Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Likwidacja kafelków i odzyskiwanie podłogi drewnianej.


samaola

Recommended Posts

Dostaję zeza od przeszukiwania forum i nie ma takiego pytania. Mam do zrobienia podłogę (korytarz, przedpokój, kuchnia), stare dewniane dechy mające 100 lat, przykryte kafelkami. Dla mnie to profanacja tak, jak i przykrywanie, dobrej acz starej, podłogi panelami. Wiadomo, starsze pokolenie lubiło wszystko co nie jest po Niemcach ;)

Jak odzyskać stare dechy? Zbić oczywiście tak czy siak niestabilną powierzchnię płytek i potem jak czyścić dechy z kleju? betonu? Nie podejrzewam teściów o finezję i jakieś folie...zaprawa była pewnie lana prosto na deski...buuuu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie są deski ...tego zapewne nie wiesz,ale możesz spróbować.Zdejmij płytki>tarczą diamentową zeszlifuj pozostałości kleju aż do gołej deski >no i dalej cykliniarka.Przed cyklinowaniem musisz wszystkie gwoździe wbić głębiej > najlepiej to zrobić wiertarką udarową.

https://youtu.be/5Zg-hgSwIT0

Edytowane przez jnow1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usuwałam linoleum, pod spodem były deski na drewnianym stropie. Ponieważ ten strop był bardzo spreżynujący (meble skakały podczas chodzenia) to te deski zdejmowaliśmy i układalismy na nowo na podkładkach z filcu. wypełnienie z gruzu pomidzy legarami chyba też jakoś poprawilismy, tego nie pamietam. stan desek był bardzo dobry. ale i tak kladlismy na to parkiet z klepek jesionowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie są deski ...tego zapewne nie wiesz,ale możesz spróbować.Zdejmij płytki>tarczą diamentową zeszlifuj pozostałości kleju aż do gołej deski >no i dalej cykliniarka.Przed cyklinowaniem musisz wszystkie gwoździe wbić głębiej > najlepiej to zrobić wiertarką udarową.

https://youtu.be/5Zg-hgSwIT0

Bardzo pomocny komentarz, dzięki. W ogóle dzięki za odzew. Dopytałam męża i jest folia pod kaflami więc będzie łatwo. Deski pewnie w tym samym stanie, jak w reszcie domu czyli zdrowe, do cyklinowania. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...