Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza


rubensa123

Recommended Posts

Witam.

 

Planuję adaptację poddasza o powierzchni docelowej 50m2. 10m x 5m. Nowy właz, schody(sam zrobię). Strop jest drewniany. Podłogę będę robił na legarach + OSB 22mm. Ściany GK. powierzchnia ścian +skosy + sufit to około 140m2. Oczywiście nie będę się zabierał za pracę bez konsultacji z architektem(odpowiednie papiery do urzędu) dom ma około 50 lat.

Pomieszczenia; Salon, sypialnia + mała garderoba, mały pokój gościnny i kibelek z umywalką.

Moje Pytanie związane jest oczywiście z kosztami. Ile mnie więcej wyniesie koszt takiego poddasza-sam materiał. Większość prac wykonam sam + brat budowlaniec.

Czy jestem w stanie zmieścić się w 30tyś??

 

Planuję ocieplenie: Strop 15cm, ściany,skosy i sufit 30cm(15cm +15cm).

Jaki koszt architekta? Okolice Tarnowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Podepne się pod tema. Otóż planuje adaptacje strychu w kamienicy która ma dobre 100 lat. Chciałbym się dowiedzieć na jakie koszta muszę się przygotować. Strych jest goły. Dach drewniany podłoga deski nie wiem co pod nimi. Trzeba doprowadzić gaz wodę prąd. Jestem w tych sprawach zielony. Chciałbym uzyskać mieszkanie 50m2.

Na start mam 40 tys.

Każda porada będzie cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cztery lata temu kupiłam dom (w zabudowi bliźniaczej) z zaadaptowanym poddaszem na pokoje. Adaptacja była wykonana bez jakichkolwiek pozwoleń, a w akcie notarialnym widnieje jako strych. Jak mogę to wyprostować krok po kroku ? Budynek jest z lat 70-tych ale adaptacja była wykonana w 1999roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...