Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa w nowym bloku - problem z wentylatorem


Recommended Posts

Witam,

odebrałem kilka dni temu nowe mieszkanie. Dopiero przy odbiorze dostaliśmy informacje o rodzaju wentylacji (sam też nigdy nie zapytałem )

Na zdjeciu oznaczone kanały wentylacyjne. Nr 1 jest to podłączenie do okapu (brak gazu w bloku), Nr 2 jest to kratka higrosterowana.

W tym momencie zaczynają sie spore schody dla mnie. O ile wiem, że ten rodzaj wentylacji to super sprawa, tak w moim przypadku może to być udręka,

mianowicie:

W planach zagospodarowania kuchni mam wysoką zabudowe meblową na ścianie (raczej kominie), na której znajdują się wyjścia wentylacyjne.

O ile z podłączeniem nr1 do okapu bedzie tylko jeden problem (ale o nim za chwile), tak z wentylatorem zaczyna sie spory problem. Jak wspominałem chce zabudowac ta sciane i nie wiem co zrobic (czy cokkolwiek moge zrobic) z tym wentylatorem.

Myślałem nad dwoma rozwiązaniami :

- wyciągnąć wentylator ze ściany, wkleić go szczelnie do odpowiedniej wielkości rury, którą poźniej też szczelnie wklejam do otworu wentylacyjnego,

i wentylator "wypuszczam" na meble (planowana zaślepka miedzy szafka a sufitem). Zapewne bedzie to mało estetyczne rozwiązanie, ale jakoś musze to ogarnąć

- druga moja myśl jest taka: dopasowuje rure( najlepiej kwadratowa) idealnie do wentylatora (bez wklejania) i na końcu rury w meblach montuje kratke wentylacyjna, z tym że w tym miejscu pojawia sie problem z konserwacja tego wentylatora.

 

Drugi problem dotyczy wyjścia do podłączenia okapu:

W zasadach użytkowania wentylacji otrzymaliśmy informacje... że maksymalny wyciag okapu może wynosic do 190m3/h - macie jakieś przypuszczenia dlaczego taki słaby? Czytałem o wentylacji w naszym bloku i były informacje, że przez wywietrzniki z okien możliwa jest wentylacja do 70m3/h co nie za dużo podnosi ogolną "cyfre" wentylowanych m3/h.

Posiadam kuchnie otwartą na salon, po wyliczeniu kubatury pomieszczenia obliczyłem, że okap dla prawidłowej wentylacji w moim pomieszczeniuu powinienem mieć w granichach 700m3/h - czyli ponad 3x mocnieszy niż dopuszczalny przez Sółdzielnie do podłączenia.

 

 

Poprosze o jakieś rady, podpowiedzi.

Bede wdzieczny za każdą wskazówke jak zabrać sie do tematu.

pozdrawiam,

Marekimg_20180126_121504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...