Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Woda i grzyb w rekuperacji


Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki problem - trzy lata temu zacząłem użytkować rekuperator Brink Renovent Excellent 400.

 

Ostatnio zauważyłem, że kapie z niego woda więc go otworzyłem.

 

Filtry były wymieniane mniej lub bardziej cyklicznie, ale nie czyściłem go w środku. Rekuperator wisi w pomieszczeniu roboczym koło garażu, więc rzadko tam zaglądam (mogło kapać już długo....).

 

W środku znalazłem brud i strasznego grzyba ( co patrząc po postach nie jest codziennością nawet po kilkunastu latach bez czyszczenia wymiennika).

 

Wszystko wyczyściłem jak się dało, ale nie rozwiązało to problemu wody.

 

Sprawdzałem szczelność przyłącza odprowadzającego, jak również zatkałem odpływ i nalałem pełno do korytka gdzie powinno ściekać oraz do korytka pod elementem styropianowym pod wymiennikiem (gdzie nie wiem po co ścieka ale to robi). Wszystko to jest szczelne.

 

Woda spływa pod "podłogę styropianową" i tam stoi na blasze kapiąc wszystkimi możliwymi otworami ( koło odpływu i przy nóżkach).

 

Najmocniej podejrzewam dwa przypadki:

- spływa po tylnej ściance urządzenia

- wiatrak wywiewny (niżej położony) zasysa wodę do siebie i przecieka w dół wewnątrz jego obudowy (śrubki przy wiatraku są zardzewiałe)

 

Rekuperacja chodzi cały czas obecnie a wody jest pełno (potrafi zapełnić podstawioną kilkulitrową miskę w parę dni).

 

Oprócz tego ostatnio wykryłem, że pokazuje błąd 101 i wiatrak wywiewny pracuje w zakresie 20-200 m3/h. Ale to chyba jest świeża sprawa bo słychać inaczej niż wcześniej i nie musi to być powiązane ze sprawą wody [aczkolwiek moim zdaniem tłumaczy czemu zapachy z kuchni zaciągają się do innych pomieszczeń].

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić aby to rozwiązać będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...