Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki rekuperator? Pomoc w wyborze z listy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem ale nawet na połowie niech zużywa 50 W to nie będzie źle. Czy oprócz mniejszej sprawności i ewentualnie większego poboru prądu jakieś przeciw wskazania? Jak będę miał milion monet to może zmienię.

Tak przeciwwskazaniem jest istnienie Dospel Luna który kosztując 500 zł więcej zwróci się na samej większej sprawności wymiennika przez rok lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150-200EUR/szt. To daje 1300-1700 zł za dwa wentylatory. Procent składany nigdy nie zrekompensuje ceny energii zużytej przez inne wentylatory niż BLDC.

.

 

Oczywiscie, ze zrekompensuje, ale fakt juz raz daleś przkład, jak (nie) liczyc procenta skladanego :)

Lepiej policz, na ile wystarczy 4tys zł róznicy w cenie

 

A ten reku jest wykonany solidni3j lepiej, niż Luna, ktorej plastukowa wytloczkę trzeba podkleić tu i udzie, zeby dzialala jako tako.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle porównujesz go do Thesli a kosztuje kilkakrotnie mniej. Zresztą nie widzę w waszym wątku, żeby Thesla jakoś tak niesamowicie lepiej radziła sobie z mrozem. Ten rekuperator będzie lepszy od went grawitacji lub mechanicznej bo da spory odzysk w stosunku do zainwestowanych pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że chciałem wentylację grawitacyjna ale coraz więcej osób chwali WM. Na razie będzie milion innych wydatków i dlatego myślę instalacje zrobić (koszt wg aledrogo ok3,5tys i do tego tani rekuperator). W przyszłości może go wymienię. Bardziej mi raczej zależy aby był niesłyszalny nic na odzysku do 95 procent...

A i chyba najważniejsze buduje dom dla siebie a nie po to by sąsiadowi cały wyszły. Ma być w miarę tanio w miarę dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brak temu rekuperatorowi? A może to dobry wybór http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-300m3-h-jonizato-i7146527514.html szukam czegoś budżetowego.

 

Najtańsze sensowne rekuperatory o niskiej wydajności zaczynaja się od 4000zł.

Mówię o sensownych , czyli takich z wymienikiem przeciwprądowym , silnikami EC/

 

Poniżej kupisz centralą na wymienniku z odzyskiem 30-50% max , z bardzo głośnymi i prądożernymi wentylatorami ..

 

I wtedy po pewnym czasie "tania centrala" będzie droższa od tej "drozszej" ..

 

Jak brak kasy to najpierw zrobić instalację , kupić zwykłe wentylatory i później jak będzie przypływ gotowówki kupić centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brak temu rekuperatorowi? A może to dobry wybór http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-300m3-h-jonizato-i7146527514.html szukam czegoś budżetowego.

 

Już gdzieś to pisałem. Przed ewentualnym zakupem proszę zapytać producenta, czy jonizator nie będzie miał żadnego wpływu na zanieczyszczenie rur, jako że jony wiążą się z cząsteczkami pyłów i powodują ich przylepianie się do ściany, jak to miałem w przypadku mojego wolnostojącego jonizatora zanim załapałem, by postawić go w takim miejscu, które pozwoli mi okolice jonizatora przecierać wilgotną szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle porównujesz go do Thesli a kosztuje kilkakrotnie mniej. Zresztą nie widzę w waszym wątku, żeby Thesla jakoś tak niesamowicie lepiej radziła sobie z mrozem. Ten rekuperator będzie lepszy od went grawitacji lub mechanicznej bo da spory odzysk w stosunku do zainwestowanych pieniędzy.

Nie. Ja go porównuję do Dospel Luna, który kosztuje 500 zł więcej.

 

Na czym polega "niesamowicie lepiej" radzenie z mrozem? Wg mnie po prostu sobie radzi albo nie. Nie ma tu zbyt wiele miejsca na sytuacje pośrednie. Mój rekuperator sobie radzi z mrozem bez najmniejszych problemów.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to pisałem. Przed ewentualnym zakupem proszę zapytać producenta, czy jonizator nie będzie miał żadnego wpływu na zanieczyszczenie rur, jako że jony wiążą się z cząsteczkami pyłów i powodują ich przylepianie się do ściany, j.

Nie będzie miało wpływu w okresie gwarancji, a potem to już nie jest zmartwienie producenta. Producent odpowie że nie, albo że nikt z klientów się nie skarżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam,

 

mam kilka ofert od firm zajmujących się rekuperacją. Nie wiem którą wybrać.

 

W niektórych ofertach jest do wyboru kilka urządzeń. Nie znam się na tym, dlatego proszę o pomoc.

