Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgoć w piwniczce pod schodami - jak zrobić wentylację?


Recommended Posts

Witam.

Budując dom obniżyłem podłogę pod schodami o jakieś 80 cm dzięki czemu uzyskałem coś w rodzaju piwniczki.

Na jesieni zauważyłem, że na ścianach tuż nad podłogą gromadzi się woda. Potem zaczęła wyłazić jakaś biała substancja z tynku, a potem powstał czarny nalot.

Piwniczka nie ma okna, ale tuż pod sufitem jest kratka wentylacyjna, która przechodzi przez ścianę, idzie w ociepleniu budynku i wychodzi na wysokości podbitki - ok. 4 metrów nad ziemią.. Wygląda na to, że jest wywiewna, ale czasami jakby dmuchało w drugą stronę. Sprawdzę to jeszcze raz dla pewności.

Wg mnie powietrze w tym pomieszczeniu cyrkuluje w ten sposób, że wpada pod drzwiami i wylatuje tą kratką - ściany powyżej progu i sufit są suche. Problem jest na ścianach poniżej progu, czyli od podłogi do ok. 50-60 cm.

Czy jak zrobię drugą dziurę w ścianie i 'zetką' zakończę ją tuż nad podłogą (niestety w tej samej ścianie, nie mam możliwości zrobienia tego po przeciwnej stronie) to nastąpi prawidłowa cyrkulacja powietrza i wilgoć nie będzie się skraplała?

Izolacja pozioma i pionowa powinna być wykonana prawidłowo. Jak zmiana wentylacji nic nie da to będę rozważał jej odkopanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...