów mam położone na podłodze gdzie jest podłogówka - to pewnie dodatkowo dogrzewa....

 

?

Edytowane przez lukasziza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... A poza tym jak podniosę nawiew na 2 i 3 bieg to temperatura nawiewanego powietrza jeszcze bardziej wzrasta... pytanie czemu tak jest?

 

Wygląda na to, że rekuperator stoi w chłodnym miejscu i jest słabo odizolowany od otoczenia. Rekuperator jest wychładzany przez temperaturę otoczenia i dlatego może być niska temperatura na nawiewie. A że po zwiększeniu ciągu temperatura się podnosi to właśnie dlatego, że powietrze wywiewane z pomieszczeń wpada do rekuperatora i go rozgrzewa. Rekuperator nie zdąża się wychłodzić i dlatego temperatura powietrza nawiewanego (za rekuperatorem) jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest słabo. Czyżby ten rekuperator był przereklamowany?! Niby konstrukcja solidna i nie ma do czego się przyczepić. No właśnie poza słabym odzyskiem :/

 

U mnie jak było kilka stopni na dworze, a w domu (średnio) ok. 21 stopni, to na nawiewie było ok. 15 stopni! Biorąc pod uwagę nawet straty na kanałach to różnica mierzona ręcznie na rekuperatorze wynosi ok. 5 stopni, teraz jak jest zimniej na dworze to jest to ok. 6 stopni różnicy. Jednym słowem dupy nie urywa!

 

BTW. Skąd bierzecie te dane z rekuperator? Ja mam wersję standard i się zastanawiam, czy da się jakoś dobrać do tych danych.

 

Edit. Serwisant ma do mnie przyjechać, jak będzie w okolicy, bo wg niego coś jest nie tak.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest słabo. Czyżby ten rekuperator był przereklamowany?! Niby konstrukcja solidna i nie ma do czego się przyczepić. No właśnie poza słabym odzyskiem :/

 

U mnie jak było kilka stopni na dworze, a w domu (średnio) ok. 21 stopni, to na nawiewie było ok. 15 stopni! Biorąc pod uwagę nawet straty na kanałach to różnica mierzona ręcznie na rekuperatorze wynosi ok. 5 stopni, teraz jak jest zimniej na dworze to jest to ok. 6 stopni różnicy. Jednym słowem dupy nie urywa!

 

BTW. Skąd bierzecie te dane z rekuperator? Ja mam wersję standard i się zastanawiam, czy da się jakoś dobrać do tych danych.

 

no właśnmie ja też mam wersję standard ze std sterownikiem. Mi to sie wydaje że ablo GWC mają? albo załącza się nagrzewnica wstępna....

 

U mnie w czwartek ma być serwisant i ciekawe czy coś na to poradzi czy tak po prostu ma być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...