Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka skrzynka filtracyjna fi200 - pomocy


Recommended Posts

Za niedługo będę samodzielnie montował rekuperację prawdopodobnie na air packu home 400v. I chciałbym założyć skrzynkę filtracyjną na odcinku rury nawiewowej fi 200 gdzie byłoby kilka rodzajów filtrów aby smog nie wpadał do domu. Czy są dostępne jakieś skrzynki już gotowe czy muszę gdzieś na zamówienie robić? Jak tak to gdzie. Dzięki wielki. Co polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będę samodzielnie montował rekuperację prawdopodobnie na air packu home 400v. I chciałbym założyć skrzynkę filtracyjną na odcinku rury nawiewowej fi 200 gdzie byłoby kilka rodzajów filtrów aby smog nie wpadał do domu. Czy są dostępne jakieś skrzynki już gotowe czy muszę gdzieś na zamówienie robić? Jak tak to gdzie. Dzięki wielki. Co polecacie?

 

Ja na wejściu zaraz przy czerpni zastosowałem coś takiego http://allegro.pl/filtr-powietrza-fsb-200-z-wkladem-eu3-i6718291251.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting można przez to czyścić kratkę czerpni.

Dodatkowo z płyty OSB "wystrugałem" takie coś

20180131_140332.jpg20180131_140052.jpg

z filtrem kieszeniowym F7 za około 30zł.

Filtr 30x30x60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stermaj czy nie zmniejsza Ci to znacznie przepływu powietrza? Duze opory mogą się robić :/

 

Po to właśnie filtr kieszeniowy o dużej powierzchni. Jak dałem matę filtracyjną F7 zamiast oryginalnej G4 w rekuperatorze to musiałem mocno "podkręcić" nawiew a właściwie zmniejszyć wywiew i wytrzymywał tydzień

Można zastosować większy filtr kieszeniowy np. 60x60x60 cm czyli jeszcze 4 razy większy niż ten co mam, oczywiście w innej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będę samodzielnie montował rekuperację prawdopodobnie na air packu home 400v. I chciałbym założyć skrzynkę filtracyjną na odcinku rury nawiewowej fi 200 gdzie byłoby kilka rodzajów filtrów aby smog nie wpadał do domu. Czy są dostępne jakieś skrzynki już gotowe czy muszę gdzieś na zamówienie robić? Jak tak to gdzie. Dzięki wielki. Co polecacie?

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem na smog będzie CleanBox i dorabianie filtrów F7-F9 we własnym zakresie. Myślę że warto dać tysiaka za tą skrzynkę bo dodatkowy wentylator (który wydaje mi się że tam jest, ale nie mam pewności) sterowany z centrali to większość ceny.

Ja na wywiew i czerpnię mam proste skrzynki z Allegro za ok 100 zł, gdzie wkładam matę filtracyjną G3 lub G4. Ale jak bym miał problemy ze smogiem to bym kupił CleanBox.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile Ci wystarcza ten filtr kieszeniowy ? Ja po sąsiedzku z Morawicy jestem a buduje się w Rusocicach ;)

 

W Sance budowałem dom z zięciem. Profil już poprawiłem.

Mieszkam w podkarpackim więc daleko. Wentylację mechaniczną mam uruchomioną dopiero dwa miesiące a filtr działa drugi tydzień więc doświadczenia dopiero będę zbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał 2 filtry właśnie jak starmej ma tzn pierwszy filtr który zbiera z grubsza syf a drugi dokładny w o wiele większej puszce filtracyjnej ale jakoś bardzie wolałbym ją mieć z nierdzewki anizeli osb :/ ktoś wykona mi takie na zamówienie? :)

W Morawicy masz hurtownię wentylacyjną LINDAB, zapytaj czy nie mają gotowych.

Na zamówienie w Krk, pod konkretny wymiar zrobią ci taką skrzynie w Kamila-Went.

