Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek na pellet z płaszczem. thermorossi


bartek21

Recommended Posts

Witam.

Obecnie ogrzewam mieszkanie 55m w kamienicy 3m

grzeje głównie kominkiem na pellet powietrznym i dogrzewam je w mrozy piecem co schowany w kuchni.na ta wiosnę planuje zmienić ogrzewanie z 2 na 1 i przerobić instalację.

ogólnie.planuje zakup kominka thermorossi ktoś coś ?

czy bez problemu można go podłączyć do obecnej instalacji? czyli 5 grzejników i cwu na tą chwilę 100l później może być więcej i kilka pytań

układ zamknięty obojętnie gdzie w instalacji można podłączyć dopływ wody? czy powinno to być blisko kominka?

czy taka instalacja jest bezpieczna ? dużo się słyszy p instalacjach zamkniętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko możesz podłączyć. Dopływ wody czyli masz na myśli uzupełnianie wody w obiegu ? Jeśli tak to w sumie obojętne. Jest bezpieczna palenisko jest tak małe że trudno o zagotowanie wody a do tego włoskie urządzenia są dobrze zabezpieczone. A to koniecznie thermorossi ? I który model bo to też zalezy jaką bedzie miał moc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ten lub podobny

https://sielskoanielsko.com.pl/sklep/details/4102/388/piece-na-pellet-z-plaszczem-wodnym/thermorossi/piec-na-pelet-thermorossi-aromy-idra-metalcolor.html

 

a czy thermorossi raczej tak ponieważ funkcja pellet power automatyczne czyszczenie robi robotę. widziałem taki na żywo tylko mocniejszych

w kamienicy nie ms gazu ani nic nie wiadomo kiedy będzie ponieważ od dłuższego czasu nie ms wszystkich lokatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się zapoznam z MZC

ogólnie jeśli możesz rozwiać mi wątpliwości zobacz jak ja to widzę na rysunku

jeszcze nasuwa mi się jedno pytanie czy taka instalacja potrzebuje mieć gdzieś wylot do kanalizy ?

a co do uzupełniania wody w obiegu. obojętnie jest gdzie będzie podłączone i czy to będzie powrót czy też wylot ?

plan z ogrzxewaniem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/ae5d7f63214e6.png.html

duży obraz

A co do instalacji jeszcze jedno pytanie co do uzupełniania wody w obiegu. czy wodę w piecu przed pierwszym urochomieniem trzeba też dolać ? naczynie pzreponowe już będzie mieć ciśnienie ?

Spojrzałem na MCZ nie znalazłem nic o czyszczeniu paleniska. ale ogólnie design thermorrosi bardziej przypada mi do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
https://zapodaj.net/ae5d7f63214e6.png.html

duży obraz

A co do instalacji jeszcze jedno pytanie co do uzupełniania wody w obiegu. czy wodę w piecu przed pierwszym urochomieniem trzeba też dolać ? naczynie pzreponowe już będzie mieć ciśnienie ?

Spojrzałem na MCZ nie znalazłem nic o czyszczeniu paleniska. ale ogólnie design thermorrosi bardziej przypada mi do gustu :)

 

No nie po co ? Na sucho ma pracować ? Raczej napełniony wodą nie przyjedzie po montażu powinieneś napełnić instalację do odpowiedniego ciśnienia i porządnie odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...