Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszukuję gładkich obrzeży


Recommended Posts

Witam, na wiosnę będę wykańczał taras płytkami, wiem że lipa ale skuwać całego tarasu żeby zrobić ziemny to mi się nie chce, chociaż były takie pomysły :)

 

Chodzi o wykończenie cokołu, nie wiem czy dobrze nazywam, pionowa część od czoła :) taras jest z 10cm nad trawą, nie chcę wyklejać tego płytkami bo prędzęj czy później, a raczej prędzej odpadną. Wymyśliłem że taras okleje gresem a od czoła osadze obrzeza, tylko nie chce takich jak się stosuje przy kostce brukowej, są strasznie chropate. Czy kojarzycie jaki producent ma w ofercie jakieś obrzeża z gładkiego, ala architektonicznego betonu? I zeby cena nie zabijała. Potrzebuję tego ok 18m bieżących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm to niewiele, może wysmaruj te powierzchnie gumą w płynie albo innym mazidłem i podsyp ziemi, wyrośnie trawa i będziesz miał fajny taras.

 

Był taki pomysł, ale żeby podsypać tyle ziemi tu musiałbym naweiźć przynajmniej patelnie ziemi, żeby nie wyszła górka na sanki musiałbym rozciągnąć pare metrów ,,od tarasu,,. Dodatkowo przerabianie nawadniania, nie chce robić az takiej rozpierduchy. Wymyśliłem coś innego, może absurdalnego, może szalonego, zobaczymy. Generalnie taras wygląda tak że jest zrobiony z bloczków i wylany chudziak, na to tak samo jak w domu folia i wylewka jastrychowa. Całą wylewkę, łącznie z kawałkiem od czoła, wysmaruje mapelastikiem, ponoć najlepsza hudroizolacja. Od czoła przykleję płytki ale tylko do głebokosci jak jest wylewka, ale płytka pojdzie z 10cm wglab ziemi, po powierzchnia ziemi przylapie kołkami, jak nawet odlezie płytka to bedzie sie trzymala na miejscu. Na połaczeniu trawy i tej pionowej plytki osadze pasek z kostki betonowej płukanej zeby trawa nie dochodzila do samego tarasu i zeby wygodnie bylo z kosiarką latać.

 

Macie jakieś sugestie do ,,absurdalności,, tego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...