Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ogrzewa przy obecnych mrozach dom tylko kominkiem?


olo75

Recommended Posts

Witam

Kto z was ogrzewa przy obecnych mrozach dom tylko samym kominkiem bez wspomagania się kotłem gazowym, ogrzewaniem elektrycznym czy pompami ciepła ?

Napiszcie czy kominek z płaszczem wodnym czy grawitacyjne rozprowadzenie ciepła czy wymuszone rozprowadzenie ciepła.

 

Odpowiem na swoim przykładzie jak ty powiesz po co ci to bo tylko pytasz.Musi być jakieś nieskomplikowane uzasadnienie tego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto z was ogrzewa przy obecnych mrozach dom tylko samym kominkiem bez wspomagania ......

 

Ja i nie jestem bezrobotny...przy -8-10 około 16-17 przynoszę 18-22kg drewna dziennie, dom 200m2+garaz, palę raz dziennie i po 3-4h dokładam w mrozy drugi koszyk, przy 0st jeden 12-15kg koszyk wystarcza. Ciepło z kominka nadstawą wodną, przekazywane jest do 300l zasobnika nagrzewając wodę dla trzy osobowej rodzin a następnie buforowane jest skutecznie na 24h w grubej podłogówce. Układ działa czwartą zimę . W domu 21st, nie czuć kotłowni czym wprowadzam wszystkich z zakłopotanie (wysoka temp spalania, wymiana ciepła nad komorą spalania) Czas rozpałki to około 5min, tyle zajmuje codzienne ręczne nałożenie drewna , rozpalenie i zamknięcie suwaków, resztę przejmuje sterownik, raz na 10 dni wywalenie małego wiaderka popiołu.....szyby (podwójnej) też nie czyszczę -bo jest zawsze przy fazie żaru już czyściutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam gazu i cały dom 224m2 (wysokie pomieszczenia) oraz cwu na dwie osoby ogrzewam kominkiem pw + bufor, podłogówka na całości. W ostatnie mrozne dni robię 5 załadunków po ok 7-8kg każdy ,czyli ok 40kg drewna dziennie . Temperatura w domu miedzy 21 -23C . Dom nowy -ponoć to zwiększa zapotrzebowanie na ciepło,ale o ile nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś promuje to rozumiem że z tego korzysta a jak promuje a nie korzysta to zwyczajny naganiacz :D

 

Dziwne czego chcesz się dowiedzieć i w mojej ocenie trochę na wyrost i bzdurnie zadajesz pytanie.Chcesz rozmawiać o promowaniu wybranego urządzenia??? Czy o tym co w poście 1.???.Wyzywasz od gwiazdorów , a odpowiedź już uzyskałeś.Cały proces swojej nieskomplikowanej sytuacji z paleniem w KZPŁW wielokrotnie już tu na FM opisywałem.Nie znając powodu dla którego chcesz wykorzystać tylko kominek jako jedyne źródło pozyskiwania energii cieplnej jak masz wspomagacze np.pal tylko samym gazem lub ogrzewaj się tylko elektrycznością.Mając gaz grzejesz tylko gazem , a kominek milczy,Mając płytę elektryczną i wszystko z nią związane grzałki itp.a kominek milczy.Mając PC grzejesz tylko PC ,a kominek milczy .To są procesy które każdy indywidualnie rozwiązał dla swoich potrzeb.Nie widzę potrzeby by grzać kominkiem przez cały okres grzewczy.W mojej sytuacji jest to trochę skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie tzn jak teraz mamy -10-15*C to nie palę. A tak w normalnych warunkach zimowych to palę raz do dwóch razy w tygodniu po 3-4 kostki brykietu. Tak dla sportu

 

Teraz rozumiem. Choć nie na temat ale powiedz w kilku zdaniach jak przebiega w takim razie twoja próba -doświadczenie :

Chcę sprawdzić ile bierze kocioł i jak się sprawuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę - Lechma 19kw, dom 125 m, jedynie w łazience mam podłogówkę elektryczną i temp. ustawioną na 21,5

 

W takie mrozy jak teraz rozpalam brykietem sosnowym, załadunek drewna, palę drewnem ile potrzeba i na koniec wrzucam ok 5 kg brykietu z węgla brunatnego (niemiecki Rekord). Rano jest jeszcze delikatny żar. Minus brunatniaka to ilość popiołu. Tu po prostu codziennie rano przed wyjściem do pracy wywalam. wracam ok. 16 i palę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...