Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrodzenie modułowe Roma firmy Joniec - pytanie


Recommended Posts

W sumie jestem zaskoczony tymi pęknięciami. U mnie nie ma tego problemu, a stawiane mniej więcej dwa lata temu było.

 

Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...

 

Szczerze się przyznam, że na budowlance to się nie znam i nie ja je stawiałem osobiście, ale zapytam wykonawcę ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...

 

Teraz już wiem więcej. Ogrodzenie zalewane było mieszanką betonową zakupioną w workach 25 kg Baumit B30. Z tego, co opowiadał mi wykonawca to podobno ważne jest żeby beton wykorzystać w miarę szybko po wytworzeniu i potem nie dolewać już żadnej wody. Beton wyrobić tak żeby masa była plastyczna i jeszcze zagęścić po wlaniu do bloczków. To się nazywa sztychowanie chyba, ale nie jestem pewny, czy dobrze zapamiętałem tę nazwę... No i jeszcze jakaś pielęgnacja betonu jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Podzielę się wynikiem reklamacji w sprawie pękających bloczków vestone/krusz bud.

 

Rozmowa z producentem była bardzo niemiła. Najpierw próbował przekonywać o słabości jakościowej zastosowanego betony, straszył pobraniem próbek betonu do analizy itp., ale jak powiedziałem że mam dane producenta betonu, faktury z betoniarni i tylko czekam na wyniki badan, aby popędzić potem do producenta betonu, to temat zniknął !

 

Stanęło na darmowej dostawie z naddatkiem nowych bloczków! Czy to mój sukces? Nie chcieli pokryć nawet części kosztów rozebrania i ponownego zamontowania bloczków.

 

Z rękojmi z KC wynika, że sprzedawca bubla pokrywa koszty montażu i demontażu. Miałem do wyboru 3-letni proces ... już widze sedzię rozstrzygającą dlaczego bloczek pękł. Przez 3 lata nie mógłbym zamontować bramy, itp

 

 

 

Wnioski dla innych. Nie odpuszczajcie sprzedawcom i dochódzcie swoich praw. Postaraszcie sądem w razie oporu.

 

 

 

Najważniejsze, dlaczego te bloczki pękają? Wg. mnie one są bardzo delikatne i nie są w stanie przenosić normalnych naprężeń , które występują w gruncie nawet jeżeli fundament jest poprawnie wykonany.

 

Słowem ogrodzenie z takich bloczków to ryzyko. Zaznaczam, że nie mam wykształcenia budowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
A może przyczyną pęknięć jest brak końcowej impregnacji lub nieszczelność spoin? Bo w końcu klej uszczelniacz ma skleić i uszczelnić połączenie, tak żeby nic do środka i ze środka nie wypłynęło przy zalewaniu betonem. Impregnacja też ma na celu zabezpieczenie przed brudem ale też przed przenikaniem wilgoci do środka. Więc może warto się dowiedzieć od Waszych wykonawców, czy faktycznie zrobili wszystko zgodnie z zaleceniami. Ja też jestem na etapie robienia ogrodzenia (Drogbruk Bianco) i chcę pokryć słupki i podmurówkę na góze płynną membraną poliuretanową żeby ogrodzenie nie chłonęło wody. Bo te bloczki chłoną wodę, zwłaszcza niezabezpieczone. Pozdrawiam Edytowane przez Ksosik
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A może przyczyną pęknięć jest brak końcowej impregnacji lub nieszczelność spoin? Bo w końcu klej uszczelniacz ma skleić i uszczelnić połączenie, tak żeby nic do środka i ze środka nie wypłynęło przy zalewaniu betonem. Impregnacja też ma na celu zabezpieczenie przed brudem ale też przed przenikaniem wilgoci do środka. Więc może warto się dowiedzieć od Waszych wykonawców, czy faktycznie zrobili wszystko zgodnie z zaleceniami. Ja też jestem na etapie robienia ogrodzenia (Drogbruk Bianco) i chcę pokryć słupki i podmurówkę na góze płynną membraną poliuretanową żeby ogrodzenie nie chłonęło wody. Bo te bloczki chłoną wodę, zwłaszcza niezabezpieczone. Pozdrawiam

 

Nie chce sie madrzyc, bo nie mam praktyki, ale mozesz isc w dobrym kierunku.

Z tego co sie dowiedzialem, pustaki moga pekac z powodu szczeliny ktora tworzy sie pomiedzy zalanym betonem a pustakiem podczas wiazania. Po prostu zbyt duzy skurcz. Woda podobno dostanie sie zawsze i jesli bedzie jej odpowiednio duzo to rozsadzi pustaka. Byc moze przy metodzie ktora prezentujesz woda nie dostanie sie. Inna metoda jest uzycie wolno wiazacej mieszanki (cement cem II32,5 na przyklad) do tego dodatki przeciwskurczowe i bardzo dobre zageszczanie, Dlatego beton do zalewania musi byc maksymalnie swiezy i najlepiej na kruszywie, nie samym piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
2 lata byłem zadowolony do dziś bo właśnie zauważyłem pęknięcie na jednym pustaku (na słupku) delikatne pęknięcie.. na 5 bloczku licząc od dołu można to reklamować?

 

 

Daj sobie spokój, nie ma sensu, zaraz Ci zaczną wymyślać, milion powodów, z powodu których pękło. I wiesz co? Wszystkiemu będziesz winien Ty.

 

Znajdź jakiś porządny uszczelniacz w kolorze bloczka, zrób spoinę i zapomnij. Zaimpregnuj dobrze całe ogrodzenie (niestety trzeba to robić cyklicznie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...