Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z kanału wylotowego


Heino

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wkład podłączony prawidłowo. Skropliny nie mają możliwośći wyciekać i się okresowo przypalać, co wcześniej sugerowałem. Poddaje się...Wkład po wypaleniu farby, i mastyki uszczelniającej, nie ma prawa śmierdzieć! Chyba, że śmierdzą chwilowo (do wypalenia) nowe rury (o ile są nowe)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - a czy wkład nie mógł przyjąć ("nasiąknąć") zapachem lepiszcza z wełny/taśmy? Żeliwo jest dosyć porowate, autor rozebrał wszystko, z elementów mających kontakt ze smrodkiem pozostał tylko wkład, więc on jest teraz źródłem zapachu. Można wkład umyć z wierzchu (wyszorować) jakąś chemią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale tak myślę... czy rura nie powinna być poprowadzona bardziej poziomo? Czy to może mieć jakiś wpływ? Jak już się uporam z problemem, to mam w planach zrobienie ciepłej obudowy i zastosowanie m.in. krążków akumulacyjnych, a w tym celu będę musiał i tak poprowadzić rurę pod mniejszym spadem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - a czy wkład nie mógł przyjąć ("nasiąknąć") zapachem lepiszcza z wełny/taśmy? Żeliwo jest dosyć porowate, autor rozebrał wszystko, z elementów mających kontakt ze smrodkiem pozostał tylko wkład, więc on jest teraz źródłem zapachu. Można wkład umyć z wierzchu (wyszorować) jakąś chemią?
Jeśli to prawda, zamiast chemii raczej ostry hajc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale tak myślę... czy rura nie powinna być poprowadzona bardziej poziomo? Czy to może mieć jakiś wpływ? Jak już się uporam z problemem, to mam w planach zrobienie ciepłej obudowy i zastosowanie m.in. krążków akumulacyjnych, a w tym celu będę musiał i tak poprowadzić rurę pod mniejszym spadem.
Rurę masz w miarę prawidłowo poprowadzoną...nie kombinuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokonałem takiego ostrego hajcu. Niestety zapach znowu się odezwał, więc musiałem ograniczyć dopływ powietrza.
To może nie ograniczaj dopływu powietrza, tylko otwórz szeroko okno!? I tak ze trzy cztery razy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zapach trudny do opisania - chemiczny, gryzący, jak gdyby po włączeniu dawno nie używanego termowentylatora. Skąd wiem? Mam w tej chwili rozebraną obudowę.Wąchałem wkład i rurę. Rura nie śmierdzi. A zapytałem o to rozszczelnienie ponieważ zauważyłem mikroszczelinę w korpusie i zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na mój problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może poproś przedstawiciela producenta, by się pofatygował wyjaśnić kwestię, która z pewnością będzie mieć wpływ na wybór czy zakup jego marki. Parę osób czyta to forum....To dziwny przypadek. Tak jakby żeliwo czymś nasiąkło, albo farba była "eksperymantalna"...Rozszczelnienie, czy nawet pęknięcie wkładu to zwykle ciąg do środka, a nie wydostawanie się dymu na zewnątrz. Zresztą zapach dymu z drewna pewnie znasz. Nie jest "chemiczny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kontaktowałem się z przedstawicielem z Dovre drogą mejlową. Chyba nie będzie zbrodnią jeśli wkleję odpowiedź, którą otrzymałem:

„W e-mailu z dnia 22.02.2018 wspomina Pan, że powierzchnia kratek była zbyt mała. Na przesłanych przez Pana zdjęciach uwagę zwracają resztki kleju montażowego i uszczelnienie pianką lub wełną kanału wentylacyjnego w okolicach wlotu rury spalinowej. Tego typu materiały w zetknięciu się z wysoką temperaturą mogą wytwarzać nieprzyjemny zapach. Z informacji uzyskanych przez przedstawiciela firmy ... wynika iż, ilość drewna którą jednorazowo Pan umieszcza w palenisku jest zbyt duża co powoduje rozgrzanie się korpusu urządzenia do ekstremalnie wysokich temperatur. To z kolei generuje zapach charakterystyczny dla mocno rozgrzanego żeliwa. W związku z powyższym podtrzymujemy wydaną wcześniej decyzję odnośnie odrzucenia reklamacji.”

To jest po prostu masakra jak ktoś doszukuje się rzeczy, które zupełnie nie mają nic wspólnego z problemem!

Na chwilę obecną wkład został dokładnie przejrzany w celu wykrycia ewentualnych rozszczelnień, rozebrany, dokładnie wyczyszczony, uszczelniony i ponownie złożony. Po dwóch tygodniach znalazłem czas żeby w nim zapalić ilością drewna jaka została mi zasugerowana - ok. 3 kg. Tak jak przypuszczałem nic to nie dało. Ten chemiczno gryzący zapach dalej się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...