Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nadproże strunobetonowe + rolety podtynkowe


cudak

Recommended Posts

Dokładnie tak jak pisze Darek. Coś takiego jest najlepsze Szukam właśnie czegoś podobnego, ale żeby nic nie zalewać itp, itd.

 

Powiązać z całkowicie prefabrykowanymi nadprożami.

 

P.S. Darek, jak wstawić obrazek żeby był większy po kliknięciu w niego ? Bo mi wychodzi taki mały.

 

Screenshot_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rysunek poniżej przedstawia roletę podtynkową i ingerencję w nadproże. W przypadku gdy ocieplenie nie jest na tyle "grube" co by pozwalało schować skrzynkę w samym ociepleniu.

 

3e7104250a639ee2.png

 

Mniejsza o to :) Będę wrzucał takie duże, też ładnie wygląda :)

 

Reasumując:

Myślę, że wszystko jest jasne - dzięki za pomoc. Po wstępnych rozmowach z konstruktorem, zdecydowaliśmy, że trzy nadproża muszą pozostać tradycyjne (wylewane) za duże obciążenia. Zmniejszę ich szerokość o 5cm i dołożę dwa pręty - będzie wtedy dobrze. W pozostałych przypadkach zastosuje L - kształtne, wysokie na 19cm, bo tyle ma bloczek :)

Edytowane przez cudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, jak zrobiłem ja i to się sprawdziło. Wprawdzie stawiam z Porothermu, ale zasada będzie taka sama.

 

Zrób nadproże z uskokiem, tzw. L-kę. pierwszą belkę (od wewnątrz) kładzie się na wysokości nadproża wg projektu, a drugą (od zewnątrz) ok. 20 cm wyżej (ile dokładnie, to zależy od wielkości kasety). Przestrzeń za belką zewnętrzną trzeba wymurować do wysokości belki zewnętrznej odpowiednim materiałem murowym. Chyba że nadproże jest wylewane, wtedy trzeba odpowiednio ułożyć szalunki, aby uzyskać podobny efekt. Przy nadprożach wylewanych uskok jest zwykle mniejszy, zostaje mniej miejsca na ocieplenie i trzeba użyć lepszego materiału izolacyjnego.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, jak zrobiłem ja i to się sprawdziło. Wprawdzie stawiam z Porothermu, ale zasada będzie taka sama.

 

Zrób nadproże z uskokiem, tzw. L-kę. pierwszą belkę (od wewnątrz) kładzie się na wysokości nadproża wg projektu, a drugą (od zewnątrz) ok. 20 cm wyżej (ile dokładnie, to zależy od wielkości kasety). Przestrzeń za belką zewnętrzną trzeba wymurować do wysokości belki zewnętrznej odpowiednim materiałem murowym. Chyba że nadproże jest wylewane, wtedy trzeba odpowiednio ułożyć szalunki, aby uzyskać podobny efekt. Przy nadprożach wylewanych uskok jest zwykle mniejszy, zostaje mniej miejsca na ocieplenie i trzeba użyć lepszego materiału izolacyjnego.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

 

Nie rozumiem :D Możesz to jakoś narysować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że masz podobny problem z roletami jak ja miałem.Otwór okienny zrobiłem wyższy o grubość bloczku BK 400 . Następnie przeciąłem go wzdłuż na tyle żeby skrzynka z rolety była na jednej płaszczyźnie ze ściana zewnętrzną a okna były zamontowane na brzegu tego pustaka BK 400 tak jak na środkowym rysunku.Pustak przyklejony od dołu nadproża na dobry klej do BK np. Alpol ,Solbet (po 10-20 sek przysysał się do nadproża i już wisiał bez podparcia)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=405849&d=1517050820&thumb=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że masz podobny problem z roletami jak ja miałem.Otwór okienny zrobiłem wyższy o grubość bloczku BK 400 . Następnie przeciąłem go wzdłuż na tyle żeby skrzynka z rolety była na jednej płaszczyźnie ze ściana zewnętrzną a okna były zamontowane na brzegu tego pustaka BK 400 tak jak na środkowym rysunku.Pustak przyklejony od dołu nadproża na dobry klej do BK np. Alpol ,Solbet (po 10-20 sek przysysał się do nadproża i już wisiał bez podparcia)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=405849&d=1517050820&thumb=1

 

Przyssał czy nie przyssał to i tak to trzeba podstęplować do czasu związania, ale czy to ma sens tak kombinować? moja metoda z cofnięciem nadproży jest prosta i skuteczna, zostaje przestrzeń na docieplenie 5 xpsa, no może twoja metoda będzie minimalnie cieplejsza bo zamiast dwóch elek zalanych betonem będzie bloczek z BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Można kombinować i próbować :) Ja już wiem co i jak u mnie będzie.

 

Interesuje mnie tylko jeszcze takie coś NADPROŻE

 

Muszę o tym poczytać, czy to coś dobrego.

 

Darku, ale L nie sprawdzą się u mnie nad dwoma otworami: 2,7m i 3,6m, trzeba chyba zastosować tradycyjne lane i je trochę cofnąć (5cm).

