Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odprowadzenie skroplin z jednostki wewnetrznej


Recommended Posts

Witam,

 

prosilbym o porade jak szczelnie polaczyc karbowany waz odplywowyz jednostki wewnetrznej okolo 20mm (koncowka zwezona do 16mm) z instalacja z pvc 1/2 cala (mam przygotowana instalacje do kropli ze spadkami).

Waz "wchodzi" w rure jednak nie jest to szczelnie polaczene.

 

Czy istnieja jakies zlaczki ktore moglbym wykozystac czy moze jakas inna metoda ?

 

I jak moge sprawdzic szczelnosc takiejinstalacji skroplin ? moge jakos " wlac wode" do jednostki wewnetrznej ? Cos czytalem o tacy skropli ale nie wiem gdzie ja znalezc ?!

 

Zalaczem zdjecia pogladowe.

 

20180301_211330.jpg

 

20180301_211345.jpg

 

20180301_211420.jpg

 

20180301_211729.jpg

 

 

20180301_211524.jpg

 

20180301_211457.jpg

Edytowane przez chio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsza rura kanalizacyjna jaka znalazlem to PP32 jak wyglada zlacze weza od klimzatyzacji z taka rura ? waz okolo 20 mm

 

Powiem Ci jak zrobiłem u siebie. Rekuperator jest obok pralki. Mają wspólny poziom kanalizacji. Z rekuperatora już wychodzi króciec 32mm kanalizacyjny. Do niego dołączyłem syfon wodny. Następnie idzie 32mm ze spadkiem 3% i jest trójnik 75° gdzie poprzez redukcję gumową jest włożony karbowany wąż z pralki. Następnie poziom fi 32 idzie dalej do kolejnego trójnika i stamtąd już 50mm niedaleko do pionu.

Twój wąż jest podobny do odpływu prali. Nie znam średnicy, ale to jakiś standard. Bez problemu kupisz w dowolnym sklepie instalacyjnym redukcje pozwalające go włożyć do kielicha 32, 40 albo 50mm.

Nie podoba mi się stosowanie rur klejonych na skropliny. Nie mam do tego zaufania. Najlepiej użyć typowych 32 z kielichami, bo są szczelne, łatwe do rozłączania i przebudowy. Jeśli nie te, to zgrzewane na gorąco, ale to złe rozwiązanie podobnie jak klejone. W połączeniach tych rur powstają progi na których będą się zaczepiać brudy. Z rekuperatora nie ma włosów czy innych, ale z czasem jakiś kożuch z pleśni tam urośnie i może ograniczyć lub zatkać przepływ. Rury kanalizacyjne nie mają utrudnień pod prąd i są samoczyszczące. Kolejną wadą stosowania za cienkich rur może być wysysanie wody z syfonu rekuperatora podczas uruchomienia wysokiego przepływu powietrza i wypchnięcia wody z wymiennika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem instalacje na kanalizacyjna pp32 i zastosowalem uszczelki redukcyjne 32/25.

Rura karbowana wchodzi dosc ciasno do uszczelki , jak bedzie jakis przeciek to dodam tasme teflonowa.

 

Jak sprawdzic przecieki bez uruchomiania klimatyzacji ? Jest to wykonalne ?

 

Pozniej wrzuce zdjecia, moze sie komus przydadza w przyszlosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...