Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ktoś doradzi?


Recommended Posts

Witam zacne grono.

planuje w domu ,który będę niebawem budował zainstalować rekuperację.Problem polega na tym ,że aorty trzeba rozkładać pod podwieszonym sufitem,którego nie uśmiecha mi się robić ze względu na dodatkowe koszty,więc pomyślałem by rozciągnąć je w korytarzu i tylko tu podwiesić sufit.

Pytanie jakie mam:czy można anemostaty umieścić w ścianach działowych?

Tak sobie to rozplanowałem.rekuperacja.jpg

Edytowane przez janio32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja na spiro ? jesli nie to skrzynka rozdzielcza powinna sie znajdowac w srodku.

CO do umiejscowienia anemostatow to lepiej przy oknie . MOzna poprowadzi przy scianach by nie robic sufitu po całosci.

 

Tak instalacja na spiro.

Pytanie padło o anemostaty,czy mogą być w pozycji poziomej na ścianie a nie na suficie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie tak. Ale jesli to bedzie sciana przy drzwiach do pokoi to powietrze wybierze krótsza droge przez drzwi.

 

Już załapałem Twoją podpowiedź:yes: zastanawiam się teraz co dalej ,mianowicie chciałbym rekuperację spiąć razem z odwiertami od PC by uniknąć dodatkowych nakładów finansowych na instalacje GWC - czy jest taka możliwość,a może ktoś z Was ma tak zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

W wentylacji mechanicznej anemostaty mogą być zlokalizowane również w ścianach działowych, lecz ich rozmieszczenie powinno być wcześniej uzgodnione z projektantem. Należy sprawdzić, czy rozmieszczenie anemostatów zapewnia prawidłowy obieg powietrza w budynku.

Czy zastanawiał się już Pan nad wyborem producenta centrali wentylacyjnej z rekuperatorem?

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...