Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratka wentylacyjna i dziwne okno nad nią


Recommended Posts

Witam,

 

oglądałem pewne mieszkanie sprzedawane przez dewelopera i zastanawia mnie nietypowa sytuacja z nim związana. Ponieważ nie otrzymałem na miejscu przekonującego wyjaśnienia - pytam Was licząc, że mi fachowo pomożecie.

 

Wygląda to tak jak na zdjęciu, które wklejam poniżej.

 

 

Pod jednym z okien jest taka kratka, którą zaznaczyłem czerwoną elipsą. To wedle deklaracji dewelopera wentylacja garażu ("Panie kochany, tam nie ma żadnego szumu, nie ma żadnego silnika, itp.") - moje pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi, brzmi - czy to czerpnia, czy wylot powietrza z garażu. Jak sądzicie? Po drugiej stronie ściany widoczny jest kanał prowadzący w dół, do garażu. Trudno mi jednak ocenić, czy na ścianie jest czerpnia, czy wylot zużytego powietrza, jak działa to w ramach zwykłej wentylacji, a jak w przypadku pożaru.

 

I druga kwestia, samo okno nad tą kratką - to jeden z pokoi, w którym okno wyposażone jest w samozamykacz (taki zwykły, sprężynowy, nie magnetyczny), a dodatkowo okno to posiada otwieranie z klamki (takiej jak w drzwiach) i zamek z kluczem. Na pytanie czemu - odpowiedziano mi, że ze względu na przepisy dotyczące drogi pożarowej, która przebiega poniżej (jest tam faktycznie wjazd na dziedziniec budynku). Takie okno jest jednakowoż tylko w tym pokoju (tego po prawej stronie dotyczą w zasadzie te same okoliczności), tylko na tej kondygnacji. Podejrzewam, że ma to jakiś związek z tą wentylacją poniżej.

Jak sądzicie, jakie może być faktyczne lub pełne wytłumaczenie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam, Arek

Budynek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...