Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z DGP graw. wentylacja Pytania, dylematy


matiix

Recommended Posts

Panowie mam kilka dylematów przy przygotowaniu swojej instalacji kominka Z DGP grawitacyjny oraz wentylacją w domku.

Na obrazku poniżej zaznaczony jest na czerwono kominek na niebiesko miejsca przez które nie będe mógł sie przebić oraz na zielono przewody grawitacyjne kanały150x50 i wyjścia w ścianach na piętrze jako że górę chce dogrzewać w okresach prześciowych weekendy.

I tu kilka pytań:

1. Czy kratki wentylacyjne moge wykonać tylko od przodu kominka z komór dekompresyjnych bo jak widać na zdjęciach po bokach ich wykonać nie moge.

2. Czy przy doprowadzeniu zimnego powietrza z zewnątrz też musze wykonać kratke pod kominkiem.

3. Jeden kanał mam blisko od kominka 1m i rozejście na dwa pomieszczenia wiec dość blisko i je puszcze jendym kanałem. Druga lini a ma 3m wiec chce puścić po osobnym kanale . Czy to dobre rozwiązanie a na końcach będą anemostaty fi125 bo i tak będą miały wiekszy przekrój pola niż kanał.

4. Wyczytałem że przy wentylacji grawitacyjnej jaką będe posiadał trzeba zapewnić spokojny dolot ciepłego powietrza jak i wylot. Cz y dobrze rozumiem że powinienem mieć w każdym takim pomieszczeniu wylot wentylacyjny. Czy wystarczy podcięcie drzwi i kratka wentylacyjna w łazience do której raczej drzwi będą otwarte cały czas z przerwami na kąpiel i itp.

5. czy napowietrzniki v40 w oknach Fakro nie będą się gryzły z brakiem wylotów wentylacyjnych w pokojach i systemem DGP. Chce uniknąć efektu skraplania się wody na oknach czy suficie lub zbytniej wilgotności.

To na razie tyle pewnie następne pytania przyjdą z ew. odpowiedziami i podpowiedziami

rzut parter duzy  do DGP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...