Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak sensownie urządzić, zagodpodarować coś takiego małego...


Sylw.

Recommended Posts

Jak sensownie urządzić, zagospodarować coś takiego małego jak to oznaczone na rysunku litera B. Na garderobę się nie nadaje, a zważywszy, że w przedpokoju jedyny mebel planowany to szafka na buty i w rogu pufa to brakuje miejsca na odkurzacz, mopa, dechę do prasowania, drabiny, powieszenia kurtki, brudownika do prania. Potrzeb wiele, pomysłów jak sensownie wykorzystać takie maleństwo nadal brak. Na dodatek to coś ma na ścianie na wysokościowy ok.130 cm klapę, (na rysunku to ta kropa) a za nią wodomierze. Ponadto w lewym górnym rogu pod sufitem są zabudowane instalacje wentylacyjne.Male pomieszczenie olbrzymi kłopot jak zrobić by było funkcjonalnie. Nie ma drzwi, ani ościeżnic, a szerokość do tego małego to 69 cm. Burzenie ścian nie wchodzi w grę, czas leci a ja nadal nie robię postępów.I biję rekordy w powolnym urządzaniu się. Szerokość przedpokoju to 122cm, a te male coś jest naprzeciwko drzwi wejściowych. W przedpokoju nie chcę żadnych kurtek wiszących, nic co byłoby na widoku z ubrań po wejściu do mieszkania. Myślałam o takim brudowniku z IKEI gdzie na frontach są wycięte otwory do wrzucania brudów, ale co poza tym? A może coś innego? Aha ma to coś jeszcze kratkę wentylacyjną w prawym górnym rogu na ścianie na przeciwko wejścia, na tej samej gdzie są wodomierze.Aby było jeszcze trudniej to w ścianie o szerokości 123 nie można wiercić. Pomożecie?

małe.JPG

Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew, w tym małym coś nie będzie wc, pralki też w niej nie będzie. Musi być miejsce na mop i itp rzeczy bo na to nie mam miejsca. No ale wypadałoby gdzieś kurtkę powiesić skoro nie ma szafy w przedpokoju.A otwór wejściowy do tego czegoś ma wysokość normalnych drzwi wewnętrznych, zatem takie drzwi jak na pierwszej fotografii odpadają mimo, że mi się podobają.

Ta głęboka szafa byłaby za drzwiami wewnętrznymi teoretycznie mogłaby mieć drzwi przesuwne. Nie wiem jakby to wyglądało: otwierasz drzwi a tam w środku szafa? I głębokość tej szafy to 70 cm, zostaje 26 cm pola manewru do ściany oznaczonej liczbą 44. Nie da się wcisnąć w przestrzeń 26 cm, aby się w niej nie zaklinować. 70 cm wzięło się stąd że szafa to 60 plus 10 cm system jezdny (nawet montowany na suficie).

Co prawda chciałabym uniknąć drzwi przesuwnych, jak tam dam szafę z drzwiami otwieranymi normalnie to znowu problem bo szerokość pomieszczenia to 123 cm. Dajmy na to szafa ma szerokość 120 cm, to para drzwi ma 60 cm.I ich nie otworzę, bo nie ma miejsca. zostają drzwi łamane, ale do nich jak do przesuwnych nie mam zaufania a te miejsce będzie często odwiedzane.

Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze taką opcję. Do tego małego czegoś nie ma drzwi, jest tylko otwór drzwiowy z ościeżnicą w kolorze ściany. Dzięki temu uniknę złego wrażenia, że naprzeciwko drzwi wejściowych są znowu drzwi, po bokach też są drzwi , zatem wizualnie jeden wielki natłok drzwi.Na ścianie 123 cm szafa z drzwiami harmonijkowymi ( w sumie 4 drzwi).- dwa skrzydła łamane otwierane na lewą ścianę, dwa skrzydła otwierane na prawą ścianę. Szafa nie będzie do sufitu ,aby nie zasłaniać otworu wentylacyjnego. I dzięki temu jeszcze można zrobić wysoką półkę od otworu wentylacyjnego w kierunku ściany 44 cm. Będzie ona nad głową zatem nie będzie przeszkadzać w otwieraniu szafy a zawsze jest miejsce na rzadko sięgane rzeczy. A na boku ściany 44 malutki kołeczek na powieszenie jednej kurtki np. gościa. Nie potrafię tego narysować. Tylko nie wiem jaka jest awaryjność takich łamanych drzwi. Czy to dobry pomysł? Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...