Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klapa zwrotna okap - głośne działanie


Recommended Posts

Hejka,

 

Mam do Was pytanie czy klapa zwrotna w kanale, do którego jest podpięty okap powinna głośno telepać tak, że w mieszkaniu nie da się wytrzymać?

 

Budownictwo jest nowe, blok dopiero co oddany i użytkowany i po jakimś miesiącu telepie niezależnie od tego czy nawiewniki w oknach są otwarte czy zamknięte.

 

Wykonawca twierdzi, że jest pewnie mechanicznie uszkodzona klapa zwrotna i nie chce nic robić bez płacenia. Oczywiście okap i rura spiro zabudowana regipsem. Ktoś może się wypowiedzieć w temacie?

 

Odgłos tak jak na tym filmiku ale niesie się przez rurę. Rura spiro od wejścia do ściany ma około 2,7 metra.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z2Pzd_jLUgg

WP_20171106_09_48_15_Pro.jpg

WP_20171106_09_48_19_Pro.jpg

WP_20171106_09_48_24_Pro.jpg

Edytowane przez takaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym okapie powinna być cały czas zamknięta, a przy włączonym otwarta. Takie stany pośrednie i rezonanse to coś nieprawidłowego. Nie wiem co może być przyczyną? Wiatr, niezrównoważenie wywiewu i nawiewu, ciąg zwrotny w innych kanałach?

U siebie mam klapę daos z dwóch metalowych klapek i coś takiego się nie dzieje. Może wymień na sztywną jeśli nie znajdziesz przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że deweloper by i to obejrzał ale zakłada, że klapa zwrotna została uszkodzona mechanicznie przy wykończeniu. Nie wiem jak można to uszkodzić mechanicznie, chyba tylko świadomie.

 

Czy ciąg zwrotny pojawia się np wtedy gdy w innym mieszkaniu podpiętym do tego samego kanału wytwarza się podciśnienie przez zamknięte nawiewniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...