Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ogrzewa przy obecnych mrozach dom tylko kominkiem?


olo75

Recommended Posts

No dobra niedużo, ale to wątek o paleniu w kominku, a nie chwaleniu się ile zapłaciliśmy za groszek. Mi wychodzi nieraz i prawie za darmo bo paliwo mam z własnego lasu....ok trzeba zciąć, można sprzedać.

Nie to jest tematem wątku, tylko czy da się utrzymać temp. w domu paląc w kominku, bez większego zaangażowania pracy ludzkiej.

Edytowane przez BCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra niedużo, ale to wątek o paleniu w kominku, a nie chwaleniu się ile zapłaciliśmy za groszek. Mi wychodzi nieraz i prawie za darmo bo paliwo mam z własnego lasu....ok trzeba zciąć, można sprzedać.

Nie to jest tematem wątku, tylko czy da się utrzymać temp. w domu paląc w kominku, bez większego zaangażowania pracy ludzkiej.

 

Tu nawet nie chodzi o zaangażowanie większe czy mniejsze pracy ludzkiej ale o to czy kupując kominek którego moc i sprawność powinna pozwolić ogrzać dom przy takich temperaturach faktycznie jest do tego celu wykorzystywany. Najczęściej jest tak że ludzie napalają się na kominki że będą tanio ogrzewać dom a jak przychodzi ich użytkowanie to rura im mięknie bo nie są w stanie ogrzać domu i wtedy zaczynają się usprawiedliwiać że kupili kominek dla nastroju dla palenia rekreacyjnego zamiast przyznać się że ktoś (sprzedawca) zrobił ich w BAMBUKO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno na pilota to to nie jest, ale we współczesnym świecie albo masz pieniądze albo jesteś ich niewolnikiem, tych pierwszych na forum pewnie wielu nie ma , zostają Ci, co jak ja, codziennie do roboty aby zapewnić rodzinie podstawowe warunki bytowe, jedną z potrzeb jest ciepło, ja wracam z roboty wcześniej bo "muszę" napalić, inni zostają dłużej, żeby więcej zarobić na spłatę czy to PC czy rachunków za gaz, jak go mają- nieważne gdzie robimy to ciepło w domu czy pracy , efekt jest ten sam, poświęcamy na to czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę jedynie w kominku trzeci sezon. Kominek Aquario 14 kW. Dom 130 m2, bojler 250 l n ciepłą wodę. Palę cały dzień, rano jeszcze mam żar. W czasie mrozów spalałem około 2,5 m przestrzennego drewna. Przeważnie buk. Kominek włączony w system pieca gazowego, który to piec używam do ciepłej wody poza sezonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra niedużo, ale to wątek o paleniu w kominku, a nie chwaleniu się ile zapłaciliśmy za groszek. Mi wychodzi nieraz i prawie za darmo bo paliwo mam z własnego lasu....ok trzeba zciąć, można sprzedać.

Nie to jest tematem wątku, tylko czy da się utrzymać temp. w domu paląc w kominku, bez większego zaangażowania pracy ludzkiej.

A ja myślę że jest tematem w ten czy inny sposób. Tereny poza miejskie - pół ha lasu wystarczy na jedna rodzinę, bez konieczności wycinania. Tylko trzebież tego co przyrasta i uschnie. I to jest ekologia, a nie palenie gazem. Tylko do tego trzeba umieć palić, co zauważyłeś, no i mieć w czym...a nie w byle czym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...