Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa elektrowni wiatrowej.


Wieczór

Recommended Posts

Byłam swego czasu w okolicach gdzie są elektrownie wiatrowe. Furkocze jak ......, głowa pęka. Okoliczni Zieloni alarmują, bo ptaki, bo szum etc. Osobiście jestem za energią "odnawialną". Ostatnio zawodowo zajmuję się trochę wierzbą energetyczną. Tu na forum też jest coś niecoś o tym. Myślę, że to pszyszłość i dodatkowo zarobią rolnicy lub leśnicy. Ale u nas to wszystko w powijakach a zdania o kosztach takiej energii są podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nakłady inwestycyjne na elektrownię wiatrową miały sens przede wszystkim trzeba dysponować „wietrzną działką” a takich miejsc gdzie nonstop wieje wiatr jest niewiele. Moja propozycja kieruje się ku energii słonecznej. Do podgrzania wody wystarczą popularne solary natomiast do wytworzenia prądu potrzebne są baterie słoneczne, regulator napięcia, bateria akumulatorów i przetwornica 12/230V. Słońce z reguły świeci codziennie poza nielicznymi zamienieniami a i sąsiadom ani zielonym śmigła nie będą przeszkadzać. W necie jest trochę informacji na ten temat np.:

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&q=baterie+s%C5%82oneczne&btnG=Szukaj+z+Google&lr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też sie nad biomasą zatanawiałem. Na sowjej działce chciałem zasadzić malwę pensylwańską(odmiana wierzby energatycznej, która nie wymaga podmokłe gleby), ale mój znajomy powiedział, że on miał coś takiego i do tego jest potrzebna kosa spalinowa z tarczą, bo łańcuchówką sie mozna zarypać. Na razie czekam na alternator, a potem zabieram się za budowę mechanizmu i łopat. POZDRO DLA WSZTYSTKICH...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak... widze , że temat się czściow wyczerpał, Zakładam nowy wątek o alternatywnych źródłach energii zastosowanych w waszych domach. Chodzi mi o wszytskie źródłą energii poza prądem z sieci, węglem oraz gazem, ponieważ są to źródła energi pochodzące od wielkich monopolistów. Zatem piszcie... POZDRO WIECZÓR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
noooooo..... coś wreszcie ruszyło. Mam już łopaty do wirnika, wiem jak wykonać wiatrak, tylko jescze nie mam alternatora. I mam problem. Czy może ktoś z was wie, czy alteranot od Zastavy 1100P. No cóż może to stare technologicznie rozwiązanie, ale przynajmniej niezawodne :wink: Zatem proszę o odpowiedź... Widzę że wątek nie może sie za bardzo nie może utrzymać. No cóż, cyba źle trafiłem :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
heh.. na razie stoi robota, ze względu na brak czasu i złe warunki atmosferyczne, gdyż musze dokonąć pomiarów na dachu, bo są one mi niezbędne do opracowania konstrukcji :wink: A poza tym myśle czasami nad tym, jak to bedzie wyglądać i jakie rozwiązania zastosować... Mysle, ze robota ruszy koło maja, gdyż wtedy bede miał więcej wolnego czasu i dobre warunki pogodowe. Dzieki za zainteresowanie i pozdro dla wszystkich, którzy podjęli trud budowania i wdrażania rozwiązań ekologicznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...