Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka skrzynka filtracyjna fi200 - pomocy


Recommended Posts

Oczywiście, że robienie filtra plisowanego, jeszcze tak gęstego jak tego dedykowanego do iZZiFasta w domowych warunkach jest niewykonalne. Ale jeśli cena oryginału nie powala i jeśli jego powierzchnia robocza jest rzeczywiście duża i jeśli jest tak, jaki pisze producent (powinien wystarczyć na jeden sezon bo pracuje za filtrem wstępnym) to może nie warto zastanawiać się nad robieniem filtra kieszeniowego do BoxClean`a (a tu cena oryginału już powala).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny filtr Thessla to chyba 200 zł. Podróbę skleisz za 20 zł.

Który będzie tańszy w TCO (całkowity koszt użytkowania/posiadania) po 20 latach?

Mi wychodzi że ten, który będzie miał tańsze filtry. Koszt urządzenia przestaje być największym kosztem.

 

To tak jak z drukarkami atramentowymi vs laserowymi. Nie patrz na cenę drukarki ale atramentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem skrzynkę ADSR z Bodim w Tychach , 2 filtry wstepne F7 F9 a za nimi 40kg węgla

włokninę w kasetach wymieniam sam podobnie jak węgiel , musiałem tylko kupic nitownicę by je zamknąć

w reku filtr nawiewowy został całkowicie usuniety

 

Czy ta skrzynka ma fabryczne podejścia pod rury wentylacyjne (np fi 200), czy trzeba samemu "rzeźbić"?

Jest szansa na jakąś fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Oryginalny filtr Thessla to chyba 200 zł. Podróbę skleisz za 20 zł.

 

Czy możesz rozwinąć temat samodzielnego wykonania filtru? Jakie materiały kupić? Jak wykonać?

 

Mam zamontowany CleanBox 200. Zależy mi na zamienniku nie tylko ze względu na cenę oryginału. Chciałbym też podnieść klasę filtracji do F9. Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy te filtry to montujecie dla świętego spokoju czy aby filtrowały?

 

bubol

Weź ten oryginalny filtr i zmierz:

- rozmiar ramki + grubość

- ilość kieszeni i ich długość

Następnie wyślij zapytanie do pierwszego lepszego producenta filtrów (jak nie umiesz poszukać to na PW dam ci namiary)

- klasa filtracji F9

- materiał filtracyjny - włókno szklane

 

Ceny na pewno będzie lepsza

Dodatkowo masz najwyższej klasy materiał filtracyjny z dokumentacją.

Śpisz spokojnie, bo wiesz że filtr łapie to co powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...