 

Oferty oczywiście różnią się ceną, jednak nie są to na tyle duże różnice, dlatego proponuję aby kwestie ceny pominąć.

 

Jakie urządzenie wybralibyście do swojego domu?

 

Mistral Pro EC

Wanas EC

NIKOL G

BARTOSZ - VENA STANDARD V.4 EC

WANAS V/2

R-VENT AdvanceEKO3

R-VENT ROTO EKO3

VAM Daikin

Zehner Comfoair Q Basic

Thessla Green AirPack HOME

Thessla Green AirPack

Orcon HRC

 

 

Dziękuje

 

Witam,

 

Zachęcam także do zapoznania się z rekuperatorem Bosch Vent 5000 C marki Junkers-Bosch. W naszej ofercie dostępne są trzy rozmiary rekuperatora, które zależą od nominalnego przepływu powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Więcej informacji o centrali wentylacyjnej Bosch Vent 5000 C można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/bosch-vent-5000-c.html. W sprawnie doboru oraz montażu odpowiedniego rekuperatora polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810.

 

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers - Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam, jestem na etapie wykańczania domu i co się z tym wiąże portfela :/ Przed wprowadzeniem (za 3-4 miesiące) muszę nabyć i zamontować rekuperator. Byłem zdecydowany na Airpacka 300, ale portfel chudziutki a tu jeszcze tyle wydatków więc poważnie zacząłem myśleć o centrali Wanas 350 gdyż z tego co widzę na necie ze sterowaniem wyjdzie 2-3 tysiące taniej. Czy używa ktoś Wanasa i może się wypowiedzieć na jego temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co chcesz konkretnie wiedzieć?

Jak pisałem w innym wątku - rekuperator od ponad roku działa bez najmniejszych problemów.. Ba, jestem miło zaskoczony bo mam porównanie z sąsiadem, który ma Zehndera. Sąsaid kupuje filtry a ja kupiłem włókninę i wycinam je sam :) tak często jak tylko uznam za stosowne :)

Sterownik b. przyjazny - a po ostatniej aktualizacji wyeliminowane zostały główne wady. Jakby tego było mało, to doszly nowe funkcjonalności- co prawda jestem ciekaw czy bedzie miało to wpływ na zużycię prądu, ale szacunek dla producenta!

 

Nie wiem jak teraz sprawa sie ma ze specyfikacją airpacka, ale swego czasu producent co tydzień zmieniał wartości osiągane przez centralę. Stwierdziłem, że jeśli producent nie ma wiedzy co sprzedaje a jedynie chce dostosować zapisy "pod publikę", to ja dziękuję:)

Z perspektywy czasu uważam, że sieb. opłaciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie raczej zdecyduję się na Wanasa. Powiedz jeszcze jak wygląda sprawa z głośnością? Airpack ponoć wiele cichszy, ale czy Wanas jakoś bardzo hałasuje? U mnie będzie wisiał w kotłowni.

Druga sprawa to gdzie kupować? Mam blisko do Rzeszowa, tylko czy u producenta kupię w dobrej cenie czy szukać gdzieś na necie ? Pewnie najtaniej wyjdzie z montażem (na 8%) tylko gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jak wygląda sprawa z głośnością? Airpack ponoć wiele cichszy, ale czy Wanas jakoś bardzo hałasuje? U mnie będzie wisiał w kotłowni.

 

U mnie stoi na nieużytkowym poddaszu i słychać zdecydowaie na najwyższym biegu. Tyle, że to taka mieszanka szumu reku i szumu przepływu powietrza.

Na niższych biegach w domu nic nie słychać. Po wejściu na strych słychać, ze działa. Ale podobnie szumi np. Zehander u sąsiada w garażu. Niesłyszalne to to ie będzie. Kolega ma komfoventa w garażu i był niemiło zaskoczony, że jest wyraźnie słyszalny po wejściu do garażu.

 

 

Druga sprawa to gdzie kupować? Mam blisko do Rzeszowa, tylko czy u producenta kupię w dobrej cenie czy szukać gdzieś na necie ? Pewnie najtaniej wyjdzie z montażem (na 8%) tylko gdzie ?

 

A tego to już nie wiem. Ja kupowałem od instalatora - myślę, że jak zadzwonisz do producenta to możesz dostać ciekawą ofertę. Z drugiej strony jeśli będą dawac super ceny ludziom z ulicy, to jaki profit z bycia instalatorem. Ja też próbowałem kupić reku bezpośrednio od innego producenta (ma siedzibę 2,5 km od mojego domu) - ale zostałem kompletnie olany. Nawet nie potrafili mnie skierowac do jakiegoś ich instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...