Na smog to polecam kieszeniowy filtr f9, o wymiarach 600x600x600, a przed nim kaseta m5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ja bym chciał 2 filtry właśnie jak starmej ma tzn pierwszy filtr który zbiera z grubsza syf a drugi dokładny w o wiele większej puszce filtracyjnej ale jakoś bardzie wolałbym ją mieć z nierdzewki anizeli osb :/ ktoś wykona mi takie na zamówienie? :)

 

Obudowę zrób sobie ze spienionego PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wejściu zaraz przy czerpni zastosowałem coś takiego http://allegro.pl/filtr-powietrza-fsb-200-z-wkladem-eu3-i6718291251.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting można przez to czyścić kratkę czerpni.

Dodatkowo z płyty OSB "wystrugałem" takie coś

[ATTACH=CONFIG]406737[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]406738[/ATTACH]

z filtrem kieszeniowym F7 za około 30zł.

Filtr 30x30x60cm

 

Filtr kupiłeś a po zużyciu kupiłeś nowy czy wymieniałeś matę filtracyjną w posiadanej już ramce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kupiłeś a po zużyciu kupiłeś nowy czy wymieniałeś matę filtracyjną w posiadanej już ramce?

 

Kupiłem od razu 4 szt. Pierwszy już wymieniłem. Nie wyrzuciłem zużytego ale się jeszcze nie bawiłem czy da się wymienić samą matę. Mata na taki filtr kosztuje kilkanaście zł a cały filtr 30, nie wiem czy będzie mi się chciało bawić z wymianą maty, jeszcze się zastanowię.

Kupiłem też 4 szt F9 ale czekają aż się ten, co jest teraz zamontowany, skończy.

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Co sądzicie o skrzynkach iZZiFast które pojawiły się na stronie PE-FLEX?

Sprzedają również do niej filtry, które w porównaniu z CleanBox-em wypadają bardzo korzystnie nie wspominając już że do iZZiFasta dostępny jest filtr o klasę wyższy (F9) niż do CleanBox`a (F8 ).

Szkoda że przy iZZiFast nie piszą nic o oporach wstępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o skrzynkach iZZiFast które pojawiły się na stronie PE-FLEX?

Sprzedają również do niej filtry, które w porównaniu z CleanBox-em wypadają bardzo korzystnie nie wspominając już że do iZZiFasta dostępny jest filtr o klasę wyższy (F9) niż do CleanBox`a (F8 ).

Szkoda że przy iZZiFast nie piszą nic o oporach wstępnych.

Znacznie mniejsza powierzchnia filtracji przy wyższym stopniu filtracji oznacza znacznie wyższe opory. Przyglądam się obu produktom i na dzień dzisiejszy lepszy wydaje się CleanBox.

Z pewnością konkurencja wśród tych produktów jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad tą powierzchnią filtracji. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o efektywnej powierzchni takiego filtra plisowanego. W każdym razie gdzieś wyczytałem, że takie plisowanie pozwala na kilkukrotne zwiększenie powierzchni. Poza tym sam przekrój prostopadły do przepływu powietrza w przypadku CleanBox`a 200 (bo taki jest dedykowany do AirPack 300/400) jest dużo mniejszy od iZZiFast`a 200 (bo z kolei ten ma przyłącze fi 200 czyli podejdzie pod te same AirPack`i).

Czy rzeczywiście powierzchnia czynna filtra kieszeniowego z CleanBox`a jest większa od tego plisowanego dedykowanego do iZZiFast`a? Skoro dają filtr F9, który ma dużo większe opory od F8 to może te powierzchnie przynajmniej są zbliżone (ale to tylko moje rozważania/domysły).

Weź jeszcze pod uwagę iż grubość tego F9 to 4,5cm (przy dość gęstej harmonijce) natomiast filtr kieszeniowy F8 do CleanBoxa ma tylko 4 czy 5 kieszeni (oczywiście długich).

 

Można sobie zrobić prosty test z kartką A4 i złożyć ją w harmonijkę - tak naprawdę w jednej powierzchni rozłożonej kartki możesz zmieścić nawet 10 kartek złożonych w jakąś rozsądną harmonijkę o grubości 4,5 cm. - wiem, wiem dochodzi jeszcze grubość materiału z którego zrobiony jest filtr no i oczywiście gęstość harmonijki - nie mniej jednak "na chłopski rozum", te powierzchnie mogą być nawet większe od tych kieszeni w F8.

Edytowane przez RadekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...