Edytowane przez cudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyssał czy nie przyssał to i tak to trzeba podstęplować do czasu związania, ale czy to ma sens tak kombinować? moja metoda z cofnięciem nadproży jest prosta i skuteczna, zostaje przestrzeń na docieplenie 5 xpsa, no może twoja metoda będzie minimalnie cieplejsza bo zamiast dwóch elek zalanych betonem będzie bloczek z BK

Bez stemplowania się to trzymało BK 400 jest lekki jak styropian no prawie , dla bezpieczeństwa żeby to wzmocnić wbijałem w pustaki po 2 zaostrzone pręty zbrojeniowe fi 4 , prze 6 lat zero ryski na łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci przejdzie jak poznasz cenę

 

Pewnie tak :D już mi przeszło choć ceny nie poznałem, szukam prostych rozwiązań i w miarę ekonomicznych.

 

Twój pomysł mariusz też jest dobry, ale mimo mojego nicku nie chce mi się aż tak z tym kombinować :) zrobię lane i je cofnę tak jak wcześniej pisał DEZ pozostałe jak pozwoli wytrzymałość zrobię z L jak pisał Darek

 

Myślę, że to będzie optymalne rozwiązanie - choć będę się zastanawiał nad lanymi w całym domu. Przy okazji, są może jakieś gotowe szalunki do nadproży ? np. metalowe, takie systemowe ? co by było łatwiej i szybciej zrobić

Edytowane przez cudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Można kombinować i próbować :) Ja już wiem co i jak u mnie będzie.

 

Interesuje mnie tylko jeszcze takie coś NADPROŻE

 

Muszę o tym poczytać, czy to coś dobrego.

 

Darku, ale L nie sprawdzą się u mnie nad dwoma otworami: 2,7m i 3,6m, trzeba chyba zastosować tradycyjne lane i je trochę cofnąć (5cm).

 

Ten producent którego link wkleiłem na pierwszej stronie robi L na 2,7 i 3,6 nie obciążonymi stropami. co do ceny to one naprawdę są tanie z tego co pamiętam to płaciłem po kilkanaście złoty za sztukę musiał bym poszukać faktury. A co do szalunku to przecież to żadna filozofia dla murarza kilka desek i szalunek gotowy, zbrojenie do środka i zalewasz

 

Nadproże 3 metry 67,00 zł

Nadproże 1.8 metra 36,53

Nadproże 1.2 metra 22,26

Nadproże wewnętrzne 18,47

Za takie pieniądze kupiłem, i w ciągu jednego dnia wszystkie były osadzone i zalane

Edytowane przez Darek Volke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, już przeglądałem ofertę tego sprzedawcy. Na dwa największe otwory musiałbym wylewać tradycyjne :) To, że są na otwory 2,7m i 3,6m to nie wystarczy - trzeba wziąć pod uwagę inne bardzo ważne rzeczy to już konstruktor oblicza, ustala. I mi powiedział, że na te dwa największe ze względu na obciążenia należałoby zastosować właśnie tradycyjne, lane na budowie.

 

P.S. Temat uważam za wyczerpany, już wszystko jest jasne jak słońce.

Edytowane przez cudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o podpowiedz, na jakie rolety zdecydować się w tym przypadku?

Bez tytułu.jpg

 

okna wstawione, są wysunięte o 1 cm z lica muru, są gotowe przewody pod rolety, elewacja w planie 20cm, a więc udałoby sie je ewentualnie przykryć, pytanie, na jakie się zdecydować o ile mam jeszcze jakąś możliwość wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o podpowiedz, na jakie rolety zdecydować się w tym przypadku?

[ATTACH=CONFIG]406675[/ATTACH]

 

okna wstawione, są wysunięte o 1 cm z lica muru, są gotowe przewody pod rolety, elewacja w planie 20cm, a więc udałoby sie je ewentualnie przykryć, pytanie, na jakie się zdecydować o ile mam jeszcze jakąś możliwość wyboru...

 

Spokojnie ci się zmieszczą te ze środkowego obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to są rolety zewnętrzne, podtynkowe. Tylko pilnuj skąd bierzesz i czy faktycznie chcą Ci sprzedać podtynkowe. Niedawno miałem kilkanaście wycen dotyczących rolet i w jednym przypadku sprzedawca chciał mi wcisnąć całkiem inny system rolet. Gdy zacząłem z nim rozmawiać upierał się, że są to podtynkowe, skończyłem z nim rozmowę :)

 

Jednym słowem pilnuj się i patrz co kupujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to są rolety zewnętrzne, podtynkowe. Tylko pilnuj skąd bierzesz i czy faktycznie chcą Ci sprzedać podtynkowe. Niedawno miałem kilkanaście wycen dotyczących rolet i w jednym przypadku sprzedawca chciał mi wcisnąć całkiem inny system rolet. Gdy zacząłem z nim rozmawiać upierał się, że są to podtynkowe, skończyłem z nim rozmowę :)

 

Jednym słowem pilnuj się i patrz co kupujesz :)

 

otóż to, dziękuję Panowie, dlatego zapytałem o ich nazwę, póki co nie wiedziałem nawet jaki model mi proponują, w wycenie pisze jedynie : roleta ZEWĘTRZNA, mam jedynie informację o akcesoriach i silniku rolet firmyMOBILUS oraz silniku rolet firmy NICE

może macie Panowie zaufaną firmę godną polecenia?

Edytowane przez dubi1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...