Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku za mały metraż czy za duże oczekiwania?


moni_1990

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie, postanowiłam zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w aranżacji naszego pierwszego mieszkania. Trochę panikuje bo za 4 dni wchodzi z remontem fachowiec a ja nadal nie mam sensownej koncepcji jak zmieścić 2 osoby dorosłe i niemowlaka na nie całych 37m. Największe wyzwanie stanowi dla mnie sypialnia oraz pokój dzienny. Zależałoby mi aby w sypialni znalazła się duża szafa, łóżko 140x200 oraz łóżeczko dla dziecka, czy to w ogóle jest realne przy tak małym metrażu? Dodam, że w sypialni będą drzwi przesuwne. Co do salonu, oprócz narożnika, szafki rtv, oraz witrynki chciałabym zmieścić w nim jakiś nieduży stół jadalny dla całej rodziny. Może ktoś z Was ma większe doświadczenie niż ja i pomoże mi rozciągnąć metraż :) albo chociaż podsunie jakiś pomysł jak zrealizować mój zamysł. Jak trzeba będziemy kuć ściany!!

Monika

 

mieszkanie plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie jak najbardziej z tym, że w całym mieszkaniu są okna balkonowe, nr 1 oznaczyłam drzwi okien które się otwierają więc narożnik w tym miejscu odpada. Na czerwono oznaczyłam kaloryfery, ten w salonie jest wręcz gigantyczny ma ok 22cm grubości. Co do sypialni chciałabym maksymalnie największą szafę, czy to możliwe?

 

Inkedpop_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ATTACH=CONFIG]405406[/ATTACH]

sprobowalabym inaczej - postaram się opisać, jeśli wyjdzie mimzbyt mętnie, to będę rysować :D

 

w sypialni łóżko postawiłabym w kącie wezglowiem przy ścianie łazienki (leżąc podziwiasz widoki za oknem:)), szafa tak jak w Twojej propozycji, czyli na wprost wejścia, łóżeczko przy lewej ścianie od wejścia. Nie powiekszalabym pokoju, bo tych metrów zabraknie w części kuchenno-dziennej.

 

czesc dzienna - zamieniłabym układ, tam gdzie teraz jest wejście postawilabym ścianę, a przy niej od strony przedpokoju plytką, ale długą szafę z drzwiami lustrzanymi, szafę istniejącą przy wejściu trzeba by było trochę skrócić. Wejście do części dzienno-kuchennej zrobiłanym przez kuchnię, w ścianie na przeciwko drzwi do łazienki. Przy takim układzie pomieszczenia dziennego, w powstałej wnęce dałabym kanapę plecami przy nowopowstałej ścianie po zamurowaniu przejścia, tv i jakaś zabudowa vis a vis na ścianie zewnętrznej. Zabudowa kuchenna byłaby w L, siegalaby trochę bardziej w cześć dzienną, a w kącie z największym grzejnikiem byłoby miejsce na stół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc ale chyba znalazłam rozwiązanie idealne, przynajmniej tak mi się wydaje. Wolałabym pozostać przy otwartej przestrzeni bo pomimo tego, że powiększam sypialnie kosztem salonu to dzięki wyburzeniu ścian kuchni metraż salonu+aneksu zmniejsza się tylko o ok 1 m. Jeśli macie jakieś sugestie bardzo proszę o komentarz.

plan(8).jpg

Edytowane przez moni_1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...