Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja kanałowa??? w domku jednorodzinnym-pomocy


Recommended Posts

Od razu uprzedzę, jest totalnym laikiem i tylko wydaje mi się co chcę :)

 

A chcę mieć kanały do klimatyzacji nim dokończę podwieszane sufity. Potrzebuję pomocy w nakierowaniu mnie na właściwe tory.

 

Wszędzie, gdzie czytam i gadam proponują mi klimatyzację typu multi split z jednostką centralną na zewnątrz i urządzeniami wieszanymi na ścianie.

Problem polega na tym, że to ma ograniczenia do 5 urządzeń. A ja na wstępie chciałabym mieć podłączone 6 ! W kibelku też chcę mieć chłodno, więc 8, a co :)

 

Oglądałam program na jakimś kanale , chyba o USA i tam było pokazane coś takiego, że są dwie jednostki, Jedna na dworze, druga np. na strychu.

Wszystko oparte na kanałach.

Jeden kanał np. na korytarzu odssysa ciepłe powietrze inne wdmuchuje zimne/schłodzone powietrze do pokoju przez kratkę w suficie. w pokojach nie steruje się temperaturą, tylko siłą nadmuchu. Aczkolwiek można zamontować jakieś tam bajery elektroniczne.

Skropliny odprowadza się do kanalizacji. W pokojach nie ma hałasu, tylko na tym strychu i dworze,

 

Jak to się fachowo nazywa? Gadam z gościami od klimy, oni patrzą na mnie jak na ufo.

 

Czy to w Polsce da się zrobić w domku jednorodzinnym . Dodam, że zaletą tego systemu było to, że tych kratek z nadmuchem, można montować ile się chce, oczywiście uzależnione to jest od mocy urządzenia chłodzącego,

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w Polsce da się zrobić w domku jednorodzinnym . Dodam, że zaletą tego systemu było to, że tych kratek z nadmuchem, można montować ile się chce, oczywiście uzależnione to jest od mocy urządzenia chłodzącego,

Proponują Ci źle, a Ty masz swój pomysł który jest jeszcze gorszy. Jeżeli masz dom ocieplony, ogrzewasz/chłodzisz większość pomieszczeń i utrzymujesz komfort poprzez stałą pracę klimy przez dłuższy czas to nie będzie większych różnic temperatury pomiędzy pomieszczeniami grzanymi/chłodzonymi a resztą.

 

To o co Tobie chodzi to klimatyzacja kanałowa. Rozprowadzasz nawiewy do wszystkich pomieszczeń oprócz kibla w którym jest wywiew wentylacji grawitacyjnej lub rekuperacji. Wywiew klimatyzacji jest np. na korytarzu.

Koszt klimatyzatora to 4000-7000 zł. Kanały typu Sonodec 200zł/50m.

Będę takie coś montował u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponują Ci źle, a Ty masz swój pomysł który jest jeszcze gorszy. Jeżeli masz dom ocieplony, ogrzewasz/chłodzisz większość pomieszczeń i utrzymujesz komfort poprzez stałą pracę klimy przez dłuższy czas to nie będzie większych różnic temperatury pomiędzy pomieszczeniami grzanymi/chłodzonymi a resztą.

 

To o co Tobie chodzi to klimatyzacja kanałowa. Rozprowadzasz nawiewy do wszystkich pomieszczeń oprócz kibla w którym jest wywiew wentylacji grawitacyjnej lub rekuperacji. Wywiew klimatyzacji jest np. na korytarzu.

Koszt klimatyzatora to 4000-7000 zł. Kanały typu Sonodec 200zł/50m.

Będę takie coś montował u siebie.

 

 

Dzięki. Ze stopki widzę, że na dole masz dodatkowa Klime typu split.

Mam chałupke ok 150m, poddasze użytkowe. Czy klimatyzacja kanałowa da radę też na parterze, jeśli klimatyzator będzie na poddaszu? Czy do tego potrzebny jest projekt? Chcemy teraz właściwie zrobić tylko kanały. Patrzyłam na ceny, widziałam ok. 10 tys. Możesz powiedzieć coś więcej, nazwę, linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...