Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Lucy 16 dymi kratkami wentylacyjnymi.


dagzer

Recommended Posts

Witam,

posiadam kominek z wkładem Lucy 16 z kratek pl. uzytkuje go od 4 miesiecy wszystko bylo ok do niedawna. Trzy dni temu w czasie rozpalania nagle zaczelo sie dymic z kratek wentylacyjnych. Szok bo w domu zanim opanowalem sytuacje pełno dymu a do tego ksiądz po koledzie u sąsiadów.

Wczoraj zapalilem tak lekko starajac sie zeby bylo wiecej dymu w srodku, aby oobserwować skad sie dymi (powyciagalem kratki wentylacyjne) i dymu ani śladu. Dziś kolejna próba i znowu dym w domu. Z obserwacji wydawało mi się że dymi sie zza pleców ale to może być mylne.

Kominek stalowy wyłożony wkladem. Pale brykietem.

 

Ktoś może coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucy 16 jak większość kratek ma ruchomy żeliwny króciec przyłączeniowy, po nastawieniu kąta dokręcany finalnie na śruby.

 

Polecam zajrzeć do niego przez palenisko wyciągając deflektor (sufit paleniska). Sprawdź, czy równo dolega do korpusu wkładu, może jest duża nieszczelność/pękł i przez to dymi.

 

Poza tym jedyne co przychodzi mi do głowy to wycięcie rewizji z boku zabudowy tak, by dojrzeć co się dzieje na całym odcinku przewodu spalinowego.

 

Nie uciekniesz od tego.

 

Sam podłączałeś do komina i zabudowywałeś, czy robił to fachura?

 

W nieszczelność samego korpusu wkładu jakoś nie chce mi się wierzyć, nawet przy Kratce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez kratki wentylacyjne? Kratki w obudowie kominka?

Zaczął bym od sprawdzenia przewodu kominowego. Opisz jaki masz komin i kiedy był sprawdzany. I jak często palisz, czy dymienie nie występowało przy zimnym kominie? Bo tak to wygląda, jakby coś z ciągiem kominowym było nie tak. Gdyby ciąg był OK, to lekkie nieszczelności nie były by przyczyną dymienia, zasysało by przez nie powietrze do przewodu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucy 16 jak większość kratek ma ruchomy żeliwny króciec przyłączeniowy, po nastawieniu kąta dokręcany finalnie na śruby.

 

Polecam zajrzeć do niego przez palenisko wyciągając deflektor (sufit paleniska). Sprawdź, czy równo dolega do korpusu wkładu, może jest duża nieszczelność/pękł i przez to dymi.

 

Poza tym jedyne co przychodzi mi do głowy to wycięcie rewizji z boku zabudowy tak, by dojrzeć co się dzieje na całym odcinku przewodu spalinowego.

 

Nie uciekniesz od tego.

 

Sam podłączałeś do komina i zabudowywałeś, czy robił to fachura?

 

W nieszczelność samego korpusu wkładu jakoś nie chce mi się wierzyć, nawet przy Kratce.

 

ok dzieki w srode tam zaglądane. mam wolny dzień to sprawdze. kominek i zabudowywal fachura, choc do tego miana sporo mu brakuje...ale to temat na pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez kratki wentylacyjne? Kratki w obudowie kominka?

Zaczął bym od sprawdzenia przewodu kominowego. Opisz jaki masz komin i kiedy był sprawdzany. I jak często palisz, czy dymienie nie występowało przy zimnym kominie? Bo tak to wygląda, jakby coś z ciągiem kominowym było nie tak. Gdyby ciąg był OK, to lekkie nieszczelności nie były by przyczyną dymienia, zasysało by przez nie powietrze do przewodu kominowego.

 

kratki wentylacyjne czyli te na obudowie. komin jest systemowy. ceramika bodajze 280mm. uzywany raptem od 3 miesiecy. wybudowany 3lata temu. do tej pory ciag byl i nie bylo z nim problemu. pale dwa trzy razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...