Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna a brak prądu


Recommended Posts

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy w przypadku kilku-kilkunastogodzinnej przerwy w dostawie prądu (rzadkość ale zdarzają się sytuacje zwłaszcza na wsi na wskutek nawałnic itp.) powstają jakieś niepożądane a może nawet niebezpieczne sytuacje np. zaczadzenie spowodowane brakiem wentylacji w tym czasie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są przerwy w dostawie prądu, wentylacja mechaniczna działa jako grawitacyjna. Jak to będzie za mało można też uchylić okna.

Pozdrawiam

 

Albo kupic/wynająć agregat jeśli się mieszka w rejonie gdzie często się zdarza. A jak przedmowca mowil nic się nie dzieje przez ten czas choć może być zaduch w łazienkach czy kuchni ale wtedy ratuje się oknami aby wilgosc wyciagnac albo przemieszać powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi nikt nie powiedział że bez prądu okna nie otworzę bo też bym o tym myślał.

 

Po co ten sarkazm. Ciężko jest otworzyć okno w domu oddalonym o np. 50km. Prądu nie ma w domu, a ktoś jest w pracy i co? Pytanie było czy nic się nie będzie złego działo jak wentylacja się zatrzyma na kilkanaście godzin.

 

To może ja odpowiem. U mnie nie było prądu po grudniowych nawałnicach, przez około 8 godzin. Wentylacja stała i dom nie zgnił :) A nawet lepiej bo przynajmniej się nie wychłodził. Przecież jak nie ma prądu to i ogrzewania nie ma (nawet zwykła wodna podłogówka potrzebuje prądu). Tak więc zasilenie awaryjne samej wentylacji, która jednak trochę ciepła z domu zabiera, bez zasilenia ogrzewania nie ma dla mnie sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...